Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 178
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Raosov kaos
Povratak na članak

Pogledajte snimku incidenta Predraga Raosa

Raos je na pressicu upao naoružan zviždaljkom, a ubrzo su uslijedile i psovke i povišeni tonovi

Komentari 77

PI
pingu
11:34 29.11.2013.

U Dnevniku HRT-a mu namjerno izostavili glavnu poruku. U kojoj poručuje nazočnima da nemaju oravo svoja ideološka stajališta prikazati kao mišljenje cijele njihove struke. Tipično HRT-ovski.

VL
Avatar Khuen-Héderváry
Khuen-Héderváry
11:44 29.11.2013.

Ako Goldstein može biti intelektualac onda može i Raos, prvi je daleko štetniji a manje očit od drugoga. Bez obzira na ispad imao je pravo da sastanak nije služio da bi se agitiralo o nadolazećem referendumu.

VL
Avatar abakus
abakus
12:02 29.11.2013.

Društvo pisaca je strukovno udruženje i nisu imali pravo izlaziti s nekim ovakvim izjavama i određenjima u ime cijelog svog članstva koje btw nitko nije ni pitao slažu li se s time ili ne. Par osoba uzurpiralo je svoje pozicije u tom Društvu i mislilo iskoristiti priliku i dodvoriti se vlastima i medijima svojom izjavom (državne jasle su u pitanju, da ne bude zabune). No Raos je reagirao i s punim pravom ih spriječio u tome. Na policiji je da istraži što se kasnije dogodilo, ali najvjerojatnije je netko od bijesnih "pisaca" kojima je izjalovio planove nasrnuo na njega čim su se kamere maknule a čovjek se samo branio. Što je njegovo pravo. U gužvi je, na žalost, sprej zahvatio i tajnicu. Šteta, no cijeli ovaj događaj izvanredan je Raosov čin i svi koji imaju imalo obraza mogu ga samo cijeniti nakon njega, pa makar i ne dijelili njegove stavove. Bravo za Raosa! A po formuma vidim da je internet doslovce eksplodirao od oduševljenja. Na stosine komentara svuda, ljudi kliču Raosu. Nije mi jasno samo kako vladajući ne vide da su ostali usamljeni i odijeljeni od naroda ovom svojom kampanjom koja je protiv svih demokratskih pravila...?

VL
Avatar comandante
comandante
11:54 29.11.2013.

način krivi - poruka dobra, ispravna i jasna-----za

VL
Avatar DZvonimir@KNIN
DZvonimir@KNIN
12:14 29.11.2013.

Čovjek je Hrabar i pošten zato mu treba čestitati a promocija pedofilastva od kluba književnika zaslužuje svaku osudu.

VL
ZO
zora687
12:06 29.11.2013.

kako su pisci skočili protiv Rausa. I ja baš ne opravdavam njegovo ponašanje .Ali nazivanje nas koi ćemo glasovat ZA da smo fašisti i da smo zlo ovog društva zar je to uredu.

VL
DE
denihr
12:10 29.11.2013.

Ima pravo Raos i svaka mu čast na hrabrosti i angažmanu !

VL
Avatar prckoostajeprcko
prckoostajeprcko
12:19 29.11.2013.

čovjek je rekao samo istinu ništa nije slagao i ljepo je upozorio nazočne da svako približavanje će smatrati napadom na sebe bili su upozoreni i po mome nije kriv !!! ako postoji fond gdje se može uplatiti novčani prilog za plačanje kazne za g.Raosa ja bih donirao dio novčanih sredstava !!!

VL
Avatar DZvonimir@KNIN
DZvonimir@KNIN
12:10 29.11.2013.

Bravo

VL
Avatar veleposlanik
veleposlanik
12:20 29.11.2013.

Sve sto je rekao istina je. I ,kako se moglo vidjeti,da bi se cuo glas istine covjek mora pribjeci sili,nazalost. To je ta demokracija kojom se busaju u prsa i to je ta sloboda misljenja i izrazavanja misli,koja se jamcici Ustavom RH. Uostalom,svjedoci smo toga na ovom portalu svaki dan.

VL
DU
Deleted user
12:30 29.11.2013.

