Ovo je 10 najbogatijih ljudi u povijesti
Na popisu su i otac i sin
Komentari 33
Nije bogat onaj koji puno ima nego onaj komu malo treba.
Svi nabrojani imaju nesto zajednicko. Nitko od njih nije ziv, pojeli su ih crvi, isti oni sto jedu i sirotinji. Nitko od njih sa sobom nije odnio ni centa, kao sto ni danasnji bogatasi nece sa sobom odnijeti.
A Rothschildi ? Tko se tu pravi lud?
Ha, ha, ha ...koja bauljanja, a nigdje nema najbogatijeg od najbogatijih Jacob-a Rothschild-a, koji sam vrijedi kao svi ovi naborajni zajedno puta 5.
Najbogatiji čovijek na svijetu i prvi milijarder prema ugovoru kojeg je potpisao sa Westinghouse - om, trebao je biti Nikola Tesla. Sam ga je poništio i podrapao kad je shvatio da bi svaki kwh struje bio preskup prosječnom čovijeku. Umro je siromašan ali je zato obogatio čovječanstvo.
1. MANSA MUSA 2. AUGUSTUS CESAR (4.5 trilijuna dolara) Mislim da je ovako ispravno. Kad vec pisu o tome onda treba malo vise od copy/paste-a. Ima jedna obitelj koja sigurna i danas moze biti na prvom mjestu ali nikad nijekad nije niti na jednoj listi, why?
I što imaju sada...
Na sve to bi Grunf iz Alan Forda rekao:Bolje biti bogat ceo zivot,nego siromah 20 godina...
ipak sam ja bogatiji od njih sviju.Jos uvijek imam zenu,sina i kcer
Nije tocno! Nije Tocno! Najbogatiji covjek u povijesti covjecanstva bio je car Augustus a na drugom mjestu Jakob Fugga 1398-1469 g.Procjene idu u bilione a ne u neke milijarde. A sto je sa poznatim Mansa Musa I iz Malija?Zasto nini on nije u toj netocnoj listi?
Svi su bili bogati i svi umrli, koliko je tu bilo sreće i koliko su druge unesrećili?
A najvise su se obogatili oni koji su naivne jadnike slali u ratove da ginu a oni masno ubirali novac na proizvodnji oruzja, nafte i slicno. Ratovi stvaraju profit koji se neprestano obrce.
Kako je došlo do toga da ovaj austrijski list hrvate redovno hrani sa vijestima o bogastvu i bogatašima? Kao da ima sistem.
Ovdje je potpuno promašen vrh. Na svim relevantnim mjestima i izračunima vrh drži nama nepoznat Mansa Musa. pogledajte npr. celebritynetworth. Taj čovjek je samo prolaskom na hodočašću u Meku ostavio putem toliko zlatnog novca da je izazvao inflaciju u svakoj zemlji kroz koju je prošao. Procjenjen je na preko 400 milijardi. Drugi su Rothschildi sa 350 milijardi (za koje se zna, a tko zna za koliko još imaju), a treći naravno John D. Rockefeller sa gore spomenutih 340 milijardi.
Vječno je pitanje da li bogat ili imućan? Bogat može biti tko ima zdravu djecu, sretnu familiju i slično, nešto opipljivo a i duhovno. Imućan je onaj tko ima imetak veliki ili manji.
Najbogatiji na svijetu do sada u povijesti su obitelji Rotschield i Rockfeller. Oni su vlasnici najmanje 50% svega na planetu zemlji, samo što je to skužio samo jedan u milijun ljudi.
Opet pogrešno,najbogatiji čovjek je bio Jakob Fugger.
lenjin staljin i brežnjev su imali 120 milijuna robova i najveću zemlju na svijetu, mao ce tung milijarda robova i sve što posjeduje kina, tito je imao zemlju od 15 milijuna robova i sve u njoj a naročito curice
zaboravili ste J.P.Morgan
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
I, na kraju, najbogatii sam ja. Nemam ništa i imam sve -zrak, nebo, zemlju, cvijeće, prijatelje, ljude, ideje za sutra ... .