Hrvatska gubi budućnost: 62.000 učenika nestalo, Vlada šalje znanstveni 'super tim'
Demografska obnova ide u zakon, izradu predvode akademici Miličić i Akrap
Komentari 61
Kriza demografije je odraz krize morala. Društvo je izgubilo kritične kvalitete - solidarnost, nesebičnost, zajedništvo, međusobno podupiranje. Novac je postao bog, a gdje je tako, ti života nema.
Hrvati na radu u inozemstvu u prvih su devet mjeseci prošle godine u Hrvatsku poslali više od 4 milijarde i 800 milijuna eura. Na popisu zemalja iz kojih stižu doznake Hrvata nalazi se i Srbija iz koje je doznačeno 22,4 milijuna eura, gotovo kao i iz Kanade (22,3 milijuna), iz Singapura je uplaćeno 17,9 milijuna eura, a iz Rusije 8,5 milijuna eura.
Oni koji su nas i našu djecu otjerali svojom politikom i korupcijom,sada ti isti nas pokušavaju vratiti i odlučivati o našim životima.Naše živote,nas starijih ste upropastili,zamoljavam vas ostavite našu djecu na miru da žive poštenijim životom u poštenijem svijetu,daleko od vašeg lopovluka.
U zemlji korupcije, lopovluka, nepostojanje pravne države, u kojoj su trendseteri Topsoni, Dabre, Elle, Maje, gdje je glupost na svim razinama funkcioniranja društva konstanta a pameti se reklo laku noć ništa ne iznenađuje. Rezignacija logični rezultat i zajednica u nestajanju.
"Vlada šalje znanstveni 'super tim'" - Jamstvo neuspjeha. Ponavljanje propale ideologije zasnovane na lažnim premisama.
Demografska kriza je kriza obitelji. Ljudi se niti ne žene, masovno se rastaju, i društvo nam je u totalnoj krizi. Nije tu u pitanju niti novac, niti politika, već opće društveno i duhovno stanje.
O demografiji zakonom. Ništa od toga.
Pa kako to? Stalno slušamo da učitelja i takozvanih profesora nedostaje na sve strane a vi o tome kako više nema školaraca…
To je posljedica Hrvatskog jala i nejedinstva uz puno vanjskih neprijatelja koji su kroz povijest htjeli uništiti Hrvate kao narod. Još dan danas imamo crvene i crne, slušamo o partizanima i u-sta-š-ma i postoje oni koji ne cijene Hrvatsku državu i što je postigao predsjednik Tuđman. Da ne govorim o tome da je Hrvatima sve strano uvijek bolje od vlastitog i da bi radije bili Talijani, Nijemci ili Amerikanci nego Hrvati. Žalosno ali istinito.
Bolje bi bilo da Vlada RH pošalje tim znanstvenika da izučavaju Rome i kako ti sestra može kasnije biti žena i punica.
unatoč takvim brojkama, broj prosvjetara se povećao kao i njihovi redoviti prosvjedni zahtjevi za povećanje plaća.
Dječji doplatak, ne onaj tek tako, dati bez iznimke za svako dijete i bez obzira na visinu primanja roditelja.
Nitko ne kaže koliko ljudi je samo. Muški nisu bili na spoju preko 10, 20, 30 godina.
Svaki pokušaj demografske obnove je dobar ali ne dovoljno učinkovit. Na suprotnoj strani imate stranke koje u svojim programima imaju strategiju smanjivanja broja djece. Jedina nada su slijedeći izbori kako kod tako i u drugim članicama EU.
Manje korupcije, vise povjerenja u javne sluzbe, pa ce ljudi imati uporiste ostati!
Nitko ne želi djecu. Djeca su od obitlejskog bogatstva postali obiteljski teret.
Nisu rekli koliko će biti pasa i mačaka u Hrvatskoj do kraja stoljeća a koliko koza, ovaca,krava i svinja?
S čuješ, sve 5, samo me zanims kaj će ti VISOKOobrazovani ođeka radit jer kaže HUP da ne mere vise u javne službe, nego kod privatnika a ti ne daju vise od iljadu Eura plate, jer kaže HUP ako im dadneš vise oni štede i putuju po inozemstvima…
Nema tu pomoći, jer bogata njemačka održava broj stanovnika migracijama kao i ostale države boljeg standarda. Znam puno obitelji koji imaju jedno dijete, a imaju puno viši standard od prosjeka.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
a što se čekalo, to je trebalo početi misliti s prvim priznanjem države. Gospodin akrap vam već godinama o tome priča, samo mišljenja sam da ono što jedan Pavlek napravi ni sto akademika ne može popraviti. ako želimo napraviti demografsku obnovu treba oduzeti imovinu lopovima i plaćati radnika. nerad sankcionirati i to prvo krenuti od sabora. to kakvih tamo ima to je za sjeti i plakati. želim svu sreću ovoj dvojici imaju puno protivnika u rješavanju glavnog problema ove države, ako to jesmo uopće.