Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 83
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Vijeće za nacionalnu sigurnost
Povratak na članak

Predsjednica traži istragu o tome kako je procurio dokument o ratnom putu Mirka Raškovića

Iz tog dokumenta proizlazi da je Rašković na okupiranom kninskom području u ratu radio za hrvatske tajne službe

Komentari 47

DU
Deleted user
12:31 07.12.2015.

partija ne bira sredstva da utaži svoju patološku ovisnost o vlasti. u njihovom slučaju vlast je i sloboda. takav sustav su si napravili.

VL
JO
johnxxx
13:02 07.12.2015.

Ovo je sramota ogromnih razmjera. SDP je bivšim i sadašnjim četnicima prokazao čovjeka koji je radio za Hrvatsku, samo zato jer ne želi podržati njih i njihove talijanaške i (pro)četničke koalicijske partnere. Ured Predsjednika treba podnijeti kaznenu prijavu DORH-u protiv, za sada, NN osobe (mada svi znamo tko je to) zbog odavanja državne tajne i insistirati da se provede puna istraga.

VL
KA
KaNiDora
12:31 07.12.2015.

to je država ??

VL
BL
Blizard
12:38 07.12.2015.

Mesić najbolje zna kako se dilaju državne tajne a još je doživotni predsjednik s uredom iz kojeg ga ne može izbaciti ni sustav S -400 ...!

VL
MO
moslavina9954
12:44 07.12.2015.

Ne treba puno tražiti da se dođe do partije SDP-a, Zokana, Ostoje i drugova,kojima je zajednićki cilj poniziti sve i svakoga tko je stvarao hrvatsku državu i napraviti je do onakvom kakvom je oni hoće.Neće ipak u svom naumu uspjetii iako su za ovakvu situaciju jedini krivci HDZ i hrvatski narod!

VL
Avatar vitez
vitez
13:37 07.12.2015.

Interes da to procuri imao je SDP i SDSS,to je jasno kao dan. Ali im nije u interesu da se razjasni uloga Stanimirovića u vezi zločina nad Hrvatima u Vukovaru gdje on bio nakon pada Vukovara gradonačelnik i govorio o ustašama...ali on je dao potpis za Milanovića, pa ga se ne treba istraživati

VL
Avatar FrancJunior
FrancJunior
13:20 07.12.2015.

Cim vise skandala i "istraga", tim vise se narod vuce za nos!

VL
DU
Deleted user
13:56 07.12.2015.

trenutnoj vlasti (iako samo tehničkoj) , liberalnoj, ne smetaju im srbi, pogtovo ako su se u ratu borili na strani miloševića, ako je pak koji srbin bio odan svojoj domovini, hrvatskoj, tj kako se kaže lojalan srbin, onda ga pokušavaju oblatiti na svaki način...

VL
DU
Deleted user
14:06 07.12.2015.

Tajne službe kontrolira udba i šalje van dokumente prema potrebi i nalogu partije

VL
ST
stefj
13:29 07.12.2015.

Što kako je završio dokument u novinama? Pa to je bar jasno - čim se DORH primio toga, odmah je sve u novinama. Zar se netko čudi tome? Kada je DORH radio nešto, a da partijska glasila nisu bila iza njega? Uvijek je to sinkronizirano...

VL
PO
potrebi
15:04 07.12.2015.

U normalnoj bi državi onoga tko je predao dokument telegramu pokupili i zatvorili istoga trenutka. Ne bi predsjednik ili predsjednica ni stigli tražiti istrage. Nije to bio Snowden da je prokazao nezakonite radnje tajnih službi ili državnih institucija. Ovo je bio udbaš što je naštetio čovjeku samo zato jer Milančetu potpis nije dao. To je strašno.

VL
DU
Deleted user
15:27 07.12.2015.

Udba i njihovi sljedbenici ne biraju sredstva, al sa ovim su samo sebi nastetili......lustracija

VL
AG
Agricola
17:25 07.12.2015.

