Ovako bi dvojica izvrsnih studenata 'srezala' državni proračun za 7,7 milijardi kuna
Njihov program predviđa ukupno smanjenje rashoda od 7,68 milijardi kuna u četverogodišnjem razdoblju, pri čemu bi najsnažniji rezovi teški 4,68 milijardi kuna bili provedeni u prvoj godini mandata nove vlade
Komentari 59
Imam ja prijedlog, a taj je da se prestane krasti (5 milijardi kn). Prestanite trosit drzavne novce na audije, kurvaluke, obzderavanja, ljetovanja za 7kn i nevladine udruge (7 milijardi kn). Dakle, 14 milijardi kn. U biti vas molim da ne radite nista i ustedit cemo 14 milijardi kn. Poruka nadobudnim studentima: fulali ste ceo fudbal.
Ovo je toliki bullshit od programa da se pitam iz kojeg sloja društva ovi likovi dolaze? Dobro kolega "ivanjoksimović" kaže za poljoprivredu pa o tome neću ništa dodavati. Rezanje mirovina ljudima koji već dobivaju crkavicu od koje ne mogu preživjeti je totalno deplasirano. Neka se režu sve one koje su duplo veće i više od prosjećne plaće a ove do prosjeka treba ostaviti. Zemlja koja ne oporezuje mrtvi kapital u nekretninama ne zaslužuje da se dividenta, štednja i kapitalna dobit oslobodi poreza. Najgora stvar što bi uklanjanje poreza s ove tri stvari povećalo isisavanje novca van HR. Ništa od toga ne bi završilo u razvoju i ulaganju u HR. Nas jedino mogu spasiti Hrvati iz inozemstva sa ulaganjima u proizvodnju jer od turizma do sada se nismo obogatili ili posebno nahranili. Ova dva studenta ili ne znaju gdje žive ili su promašili fakultet. Uvijek sam govorio na mladima svijet ostaje ali kada bi ostao na ovoj dvojici, mogli bi svi gaće na prosjački štap.
I tako HEP svojedobno pdigne cijenu struje za 30% i iz minusa plus ko kuća. Eto ti pameti velike. Kad nema ideje da se oplemene resursi banana republike ni kod mladih, kako će ih bit od ovih uhljeba koje trpimoo (i koji nas gaze) godinama?
Smanjenje subvencija poljoprivredi je ravno katastrofi. Poljoprivredu cak. treba dodatno subvencionirati. Pa vec je 70% poljoprivrednih proizvoda u trgovinama iz uvoza. Sa dodatnim rezanjem bi poljoprivreda na hrvatskom selu gotovo izumrla. Umesto toga treba subvencionisati manje poljoprivrednike, jer sada kajmakk uzimaju samo veliki. Tu trebaju ostrije kontrole i promena zakona. I treba ponovo pokrenuti poljoprivredne zadruge. Mali proizvodjac ne moze da salje 500kg poljoprivredne kulture u izvoz jer se ne isplati nikome, ali kada se 20 seljaka iz istog sela udruzi u zadrugu pa umesto 500 zajedno otpreme 10.000 kg, onda se to svim stranama itekako isplati.
Hoće li više netko imati mu*a pa reći treba srezati agencije, udruge, smanjiti županije, ambasade i veleposlanstva, smanjiti ministarstva bar jedno do dva, lokalnu samoupravu, broj članova Sabora, ured bivšeg predsjednika, otvoriti bar deset tvornica u prvoj godini, ukinuti davanja crkvi, uvesti porez na nekretnine i crkvi, u državnim i lokalnim tvrtkama smanjiti broj šefova. Ima toga još što bi pametni i stručni ljudi još pronašli a ne uvijek ista priča oderi po socijali, penzionerima i povečaj nezaposlene.
A 30 000 partizanski penzija,pa ti si na bunkere jurisali sa 2 godine hahaha,uzmemo udrugama i eto nam odmah par milijardi ustede,pametnom dosta.
Ako su oni vrhunski ekonomski strucnjaci on da im badava fakultet... Svatko moze rezat da se ustedi ali gdje ces rezati mirovine koje su ionako bijedne, da nece slucajno jos vise kontejnera postavit po gradovima i selima, da ljudi imajuju po cemu kopati ... Kak ih nije sram... Eto nek predloze rezanje placa kao prvima njihovim roditeljima ili mirovine da vidimo sto ce im roditelji na to reci.... Sigurno ce ih usreciti a oni njih nagraditi....
