'Pala sam ispred njega na koljena. Govorila sam mu i molila ga na njemačkom da pomogne i spasi Hrvatsku'
Genschera, kao jako emotivna čovjeka, sve je to dirnulo toliko da je potom izrekao onu poznatu rečenicu, koja je bila prva javna najave njemačkog priznanja Hrvatske
Komentari 3
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bez Oca domovine ne bismo imali svoju Hrvatsku koji je uspio svladati 3 neprijatelja. 1.neprijatelj srbi, daleko jači sa JNA i sa našim naoružanjem Teritorijalne obrane koje im je predao Račan, 2. neprijatelj opasni komunistički zločinci koje je Tuđman u ključnim trenucima vezao uz sebe, da bi ih potrošene odbacio, 3. neprijatelj međunarodna zajednica koja nije željela raspad Jugoslavije, no Tuđman je uz najvećeg hrvatskog prijatelja Ivana Pavla II uspio pridobiti nekoliko ključnih međunarodnih političara koji su priznali državu Hrvatsku.