Subota,21. 6. 2025. Strašni požar, nošen burom, izbacio je jutros stanovnike Piska, Marušića i Mimica, sela između Omiša i Makarske iz kreveta. Vatrogasci su došli iz cijele Dalmacije, sve što može pomoći, pomaže našim vatrogascima, žene i djeca su evakuirani policijskim gliserima, čeljad se bori za svaku kuću. Istovremeno, policija i tajne službe, prvi put u povijesti, nemaju krivca. Izgleda da nisu Srbi! Kako nisu, upitat ćete se, kada uvijek jesu? Pa tako, Srba više nema. Zapravo, ima nešto malo, ali imaju alibi. Konobari iz Srbije rade kao crnci i oslobođeni su sumnje, a Pupi je bio na piću s Plenkijem. Policija je uputila apel građanstvu da ih obavijeste ima li još negdje Srba, inače ćemo za požar morati okriviti najvećeg zločinca na ovim prostorima, Nepoznatog Počinitelja!
Nedjelja 22. 6. 2025. Policijska uprava Sisačko-moslavačka jutros je od dvojice pastira u okolici Siska dobila dojavu da se neki čudni ljudi skupljaju u šumi i pjevaju neke čudne pjesme, ali nitko iz policije tome nije pridavao pažnju. Mislili su da se djeca zezaju. Međutim, jedan od najvećih hrvatskih novopečenih domoljuba, čovjek koji nikada ne spava, jer ni neprijatelj nikada ne spava, jedan od prvaka Doma i nacionalnog okupljanja Igor Peternel, baš je prisluškivao policijske kanale i čuo za prijavu. S nekolicinom istinskih domoljuba otišao je provjeriti o čemu se radi i tako spasio Hrvatsku! Naime, u šumi Brezovici kraj Siska upravo je bio u tijeku sastanak grupe crvenih terorista, komunjara, filopartizana, ljubitelja tifusa, protivnika klera, masona i jugofila koji su spremali ustanak i rušenje ustavno-pravnog poretka naše domovine! Na Igorov usklik "Još Hrvatska ni propala, dok mi živimo", grupa domoljuba jurnula je goloruka na teroriste koji su se razbježali. Crvene fašiste pohvatala je policija i odvela u Kerestinec. Plenki je javno zahvalio Peternelu i kamaradima na spašavanju domovine i odlučio da će se današnji dan ubuduće obilježavati kao Dan antifašističke borbe.
Ponedjeljak 23. 6. 2025. Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti oglasila se priopćenjem u kojem akademici izražavaju zabrinutost u vezi s hrvatskim narodnim saborom na Hipodromu, velekoncertom Narodnog ujedinitelja Marka Perkovića Thompsona iz Čavoglava. "Šokirani smo slabim odazivom na Markov svehrvatski poziv na okup. To da se tome velepozivu odazvalo samo pola milijuna ljudi, budi u nama zebnju i nelagodu. Tko to živi s nama? O čemu razmišlja preostalih tri milijuna građana? Gdje je njima nacionalna svijest? Piju li njima vuci s izvora vodu ili im slavuji pjevaju u zoru?", poručuju mudre glave iz HAZU-a. Plenki je odmah reagirao i osnovao Povjerenstvo za utvrđivanje razloga fijaska nacionalnog okupljanja na Hipodromu. Na čelu povjerenstva je profesor Ivo Goldstein, koji je i ranije opravdao povjerenje.
Utorak 24. 6. 2025. Uz manje otpore posljednjih grupa jugokomunista traju pripreme za Markov velespektakl. Većina Zagrepčana je oduševljena pripremama. Mnogi su se već iselili kod prijatelja i rodbine iz one polovine grada u kojoj će život par dana biti nemoguć. Doduše, policajci su prilikom dobrovoljnog deložiranja stanovnika Kajzerice naišli i na manji otpor jednog provokatora, kojem nije bilo jasno "zakaj svi vičeju da su za dom i dojdeju k meni, a ja onda iz svog doma iti moram". Policija je utvrdila da je riječ o provokatoru i umirovljenom milicioneru, pa su ga prebili i stavili u maricu da se ohladi. Više se nitko nije bunio.
Srijeda 25. 6. 2025. Drama na Rebru! Liječnici su se okupili na prosvjed protiv policijske represije, ali su se prosvjedi oteli kontroli. Napali su policijsku ophodnju pa su ih batinama morali smirivati specijalci. Mnogi su završili u Remetincu, a mnogi na hitnoj. Razlog prosvjeda je uhidba predstojnice jedne od klinika na Rebru i par važnijih sestara zbog navodnog primanja mita. Navodno je neki simpatični poduzetnik nagradio predstojnicu putem u Pariz, jer im je malo pogodovala u nabavci opreme. "Čovjek je kolegici samo zahvalio na način na koji se nakon svakog natječaja poduzetnici zahvaljuju predstojnicima odjela i vi sada nešto što je naša tradicija proglašavate kriminalnim činom", poručio je jedan od prosvjednika u bijelim kutama. "Bolje da propadne klinika, nego običaji", nadovezala se viša sestra Kristina, na ulasku u maricu.
Četvrtak 26. 6. 2025. Vjerovali ili ne, u našu redakciju jutros su se javili Marko Perković Thompson i Branimir Mihaljević sa zanimljivom pričom s Hipodroma. "Radimo ki crnci Francetića Jure po cili dan i spremamo koncert. I usrid rađe, baš Brane i ja spušćali s kamiona moj mač i krunu kralja Tomislava s Duvanjskog polja, kad ugledan nekog pajdu od tri metra kako dolazi zavaljen u niku kočijicu, koju vuče konj. Protrljan oči da nisan pomanita, a on drito na mene. Pita di može napojit konja i di se registrira za utrku", u dahu nam je izgovorio Marko prepričavajući bizaran događaj. Na kraju se ispostavilo da je riječ o nesporazumu i da je vijest o najvećem događaju na Hipodromu obišla svijet, pa je tako došla i do poznatog srpskog košarkaša Nikole Jokića, velikog ljubitelja konjskih utrka, koji je pomislio da je riječ o utrci konja, pa se došao natjecati. Marko ga je pozvao da nastupi s njim, "da nisi dolazio džaba", pa je Joker otišao u hotel malo proučiti repertoar.
Petak 27. 6. 2025. U povodu Markova koncerta policija ništa ne prepušta slučaju. Nakon dojave Igora Peternela da je na području Kajzerice uočena Vjera Andrijić, poznata partizanska teroristica iz Splita, ista je uhićena i prepraćena u Konačište potencijalnih terorista u Kerestinec. Policija je nakon uhićenja Vjere, koja je izjavila da je samo došla pozdraviti Jokera, ali nije mogla objasniti što joj u ruksaku radi pripremljeni pakleni stroj, napravila raciju i u Kerestinec privela Zorana Pusića, Eugena Jakovčića i Vesnu Teršelič. Bio je priveden i Pupi, ali ga je izvukao Plenki. "Taj će mi dečko još trebati", rekao je stražarima. Potraga za Dragom Pilselom još traje.
Toni Ivanisevic i njegovo piskaranje su jedan od razloga stopiranja pretplate na Vecernji!