Bravo studenti! Rezove u Javnoj upravi nam savjetuje i MMF i strane stručne agencije itd..... ali naši političari nemaju muda za takve rezove. Ne podržavam rezanje subvencija u poljoprivredi ili bilo kojem obliku proizvodnje. Ali u Javnoj upravi nitko ništata ne radi i ima viška zaposlenih, to svi znaju.Treba olakšati davanje otkaza neradnicima u Javnoj upravi i honorirati ih po učinku; npr. za svaku izdanu vozačku dozvolu/ građevinsku/ rješenje nekog predmeta nagraditi ih određenim iznosom. Starosne mirovine su ionako mizerne i ne smiju se dirati. Treba napraviti reviziju invalidskih mirovina pred anonimnom komisijom,tako da nema mogućnosti podmičivanja i namještanja lječničkih nalaza.
Za početak obustaviti financiranje svih likova koji ne vole RH poput Olivera Frljiča...neka živi od prodane karte...i sponzorstva iz realnog sektora ili iskljucivo od prireza građana kojem mu maticna kuća pripada. Ja sam iz Splita i oštro se protivim da jedna kuna mog pošteno plaćenog poreza ide ovom liku.
A što je sa ukidanjem 75% nepotrebnih gradova i općina?
Za ovo napisat/predložit ne treba ti neka velka stručnost niti pamet. Dečki očigledno ne kuže dvije osnovne stvari. Prva je kak pokrenut privredu, kak povećat ulaganja, privuć fondove EU i strane ulagače...itd. Drugo je nepoznavanje funkcioniranja državnih institucija. Kad imaš privatnu firmu moreš otpustit 10 ljudi i ostalima smanjit plaću za 5 il 15 %.....međutim u politici je ono, nemoj ovog to mi je mali od kuma (makar bil i polupismen), nemoj onog taj je iz moje stranke....prema tome glavni je problem kolko bu gospon Orešković imal slobodne ruke za povlačit rezove. Njegove upravljačke sposobnosti i stručnost tu nisu upitni !!!
Prijedlog je dobar, može se ići i dalje. Revizija mirovinskog sustava, samo invalidi sa fizičkim tijelesnim oštečenjima u mirovinu ovisno o postotku invaliditeta, svi ostali na posao! Ušteda daljnih 2 000 000 000 Kn godišnje...
I onda bi mi trebali nasravljati kurikul školstva u kojem su ovakvi "izvrsni"? Bolji je moj prijedlog: ukinuti sve partizanske mirovine mlađima od 90 godina, mirovine tzv. JNA svesti na socijalu, ukinuti sva davanja nevladinim udrugama koje rade protiv Hrvatske i evo nekih 15 milijardi na godišnoj razini. Zaposlenima u javnoj upravi, umirovljenicima i ostalima povisiti plaće za ovaj višak koji bi se time namaknuo, pojačati optimizam u društvu i motivaciju radnika u javnoj upravi koja bi samim time bila efikasnija i učinkovitija.
nije ni cudo da pisu gluposti kakvi im PROFESORI predaju ..aaahahhahah sa diplomom iz BANJE LUKE..hahahahah
njih dvojica imaju vise radnog iskustva od milanovica ulicnog prodavaca usisavaca
To su odlicni studenti? Pa to bi rekla i svaka kumica na placu s puckom skolom. To su takvi lumeni kojima ja nebi dozvolio da ikada diplomiraju.
Prvo autore ovog slova : Dvoje izvrsnih studenata ... Haloooo ! Drugo i malo dijete u osnovnoj školi bi znalo da može rezati plače i mirovin. Treće : gospodine Majiću i gospodine Bule vi bi rezali i obične mirovine zaa 2,5% ??? Pitajte umirovljenika koji ima 1500 kuna mirovine i kojem bi uzeli tih recimo mizernih 2,5% a to je 37,5 kuna i pitajte tog umirovljenika koliko mu od tih 1500 kuna znaći svaki mjesec 37,5 kuna manje. Jadna li nam država sa ovakivim mjerama.
Kakvo smanjenje placa i gluposti. Ukinuti bezbrojne nevladine udruge koje rade protiv ove drzave recimo BABE ond svu pomoc pravoslavnoj crkvi, mesicev ured. Jeli treba jos?
Smješan prijedlog,još smiješniji onaj ko ih stavi u novine.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Za ovako "stručan" prijedlog nisu potrebni niti ekonomski fakultet, a niti najbolji studenti.