Pitali smo vas s koliko bi godina građani Hrvatske trebali u mirovinu. Ovo su neki od vaših odgovora
Mnogi smatraju kako je prag za odlazak u mirovinu sa 65 godina previsok te da bi se u mirovinu trebalo ići ranije. Pitali smo vas što vi mislite, a ovo su neki od vaših odgovora.
Komentari 17
Štednju iz drugog stupa mirovinskog koja je osobna privatna štednja treba odmah isplatiti 100% u cijelom iznosu onima koji odlaze u mirovinu a to žele jer u protivnom ako ste npr. samac koji nema nikoga poput mene a umrete u medjuvremenu te novce će uzeti država i dati nekome tko nije nikada radio...
Komentari odaju tipičnu sliku lijenog naroda, bez imalo razumjevanja realnosti.
Sa 44, a sutkinje, policajci, radnici vodovoda i elektre sa tricetipet
Svi koji rade teske fizicke poslove sa 60g. starosti,a ostali sa 65g. starosti.
Koliko me pamćenje služi nekada se u mirovinu išlo s 55 muški a žene 50, a ne kako ovdje kažu 60.
U rentu sa 130, bar bi se imao zašto roditi.
Mogu oni zakonske granice staviti i na 90g. Ali to nije realno. Čak i 60g je previše jer većina ljudi u toj dobi je poprilično načeta. A i ove priče o cjeloživotnom učenju ne piju vodu. To je invazivan protuprirodan čin koji ostavlja posljedice na zdravlje za one starije od kojih većina ionako već uzima neku terapiju.
Mislim da bi trebali živjeti ko oni u Kataru, da ne radimo i primamo plaće. Pod hitno poslati Plenkija van na edukaciju i početi intenzvno bušiti u potrazi za naftom.
U trulom komunizmu su muskarci isli sa 60 a zene sa 55 godina u mirovinu, i od te se mirovine moglo pristojno zivjeti.
S faksa u mirovinu. Što će ti mirovina kada izgubiš zdravlje. Treba uživati dok si mlad i zdrav.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kao prvo solidarne mirovine bi trebalo polako ukidat. Danas je za II mirovinski stup trebalo odvajat 15%, a solidarno za I mirovinski stup 5%. Sam zsaposlenik bi trebao izabrat kad aide u mirovinu, a to bi trebalo biti sa najmanje 15 god. staža. Kolika bi mu tada bila mirovina, odlučio bi on, ali bez ikakve socijelne pomoći pa neke ima 200€, negov problem. Što dulje, to bolje. Dakle svaki bi za sebe kao i na zapadu odredio svoju mirovinu, a ne država. Zaštro bi ja plaćao nekom mirovinu, a ne sebi.