Bravo za Raosa! 100% je u pravu....dobili smo novog borca za slobodu misljenja i pluralizam a ne jednoumlje i nametanje misljenja svima!

VL
DU
Deleted user
12:47 29.11.2013.

Raos svaka ti cast... do sad sam mislio da si seljacina koja samo zabavlja Malnerovu raju... ali si mi sada dokazao drugacije... Car si, tesko je danas govoriti istinu...

VL
Avatar toxic alien
toxic alien
20:19 29.11.2013.

Preeedrag Raooos! Svaka cast care! Rekao si tim licemjerima istinu u lice i neka si. Nadam se samo da neces zavrsiti kao i drugi koji su govorili protiv rezima, nadam se da neces zavrsiti u psihijatrijskoj bolnici..., jer to im je ovih dana omiljena kazna za neposlusnike. U ovoj letargicnoj hrvatskoj atmosferi, gdje vecina naroda nezainteresirano promatra sto im agresivni neoliberali rade, istup Predraga Raosa je pravo osvjezenje. Treba mu podignuti spomenik u Zagrebu i imenovati jedan trg ili ulicu po njemu.

VL
F4
F48B2
13:38 29.11.2013.

Par žena i poneki muškarac nisu Hrvatsko Društvo Pisaca! Oni su sebi uzeli za pravo predstaviti se kao HDP i u ime društva, u ime svih reći samo što njih nekoliko misli jer s obzirom na njihov postupak, izgleda kakoo drugi nemaju pravo misliti. Prvi put da je Raos postupio kako treba jer ovo totalitarno jednoumlje šačice anarholiberalnih (u prijevodu: nemoralnih) narodu sve više ide na živce.

VL
PP
petar.peric.9235
17:49 29.11.2013.

Svaka čast Raosu, za ovo je trebalo hrabrosti. On je jedan od rijetkih koji se usudio izložiti napadima da bi obranio pravo svakoga da ima svoje mišljenje. Kontra vladajuće garniture i svih medija koji nam nameću jednoumlje,a sve koji ne misle kao oni vrijeđaju da su zaostali katotalibani, klerofašisti, itd. Da paradoks bude veći namećući nam svoje mišljenje kao jedino ispravno, tvrde da se bore za slobodu svakog pojedinca.

VL
DI
Dingač
12:52 29.11.2013.

kakvi su to pisci koji pišu u zemlji u kojoj nitko ne dijeli njihovo mišljenje. oni nisu imali pravo dijeliti mišljenje za hrvatsku javnost kao da je to slika hrvatske. hrvati su "Za" a gosodin Raos je imao dovoljno hrabrosti da se suprostavi toj skupini kojoj je stalo samo do toga da se ulaguje vladi i da budu uočeni u javnost. zašto je sve snimljeno ali nedostje snimka kad je gospodin Raos upotrijebio suzavac ili što drugo?! njemu su mediji smjestili incident.

VL
FR
friz
13:35 29.11.2013.

Raos me nagovorio!U nedjelju glasam ZA!!!

VL
Avatar Iwo Jima
Iwo Jima
13:27 29.11.2013.

Čestitke Raos, u borbi protiv jednoumlja, nametanja stavova i diskriminacije većine, iako, na ne baš najbolji način. Borac protiv nametanja vlastite istine kao opće i apsolutne istine te diskriminacije većine pod plaštom zaštite manjine, u svrhu vlastite promocije. Manjina nema pravo nametati društvene stavove i stajališta kad nema za ta stajališta mandat članstva. Istinu ljudi ne žele ćuti jer su na našim prostorima naučeni se dijeliti i svrstavati u torove. Jedan čovjek jedan glas, to je demokracija. Zato i imamo referendum, čemu agitiranja.

VL
PR
Pravobranitelj
16:01 29.11.2013.

Ajmoooo Raos!

VL
OX
oxymoron
13:22 29.11.2013.

Ne opravdavam nasilje i ovo sa suzavcem, ali covjek sve sto je rekao u potpunom je pravu i napravio je performans godine. Fino je rastjerao uzurpatore i prisvajace istine. Svaka cast!

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.