Ovakvo curenje dokumenata i njihova uporaba na ovakav način u ozbiljnoj državi promptno bi se sankcionirali, svi koji su sudjelovali i objavi ovog dokumenta, kao i u njegovoj dostavi bili bi smjesta uhićeni i odvedeni u pritvor gdje bi čekali suđenje. Jer, ako netko neometano objavljuje dokumente tajne službe s vrlo osjetljivim podacima, kako se onda čuditi nekom tko će sutra u takvoj atmosferi bezakonja otići u trgovinu naoružan kuhinjskim nožem ili otići u banku naoružan nečim težim. Ovo nije 2000. godina pa da se tolerira takvo bezakonje, ovo mora biti smjesta rješeno, ali čini se da mediji nisu baš zagrijani za zakonito postupanje jer bi to izgleda škodilo njihovim glavnim klijentima.

VL
Avatar Idler 3
Idler 3
18:12 07.12.2015.

Svaka čast gospođi predsjednici mada poznavajuć našu svakodnevicu teško je očekivat pronalaženje bilo kog/čeg. Čak i ak najdu tko je to bil po starom dobrom hrvatskom običaju nebu mu ništ. Osobno bi počinitelja tužil za izdaju ali ah....

VL
MA
Maja28
20:44 07.12.2015.

Onoga tko je izdao ovu od državne važnosti i nacionalne sigurnosti važnu tajnu, treba najstrože kazniti, baš kako bi ga i komunisti kaznili, Dakle, Sdp nema milosti. Vlast, vlast, vlast.

VL
GO
golub
18:33 07.12.2015.

Istragu provesti ne iz razloga što je dokument procurio u javnost, već radi li se o lažnom dokumentu kojim se kupovalo glasače. Osim toga dokument je izdan 2008.g. kada se Rašković nauživao sa brdo vojnih mirovina, a dokumenta za ostvarivanje tog prava nema i sad vidjeti u kojem grmu leži zec.

VL
SI
siskic
13:09 07.12.2015.

Koja krasna slika tete kolinde. Pitaj oligarhe kradezeovog podzemlja kako je dokument procurio. Još bi bolje bilo na osnovu čega je tomo potpisao ono par naškrabani rečenica, Na osnovu čega je dotični drug dobio toliku mirovinu. Još bi bilo bolje teta kolinda da ti daju informaciju koliko ih sa takvim potpisom, i na osnovu čega prima enormne takve ili slične mirovine. Čudi me, ako je rašković bio takav borac za hrvatsku stvar, kako to a da niti jedanput nije posjetio šatru u savsko. Ti si teta kolinda tamo bila nekoliko puta.

VL
BU
Bubalamala
15:40 07.12.2015.

Karamarko je suodgovoran za lociranje, identificiranje hapšenje i izrucivanje Gotovine a danas se on i precjednica brinu za Raškovica cudno 👏

VL
DR
dragica949
16:49 07.12.2015.

Predsjednica se ne pita koliko još ima takvih podobnih neregistriranih ratnih umirovljenika,ne pita se da li je to istina,već ko je provalio.Zašto bi bila tajna na temelju čega je neko u vojnoj mirovini??Uzalud onda popis branitelja, kad postoji kriterij po kojem neko ne treba biti na tom popisu!

VL
AN
antonelić
17:32 07.12.2015.

mili bože , koliko neprimjerenih i banalnih komentara na vl-istu ?? .. čemu ? .. zar je bitan jedan rašković i njegov ratni put ?? ... bitno je da je on na našoj strani , radi za našu stvar ... kao uostalom pupovac prije 12 godina ... illi , još bolje nazif memedi prije 12 godina ... pa nećemo valjda gledati tko je što radio prije 10 ili 20 ili 30 ili 50 ili 70 godina ... uostalom , što je radio naš manolić 46-te ... ili npr. pok. boljkovac 45-te ... zar npr. gen. franjo nije bio "predsednik" partizana ... zar konvertit z. tomac nije bio pošteni agnostik prije 30 godina ... da se oni nisu "konvertirali" na vrijeme , danas ne bismo bili slobodni ... ne bismo disali punim plućima , svoji na svome ... hvala svim konvertitima (počevši sa don mihoviom pavlinovićem)...

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.