Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Opasnost od 'ustaša' i 'partizana' je laž, 
zlo su u Hrvatskoj siromaštvo i nepravde

Zacijelo nema nejedinstva u mišljenjima većine građana o nezaposlenosti, rasprodaji nacionalnih bogatstava, bešćutnim ovrhama...

Komentari 50

Avatar Getrib
Getrib
13:14 20.02.2015.

Od podgrijavanja ovakvih podjela dobro žive ljudi koji podržavaju lijevu ili desnu političku opciju a sve to plaća naivni narod, građani ili državljani.

VL
DI
Diners
14:28 20.02.2015.

"Imamo Hrvatsku!" Ali opljačkanu i osiromašenu!!!

VL
PR
prsutsir
13:30 20.02.2015.

Živim u Dalmaciji i uvijek sam živio od svog rada kao i moji preci.Mijenjale su se države a ja sam uvijek dobro živio i nikad ništa od države tražio.Problem naših ljudi je što čekaju da im država riješi probleme umjesto da se prime motike a ne lupetaju po tipkovnicama.

VL
IV
Ivan2706
12:47 20.02.2015.

Komunistička partija Hrvatske vidjevši da su višestranački izbori neminovni napravila je izuzetno mudar potez. Članstvo se razdvojilo na dvije partije HDZ i SDP. Jedna kak ti više domoljubna i desnija druga kak ti više liberalnija i lijeva. U suštini radi se o istoj partiji koja "uspješno" vlada Hrvatskom od višestranačkih izbora. Bilo kakve ozbiljnije pokušaje nekih drugih desnih ili lijevih opcija HDZ i SDP su vrlo lako rješavale potkupljivanjem ili diskreditacijom istaknutih članova. Sve druge stranke osim ove dvije zapravo predstavljaju nekakav demokratskih folklor bez ikakve mogućnosti da osvoje značajniji postotak na izborima. Tako uređen sustav u kojem se ove dvije partije "glođu" oko društvo nebitnih tema, fenomenalno prekriva ozbiljne probleme društva. Narod kakav je lako se da zavesti prevesti žedan preko vode. Moć i bogatsvo istaknutih članova obe partije zapravo ne opada eventualnim gubitkom izbora jer postoji očito tajni pakt o nenapadanju osobno stečenog bogatstva.

VL
Avatar deziderij
deziderij
12:47 20.02.2015.

Kakve "ustaše" kakvi "partizani" - to su bajkovite priče za malu djecu. Glavni problem ove jad države i njena teška rak-rana su njeni nesposobni i lopovski političari. Spomenuti bilo što drugo bilo bi čisto zamagljivanje i ušminkavanje okrutne stvarnosti uu koju su nas te iste parazitine i doveli. Od Tuđmana pa do danas sustavno i stihijski su nas uništavali ali ni to im nije dosta sada nastoje zatrovati i ono malo preostalih i čestitih ljudi i zagaditi prirodni okoliš s prljavom industrijom kao i od mora načiniti običnu slanu baruštinu. Svakako, ti koji to rade,su mrzitelji svega hrvatskog i ovu zemlju mrze iz dna duše i ja ih ne mogu drukčije ni vidjeti niti doživjeti. Samo kako ih se rješiti kada sitnozubi ne vide dalje od svog nosa.

VL
RA
Rajmund
12:04 20.02.2015.

Kad je to Hrvatska bila bogata,moždfa u vrijeme Banovine kad 30% stanovništva nije imalo kreveta nego su spavali sastokom,možda u drugom ratu kad je narod gladovao.Možda u vrijeme samoupravljanja kad se ljudima rješava stambeno pitanje putem povoljnih kredita ili dodjelee društvenog stana (kojeg su u Demokraciji ipak morali platiti),možda kad se obiteljima sa više djece prioritetno rješava stambeno pitanje,možda kad se dodjeljuju učenički i studentski krediti bez obveze vraćanja uz uspješno školovanje,možda kad se svakom zaposlenom osigurava topli obrok,besplatni prijevoz ,participacija za godišnji odmor. Možda su ih osiromašili osnivanjem ipribližavanjem sveučilišta bliže mjestu stanovanja .Sveučilišta. RIJeka;Split,Osijek,Veleučilišta Pula, Zadar ,Dubrovnik,Gospić itd. Ili pak selekcijom kadrova koji su danas najobrazovaniji ljudi završavajući u to vrijeme elitne hrvatske škole . Upravo je prva Predsjednica i njeni savjetnici iz vremena Šuvarica ,jesu li i to Partizani

VL
BO
boreabo
12:43 20.02.2015.

Da li g. Ivkošić čita povremeno svoje napisane članke ?

VL
LG
leptirbuba57@gmail,com
14:40 20.02.2015.

