Postojeći iznajmljivači šokirani odredbom, imaju rok od pet godina: 'Vrijeme je da se napokon razdvoji domaćine i rentijere'
Lorena John: Bojim se da će mnogi odustati od legalnog iznajmljivanja i nastaviti raditi na crno. Dugoročni najam stanova mnogima neće biti zanimljiv sve dok zakoni ne budu bolje štitili najmodavca
Komentari 44
domaćin je onaj koji je na istoj adresi... ostalo je sve podilaženje hdzovim biračima i mafiji...
Domaćin mora živjeti najmanje 5 godina na adrssi na kojoj je prijavljen i to treba provjeravati.
Hotelski lobi nadmudrio privatni smještaj.
Nekad su vas u konobama posluživali domaći ljudi jeli ste i pili domaće sada imate hotele sa nepalcima koji ni ne znaju hrvatski jezik
Dugoročni najam, može, uvjeti, hrvatski državljan plaća min 3x najamnina, garantni polog 3x najamnina i dobiš ugovor na godinu dana, može produženje, dostavi svježe izvode plaće. Ako ti ne paše, kupi stan. Ček in na ulazu i uzlazu, plaća see pri izlazu sva šteta koja izlazi uz okvira uobičajenog habanja. I da naplatim čišćenje pri izlazu ako stan nije jednako čist kao pri ulazu.
Cuj to iznajmljivaci sokirani. Ovo kako je krenulo u slijedecih nekoliko godina ce udariti porez svima. Bas si mislim, imam tamo neku kucu od roditelja, ne mogu je prodati, ne mogu je ni iznajmiti ni besplatno, jer i da neki ljudi udju u nju nemaju gdje raditi. Najbolje mi da da prepustim kucu drzavi. I ovako me previse kosta odrzavanje. Pa da jos i placam kao porez. Najbolje je da je prepustim drzavi. Nece me nista kostati odrzavanje, a ona ce se pobrinuti da sve postane ruglo ionako. Cijeli taj zakon je promasaj teski...
Ajmo sad prosvjedi i rušit ovaj zakon. Zašto svoj stan ne mogu rentati turistima i zašto me vlada želi orobiti? Cijeli život štediš da imaš za starost i onda te vlada odere i želi ti sve uzeti.
Ako netko iznajmljuje apartman, a nebzive u županiji gdje je nekretnina treba plaćati sva davanja, jer taj apartman nije kupljen za životinje nego za iznajlmivljanje. Hotelijeri plaćaju sve poreze, zašto nebi i ovi plaćali isto jer to je kupljeno radii ostvarivanja zarade.
Sudim se za legalan najam vec 6 god. Toliko o tome.
Uporno vladajući prodaju priču o priuštivom stanovanju i demografiji , a sav teret prebacuju na nekog drugog. Sa POS-om nisu ništa napravili, državne stanove su povoljno otkupljivali zaslužni partijci, ne postoji registar stanova u vlasništvu RH… Kao i obično kažnjavaa se one koji rade legalno.
Treba ljude koji uredno plaćaju porez i donose dobit državi, nisu na ulici i ne primaju socijalnu pomoć već vrijedno rade i iznajmljuju turistima, pustiti na miru. Posebno one koji to rade i kao turističku promociju Hrvatske, svojom ljubaznošću, domaćinstvom i gostoljubivošću. Nisu iznajmljivači krave muzare. Oni koji rade na crno su druga priča.
Svaka čast vladi na predloženim mjerama, jer ovo postaje već nepodnošljivo što nam čine neki iznajmljivači, nepodnošljivi život u našim stanovima čiji smo vlasnici bez prava na miran život.
Kontrolirajte hiljade stranih vlasnika stanova, apartmana, uglavnom slovenaca, madjara,poljaka...tko im je u stanovima cijelo ljeto, prijavljuju li, plaćaju li taksu... baš ste jadni, nemoćni ali zato i ne znate
Znači, odlučili su uništiti turizam i male iznajmljivače. Da su ljudi složni pa da odustanu od turizma na jednu sezonu, za čas bi se mijenjala pravila. Ovako će nas guliti sve više i više dok nas skroz ne unište. Jesu li to ti domoljubi koji se bore za svoj narod? Ili su to kupljene lutke koje rade za interes hotelskog stranog lobija? Koliko će ljudi ostati u ovoj lo pov skoj državici?
Iznajmljivači moraju odmah dati do znanja gostima za kućni red zgrade i to je onda gotova stvar. To se može dogovoriti i s agencijom. Ne treba od toga raditi paniku. To se lijepo može urediti.
Ovo je pobjeda krupnog Svjetskog hotelijersko kapitala. Domaći ljudi svojim trudom stvorili hrvatski turizam i svoju egzistenciju u starosti a Plenković to želi pokloniti stranim milijarderima i njihovim domaćim slugama. Plenković za svaki problem ima rješenje dizanje poreza. S drugee strane uvlačeći se Briselu opterećuje nas Ukrajinskim ratom i s ti povezanim troškovima. Na kraju ćemo biti u ratu s Rusijom. Dokle tako?
Izgleda da nekome smeta što 300 -400 tisuća obitelji u HR ima koristi od turizma. ONI bi voljeli da 5-6 vlasnika lanaca hotela živi od turizma, a da sadašnji iznajmljivači apartmana rade kod njih kao kuhari (kuharice) i sobari (sobarice). Robovlasništvo je ipak najstariji društveni sistem i njegov duh živi i dalje.
samo porijeklo imovine i sve je riješeno !!
Čemu pet godina, i jedna bi bila dovoljna
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ponovo greška u startu. Unutar iste županije udaljenost od objekta može biti 150 km. Obiteljski smještaj je isključivo ako domaćin živi u objektu. Može i dolaziti na "posao" iz bliske udaljenosti ali u tom slučaju bi trebao imati "domaćinsku" prostoriju u sklopu objekta i način na koji će dokazati da je doista prisutan, redovno ili po potrebi, ovisno o usluzi.