Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 193
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
DEFINICIJA BRAKA
Povratak na članak

Pravobraniteljice: Referendumsko pitanje protivno je Ustavu

Pravobraniteljice naglašavaju kako je od izuzetne važnosti da se odredbe Ustava koje se odnose na ljudska i manjinska prava ne mogu mijenjati referendumom

Komentari 57

MK
moram.komentirati
12:27 05.11.2013.

"Pravobraniteljice naglašavaju kako je od izuzetne važnosti da se odredbe Ustava koje se odnose na ljudska i manjinska prava ne mogu mijenjati referendumom." Nego čime? Odlukom Partije? Odlukom pravobraniteljica (od kojih je Lora Vidović nedavno tamo postavljena od strane vladajućih)? Tko tu šiša narod, ima da bidne kako "elita" kaže?

VL
Avatar delminium
delminium
12:29 05.11.2013.

pravobraniteljice nek diplome bace u wc i nekoliko puta povuku vodu

VL
VE
verakruz
12:31 05.11.2013.

I zadnja šuša u Hrvatskoj koja ima nešto protiv referenduma mora se oglasiti! Ali malo ste se preračunale gospođe pravobraniteljice! Vi ste totalno fulali, iako su vas kupili da javno kažete ovo što ste rekli! Vaš je posao da štititee većinu naroda, jer sve ne možete, a ne da se bavite pomodarstvom. Kakav je brak između homosekusalaca, što je to? To je pojam od unazad 10 godina koji negira ili ljudsku evoluciju ( za ateiste) ili kršćanski nauk ( za vjernike)! Dakle i vjernici i ateisti bi morali biti apriori protiv ovih nerazumnih i za mene uvrjedljivih zahtjeva ovih manjinaca! Pa dajte već jednom gospodo novinari koji posjećujete te tiskovne konferencije LGBT udruga, pitajte ih koliko oni uopće imaju članova, koga oni točno predstavljaju, koliko ljudi stoji iza njih! Nemam ništa protiv lezba ni pedera, ali što je previše - previše je za svakog razumnog čovjeka.

VL
VE
verakruz
12:41 05.11.2013.

Ja hoću da imam Audi A6 kao dična županica Merzel. Hoću da imam 7 stanova i kuća ko dična županica Merzel. Eto neću da imam milijunske tantijeme kao dični gospodin Predsjednik, neću povlašteni kredit i ljetovanja na račun naroda kao dični gospodin Premijer. Hoću da imam para samo kao "obična" županica! Tražim svoje Ustavno pravo na to. Hoćete li me podržati gospođe pravobraniteljice??? Niste se oglasile kad je zatvoren vrtić gdje ispaštaju nedužna djeca, sram vas bilo!

VL
Avatar George Bailey
George Bailey
12:38 05.11.2013.

Pravobraniteljice obmanjuju javnost.

VL
KA
kafka
12:47 05.11.2013.

Treba ih smijeniti zbog obmanjivanja javnosti i javno iznošenje subjektivnog stava nedopustivog za dužnosti koje obnašaju. Nažalost nisu jedine koje su se pridružile ovom ludilu o navodnoj neustavnosti nečijih prava. To govori o vjerodostojnosti dijela javnih djelatnika i političara kojiji zakon stvaraju od slučaja do slučaja a tumače ga kako god im paše. Jadna je država s takvim kadrom. Radi li se ovdje o nekoj hobotnici drugačijeg tipa?

VL
KA
kafka
12:39 05.11.2013.

Prema tome bi i čl.5. Obiteljskog zakona u kojem se brak definira kao zajednica muškarca i žene također bio protivne Ustavu! Zašto se tada i od tada pa do spora oko najavljenog referenduma nitko nije time bavio i ukazivao naa eventualnu protuustavnost Obiteljskog zakona? Gdje su tada bile pravobraniteljice Lora Vidović i Višnja Ljubičić ? Gdje su tad bili lgbl-ovci? Naravno nitko nije reagirao jer ništa nije bilo protivno Ustavu !!! Pa tko je tu lud sada. Vodi se neke neprincipijelna kampanja protiv referendumskog pitanja postavljanog od građana koji žele zaštititi svoja prava. Ako je netko potpisao da stupa u brak kao zajednicu muškarca i žene i želi da to što je potpisao tako i ostane - zar nema na to pravo? Čšvjek mora biti pokvaren ili očito glup da to pravo poveže s uskračivanjem prava nekih drugih.

VL
Avatar cruyff
cruyff
12:58 05.11.2013.

nemaju pojma o poslu koji rade jer ga rade zato što su podobni...!

VL
BO
bobo123
13:12 05.11.2013.