60 godina od završetka drugog svjetskog rata i 20 g.od završetka domovinskog rata po portalima pišete o ustašama i partizanima.Hrvatsku zemlju ,privredu i narod opljačkali su i upropastili nepismeni ljudi na političkim i rukovodnim funkcijama .Nisu niti znali niti umjeli rukovoditi nego ideološki i pljačkom zajedničkog novca.Tu smo gdje smo u kontenerima i pučkoj kuhinji.Sve znanje koje smo kolektivno imali pokazalo je da nismo spremni za tehnološke utrke 21.stoljeća.

VL
TI
tisitenkre
13:46 20.02.2015.

Iako ne smatram to nečim bitnim ipak valja podsjetiti dobar dio komentatora na ovom portalu kako je izgledala Republika Hrvatska 1991. Predsjednik RH-partizan a kasnije general JNA,premijer-partizan a kasnije visokorangirani dužnosnik UDBA-e,ministar unutarnjih poslova-partizan a kasnije pripadnik OZNA-e.Prvi načelnik glavnog stožera HV-a-partizan a kasnije general JNA. Načelnik glavnog stožera HV-a od 92.-partizan a kasnije general JNA. Tek toliko,da se zna. :)

VL
GE
Getgum
12:58 20.02.2015.

Prvo su pokrali komunistićku ostavštinu,kad je to završilo bezumno su se zaduživali da bi mogli nastavit krasti,kad je i to presušilo prilagodili zakone kako da što više privatne imovine otmu,a uskoro će doći i zadnji korak kad će narod popizdit ali onda će morat bježat iz Hrvatske.

VL
FO
forlife
13:14 20.02.2015.

Ma možeš misliti Ivkošiću. Pa ćeš onda opet pred izbore trkeljati o partizanima. A da je siromaštvo problem, to je. Pozivam karamarka da ti kupi nove naočale, da zamijeniš ove sa socijalnog.

VL
IV
ivan123bi
12:23 20.02.2015.

Najveci lopovi od kad postoji Hrvatska država su HDZ na čelu sa Franjom Tuđmanom koji je stvorio 200 bogatih a ostalo sirotinja nikakvi partizani niti ustase nisu krivi za to

VL
Avatar Zoran Prenc
Zoran Prenc
13:32 20.02.2015.

Živimo u 21. stoljeću..za mene ovu državu vole oni koji mudro i šutke plaćaju porez na sve prihode, kojima ne pada na pamet graditi kuću bez građevinske dozvole i kojima država ne oprašta dugove za mobitel...Naravno, kako su ovi koji to čine najglasniji Hrvati, a ja sam za njih komentara, četnik ili sve u jednom..multipraktik hehe

VL
ĆA
ćaćaća
13:13 20.02.2015.

potomci komunista drmaju hrvatskom..imaju medije sudstvo nevladine organizacije..na taj način drže sve..

VL
Avatar Becarina
Becarina
12:13 20.02.2015.

Partizani -komunisti , vladaju od 1945e , sigurno da su i glavni krivci . Tko nam moze nametnuti da im zaboravimo sve zlo koje su nam nanijeli , pobijenu rodbinu a u "emigraciju nas progone i dan danas . Jednom je dosta ...

VL
PA
pavo
12:12 20.02.2015.

Opasnost od partizana nije laž, jer oni i njihovi potomci i danas čine veliko zlo Hrvatima.

VL
ZA
Zahumlje
11:47 20.02.2015.

Partizani su donjeli siromastvo u Hrvatsku i Hrvatska ce biti siromasna dok oni ne odu.

VL
LU
lukabulic
17:24 20.02.2015.

ivkošiću --što si večerao -- može li novinar nešto mlađi od mene poslije performansa jelisavete go jasn nešto ovako obrazložiti --i još nešto ivkošiću od 70 godine čitaoc sam večernjeg vaša izjava opet -neke ne vidljive ustaše koje uvijek najaveuvijek najave partija brozova koji danas ne postoje init ih itko vidi a partizani i za vrijeme hdza drže svoje funkcije i radna mijesta a partija minja uzakone priladgdba partiji ukida javni natječai i svoje zapošljava a hdz otpušta sad ako kojim slučajem hdz osvoji mandatara za premijera i učini ono što je sdp učinio otpustiti sve srbe i komuniste i zaposliti svoje jer moraju provodioti politiku vlade a srbi i komunisti nisu podobni - i sam ćeš uszati protiv toga a svi ste ćutali dok je trodiobna vlast crvenila i hrvate i državu --- kod vas primijećujem pisanje malo toplo više mrzlo po hrvate-

VL
KI
Kissinger
07:45 21.02.2015.

cugoš zaboravio kaj je škrabal od 2000 do danas glede naših predsjednika Mesića i Josipovića.moja malenkost traži od lijevih birača da ni u kom slučaju ne omlovažavaju,podcijenjuju,ismijavaju i zvižde našoj predsjednici.Vukovar,Knin i Sinj ne smije biti pozornica iživljavanja frustiranih tipova.

VL
DU
Deleted user
17:10 20.02.2015.

nije uzalud..ona..podili pa vladaj..

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.