Po korumpiranosti, Hrvatska je treća u regiji, poslije BiH i Albanije
Prosječan je iznos koji dajemo za mito 410 eura. Korupcija se slabo prijavljuje zbog uvjerenja da "nikomu nije stalo"
Komentari 40
A baš bi me zanimalo tko i na koji našin mjeri korumpiranost pojedine zemlje pa čak i prosječni iznos (!?) koji trošimo na podmićivanje? Rekao bih da su to vrlo proizvoljne i neozbiljne procjene i statistike...
Ljudi, bolji smo od ALBANIJE! Time je konačno ostvaren san svih generacija.
S obzirom da nismo nikakav zapadni Balkan nego srednja Europa mi smo ipak vjerovatno na prvom mjestu. Nasi susjedi A SLO i H su ipak vjerovatno nesto \"slabiji\"...
kad je devedesetih new york times ili washingthon post objavio da je hrvatska vlada korumpirana na celu sa tudmanom odmah su nam odaslali poruku da su svi protiv nas,a sada ispada da smo sami protiv sebe citavo ovo vrijeme
A za 450€ mozes kupit SVE.
Neka mi netko nabroji jednu zemlju na svijetu gdje nema korupcije. u svakoj postojucoj zemlji je korupcija ali nije u ovolikoj mjeri kao sto je naprimjer kod nas,pa je nepotrebno govoriti o ukidanju korupcije samo se moze raditi na tomee da se suzbija korupcijski lanac. ali on nigdje nije legalan kao ni kod nas,pa je suvisno pricanje o korupciji.
Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ne znam tko je i kako provodio ovo istraživanje. No, mislim da se temelji na pričama rekla-kazala. Evo ja nisam nikada nikomu dao mito. Nisam nikada čuo da je itko od onih koje poznajem dao KONKRETNO nekomu mito. A pri tome svi ti pričaju kako se daje mito. Eto svatko tko čita nek se zapita kome je on dao mito??? Pustite priče tipa daje se mito.. Ma tko je dao mito nekoj medicinskoj sestri? Pa to je za umrijeti od smijeha..Mito medicinskoj sestri.???????
ocito je da smo istrazivacima premalo dali kad su nas stavili na tako lose mjesto,,,,
Kakve su to budalastine? Ja sam istrazivala i utvrdila da je Hrvatska najpostenija na svijetu. U mom okruzju,a niti ja sama,nikada i nigdje nisam dala mito i ne namjeravam. Tko daje mito i zasto,vrlo je upitno. Mislim da ona straka koja svim silama zeli na vlast, siri sad te bombasticne vijesti i zavarava narod .Kao,oni su najposteniji! Malo sutra! Nauzivali smo se tog postenja!
E pa naši političari su nas makar u nečemu doveli na treće mjesto!
Vecernji list bi se napokon trebao uozbiljit,ili bit normalne novine,ili u sund. Treceg nema! Upravo sad je na raskrizju.
Hrvatska je zemlja i****, ispranih mozgova i neznam što bi još nabrojao, bolje ne jer će admin brisati. Žao mi je samo onih dobrih Hrvata, iznimki za koje bi se i ja borio protiv ovih koje sam naveo..
Borite se protiv toga nemojte samo trkeljati. Svaka osoba je važna ako je na pravoj strani.
Ovo nije tocno! Osobno radim na velikim projektima dgje smo direktno vezani na institucije, tj. ministarstva i nitko do sada niti u naznakama nije trazio mito. ALi to ne mogu reci za strane partnere koji cesto spominju tiho partnerstvo. Zato dragi novinari ovo je laz.
Europska komisija se bavi marginalnim drzavama : BH,HR, Albanija............... kao izgovor da ne pogleda sto im se to desava u vlastitoj kuci. Poslije slucaja Strauss-Khana direktora MMf-a, sve ove price o podmicivanju saobracajca u Albaniji djeluju kao zajebancija. Nasi listovii bi trebali prestati objevljivati ovakove gluposti.
III mj. = broncana medalja, nije lose
mislim da bi trbalo napravit anketu o novinarima,jer novinari pljuju po svima a u biti su najvece trac babe i neznalice,,,gori su od politicara,,
Pitanje je kako su novinari dobili posao! Tko zna da li je tu bilo podmicivanja?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
@chemica i opet stvarno je grozno ak ti se to dogodilo, ali ja sam sa svojom starom bil u svim mogućim bolnicama u Zagrebu i nikada nisam kunu platil nekome da bi radio ono za kaj ga se plaća ( to kaj su medicinske sestre nadrkane i živčane ne spada u domenu korupcije). Stvarno ne znam kaj da velim, možda stvarno imam izuzetnu sreću, a možda ljudi tj. novinari malo PUNO pretjeruju.. Kažem, mogu reći samo na svom osobnom primjeru da nisam nikad iskusil da mi netko dođe i traži ( ili indirektno sugerira) davanje mita od xy eura za nešto..