Pale cijene derivata, rezervoar benzina jeftiniji 6,5, dizela 5,5 kuna
Litra dizela od danas stoji prosječno 10,01 kunu što je za 10 lipa manje u odnosu na prošli tjedan, a pala i cijena autoplina
Komentari 10
Prije nekih 5 god. bilo je pitanje zašto je eurosuper skuplji od eurodizela. Razlika u cijeni je bila nekih 20%. Odgovor je bio da je proizvodnja skuplja u odnosu na dizel. Što je sad razlog da je dizel skuplji ???.??. Napuhavanje cijena.
Cijena nafte je na vrlo niskom granama skoro kao kada je gorivo bilo ispod 9 Kn, još je i dolar pao. A kod nas diesel i dalje iznad 10 Kn... To je tako kada nema konkurencije, kada imamo samo 2-3 kompanije koje određuju cijene na tržištu. To je taj ortački kapitalizam, jer država gleda da im je lakše ubirati lovu od 2-3 kompanije, nego od njih 30, a i još u te 2 uhljebi svoje... Kako bi mogli uhljebljivati i diktirati kada bi postojalo njih 30 i kada bi postojala konkurencija?
Ja napunio do vrha dan prije nego će Trump uvesti sankcije Iranu, jer su veliki "naftni stručnjaci" ovdje tvrdili da će nakon tih sankcija cijene goriva rasti. Od tada, cijene stalno padaju. Toliko o ovdašnjim "stručnjacima"...
Cijena nafte pala 20% prosli tjedan, kod nas 10 lipa umjesto 2 kn!!!!!
Kad kupujete autoplin ustvari samo plaćate trošarine realna vrijednost plina je oko 1 kune.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kada bi bila litra benzina 1 EUR to je 7,40 kn to bi bila realna cijena. Ovo je samo i dalje pljačka građana.