Pahor za preseljenje graničnog prijelaza Plovanija/Sečovlje
Slovenski premijer izjavio je da Slovenija ima jedinstvenu priliku da potpiše dobar sporazum o granici s Hrvatskom, riješi otvorena pitanja i izgradi dobrosusjedske odnose
Komentari 113
pa i ja sam za to da ga se prebaci. Tamo negdje oko Trsta :)))))
Trazim neopozive ostavke Vlade,Sabora i predsjednika Republike Hrvatske Mesica. Trazim od Europske zajedice postivanje medjunarodnih zakona i statuta. Molim hrvatski narod da izjasni svoje negodovanje masovnim protestom ispred hrvatskog sabora. Molim hrvatski narod da, da potporu prof.dr.Miroslavu Tudjmanu, jedinom politickomom garantu integriteta Republike Hrvatske. Hrvatski narod mora se slusat. Hrvatska RKC, dala je jasan i glasan stav, NE-NE!
libela,granice ce se vratit tamo kdje so bile,a ne vse,Istra nikad nije bila vasa,Istro vam je dao onaj vas komunist TITO,PA HRCICI POGLEDAJTE VEC JEDNOM ONE VASE STARE KARTE,
Rakun, ne živi u zabludi. Znači mi Istrijani smo oduvijek bili... pod Slovenijom??? Ma o čemu ti?? 1945 Istra ulazi u upravno pravni sustav SFRJ i SRH. Prije toga nije bilo nikakve Slovenije. A ni Hrvatske. Upravno pravno, svakako. Karantanija nije bila Slovenija, ne govorite gluposti. Ako nastaviš s tim glupostima, javit će see Talijani koji će vam uzet Capodistriu, jer je tamo oko 25 godina bila upravno pravno Republika Italija.
rakun - Slovenija kao takva nije uopće postojala do 1945. Znamo dokle je sezala Dravska banovina, zametak Slovenije, do Postojnskih vrata, daleko od mora. Naprotiv, Hrvatska kao država postoji u kontinuitetu od X stoljeća. Tito JE Slovencima poklonio ono što nikad nisu imali - izlaz na obalu mora, na etnički neslovensku obalu. Hrvatskoslovensko razgraničenje u Istri provedeno je na temelju rezultata popisa stanovništva od 1.X 1945., kada je južno od Dragonje bilo neusporedivo više Hrvata nego Slovenaca. I tu se nema što revidirati nakon 60 godina. To što Slovenija nije obuhvatila sve etničke prostore, a oni se nalaze isključivo u Italiji i Austriji, a ne u HR, to nije stvar Hrvatske na nikoji način. Uostalom puno veći % Hrvata ostao je izvan Hrvatske, zahvajujući Titu, koji joj je oduzeo Bosnu, Hercegovinu, Sriem, te potvrdio oduzimanje Boke.
01.11.2009. u 16:39h Pippo9 je napisao/la: Pahor samo nagađa.Kosor je u više navrata rekla da nema prodaje teritorija i tako će i biti =================================== iskreno, Sanadr je to ponavljao 3 puta dnevno dok sam Kosorku čuo to reč samo jednomm u 5 mjeseca, i još to onako tiho...... hahahahahhaha
1846.proveden je prvi austrijski popis Umgansprachea u Istri. Tada je bilo 59% Hrvata, 28% Talijana i 14% Slovenaca. 1910.proveden je zadnji austrijski popis. Bilo je: 43% Hrvata, 38% Talijana i 14% Slovenaca. To se odnosi na cijelu Istru. Kako vidimo, bilo je od 3-4 puta više Hrvata nego Slovenaca, čija prisutnost u Istri je bila marginalna, ograničena na njen krajnji sjever.
@stefj ne pise da se mora osigurati spoj slovenije sa otvorenim morem, nego pise da ce sud odluciti o tome, a sud ce postovati medunarodno pravo, a to opet znaci da slovenci nece dobiti hrvatski teritori
Sada je jasno da su Sanadera maknuli Slovenci, jer im je bio ključna smetnja za Drang nach Sueden.
ato ki je cá zauzeo na Silu, stavite \"macku pod rep\", jer... i Englezi su zauzeli pol-Europe i Rusi pol Europe,..pa nista nije njihovo...isto ka i Turki i Hitler,...sve gluposti napisane su bez Osnova...
jasna stvar, Hrvatska se odriće cijelog Piranskog zaljeva a i teritorija
01.11.2009. u 16:57h Libela je napisao/la: Patriot - Hrvatskoj ne smeta slovenska potreba za širom ribolovnom zonom. Ne smeta joj moguće slovensko pravo nekontroliranog proplova. Smeta joj svojatanje cijelog PZ (što ne postoji NIGDJE u svijetu, da pripada samo jednoj strani u zaljevu), i smeta joj Slovensko traženje akvatorija mimo međunarodnopravnog poretka i uzusa. HR nema nikakve skrivene namjere prema luci Kopar, kako vi to mislite. Daj ne budi ili naivan ili očekuj to od mene. A arbitraža neče to srediti mimo akvatorija mimo međunarodnopravnog poretka i uzusa jer če imati osnovu u členi 3b..Jasno ukoliko če to primjeniti na takav način što nije sigurno..Ali za nas Slovence svakako mnogo povolnije nego da idemo na Haaški sud..
Kosor neče pristati na ucjene i obećala je da nema prodaje teritorija što je htio napravit drug Račan
pippo, ovaj put se slažem s tobom da će Kosorica ostvariti ono što Račan nije - izvest će Slovence na otvoreno more...
Molimo Sloveniju da nas ponovo blokira mi ne zelimo u EU. Izdajnicki sporazum nece biti potpisan. Imam osjecaj da ce sutra u ponedeljak narod ponovo preuzeti vlast u Hrvatskoj.
fisk4...balijo. .ti nam iz Norveske preporucujes, da ostanemo van iz EU...sto ti fali tamo u tudjini...kad tako pises...ha ha ha
Evo i skupina intelektualaca je poslala apel vladi da ne potpisuje arbitražni sporazum. Naravno da o tome, kao ni o apelu crkve i otvorenom pismu stručnjaka u glavnim medijima neće biti niti retka... No naša vlada je najpametnija, zašto bi slušala međunarodne pravnike...
Možda bneće biti direktne prodaje ili poklanjanja teritorija ali premijerka i HDZ će sve učiniti da ostanu na vlasti bar još neko vrijeme dok ne \'\'sakriju\'\' tragove svega zla koje su napravili za svoje vladavine. Oporba je totalno nesposobna i da oni dođu na vlast bilo bi još gore. Predlažem da uvezemo sposobne ljude po principu javnog međunarodnog natječaja da nam riješe zemlju kriminala i zvedu na pravi put za jedno 5 godina možemo ponovo raspisati izbore.
Ovo me podsjeća na priču o Kuginoj kući.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pippo9 - pa neće biti prodaje, bit će poklanjanja...