I još jedna stvar - Večernji nije čuo nijedan glas koji podržava referendum? Onako, malo je to čudno, 750000 ljudi je dalo potpis za njega, među njima i brojne poznate osobe, a sigurno velika većina Hrvata podržava referendum. Ali kada otvorite Večernji, čovjek bi pomislio da su se uloge zamijenile i da referendum ne podržava nitko, a protiv njega su svi. Koja smijurija i manipulacija.

VL
KA
kafka
13:15 05.11.2013.

Čuvajmo se novog lgbt totalitarizma!

VL
VN
vnov
13:15 05.11.2013.

žalosno je kakve PRAVOBRANITELJICE imamo,što su one studirale,možda KRIVO umjesto PRAVO pa svi već znaju kakve su odluke europskih sudova u sličnim situacijama a i američkih i tamo večina država ima sličan stav o braku.Našle se dvije koje će spasitii svijet od mišljenja večine,to je za nepovjerovat!!!!!

VL
SQ
squalus
13:21 05.11.2013.

LGBT zajednica je za vrijeme seksualne revolucije ismijavala brak kao zajednicu, nastojala marginalizirati brak, uništiti obiteljske vrijednosti...a sada im je odjednom toliko stalo do braka između istospolnih partnera???!!!

VL
CF
Crveni@fašist
13:06 05.11.2013.

H2SO4 je sumporna kiselina i nikakav drugi spoj nije sumporna kiselina........... isto tako je samo spoj muškarca i žene BRAK. Ostalo može biti nešto drugo ali ne i brak

VL
KP
Križni_put
13:05 05.11.2013.

Ove dvije drugarice su zauzeli radna mjesta koja daleko nadmašuju njihove intelektualne,moralne i stručne dosege te bi te dvije drugarice trebale dati ostavku.Ne treba biti toliko pametan da bi se shvatilo kako definicija braka ne diskriminira nikoga,samo ta tradicionalna vrednota želi biti zaštićena od devastacije osoba bez morala,vjere,osjećaja i poštovanja prema Bogu i prirodi.

VL
MM
MMarko657
12:35 05.11.2013.

Ja ovo ne razumijem, valjda jer nisam te struke(?). Kako je moguće da ljudi s istovrijednim diplomama, s istog fakulteta (pravnog) mogu isti članak tumačiti različito? Nešto tu ne štima. Tko tim ljudima daje diplome? Mislim da bi Pravnom fakultetu trebalo uvesti pravilnik o ocjenjivanju ili kurikulum: "Što svaki dipl. pravnik mora znati"

VL
BO
bobo123
13:08 05.11.2013.

Sramota je da kod nas svatko može postati pravobranitelj za bilo što. Hoće li nam one malo razjasniti svoju briljantnu analizu? Npr. neka objasne gdje je granica jednakosti i diskriminacije! Jer po njihovom objašnjenju nema razloga da brak ne zatražee poligamičari ili npr. bratići i sestrične koji se žele vjenčati. To je sve po njima diskriminacija. Možda bi mogle pročitati pokoju knjigu i presude sudova u kojima se vidi jedna zanimljiva stvar za njih - brak se ne definira po onome što nije, nego po onome što je! Zato je uvijek bilo najnormalnije da se definira kao zajednica žene i muškarca i nitko nije ni obraćao pažnju na tu svevremensku istinu, sve dok nisu došla luda vremena u kojima je odjednom nešto sasvim razumljivo i banalno postalo "diskriminacija"!?

VL
CF
Crveni@fašist
13:02 05.11.2013.

Brak je institucija žene i muškarca kao što je i H2O 0 voda 2H2 nije voda, niti pak je O2 voda ............i jesu li sada O2 i 2H20 diskriminirani ?

VL
KA
kafka
13:14 05.11.2013.

Moguće je da su ih izrazito aktivni društveni teroristi - lgbt agresivci i njihovi podobnici ucijenili radnim mjestom. Kao da tko nije lgbt podoban mora nastradati! Čuvajmo se novog lgbt totalitarizma!

VL
P2
pen_24
13:07 05.11.2013.

Ljudska prava nisu stvar koja se nameće zakonom jer je onda to totalitarizam. Ljudska prava proizilaze iz društvenog dogovora oko toga da se štiti društvene manjine i na tu zaštitu pristaje cijela zajednica svojom većinom koja se onda predstavlja glasanjemjem u parlamentu. Isto tako, prava manjine se ne smiju dati na račun prava većine. Ne-heteroseksualna manjina ima pravo osnivati svoje obitelji, ali se njihova veza ne može zvati brakom jer na to ne pristaje većina, a ne pristaje upravo zato jer se time krše prava većine kojoj s onda oduzima pravo da se nazivaju otac-majka, žena-muškarac, supruga -suprug, nego dobivaju u službenim dokumentima nekakve DEHUMANIZIRAJUĆE oznake kao što su roditelj 1 i 2, ili partner 1 i 2.

VL
CF
Crveni@fašist
12:58 05.11.2013.

Brak je insto kao što je i H2O 0 voda

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.