On je najveća noćna mora demokratske Europe: Svi strahuju od njegovog veta, evo i zašto
Radev je više puta pozivao na mirovne pregovore s Rusijom i odbacio mogućnost slanja vojne pomoći Ukrajini
Komentari 65
Mora se naci neki modus operandi za zemlje u EU ili NATO savezu koje iskacu ekstremno iz okvira i suradjuju sa objektivno neprijateljskom stranom. Kao naprimjer dojucerasnja Madjarska. Treba u takvim slucajevima uskratiti tim zemljama puno onoga sto im inace koristi. Ako su oni protiv zajednice onda ne smiju racunati sa beneficijama te zajednice sve dok se ne promjene te vodje kao Orban...
Ako si u nekom savezu, ponašaj se saveznički, a ako ti ne odgovara-put je slobodan. GB pokazala.
Završit će kao i Orban. Nisu narodi istočne Europe blesavi da bi opet bili siromasi pod Ruskom ili bilo kakvim autoritativnim režimom. To se najbolje vidjelo na zadnjim izborima u Mađarskoj.
Europska unija mora evoluirati iz sadasnje forme EU u cvrsci oblik, nesto kao SED (Sjedinjene europske drzave), u politickom i vojnom smislu. I u toj transformaciji rijesiti se svih kalkulanata - onih koji bi plesali po rubu (blokirali kolektivne politike) i samo muzli EU lovu, a straznjicu podatno okretali prema Moskvi, dok na koljenima ponizno cekaju da im nesto uleti iz Bijele kuce u prljava usta...
Bugarska je ekonomski pobjegla od srbije svjetlosnu godinu i naravno da se narod Bugarske ne želi vratiti nikada više na ekonomski nivo srbije...tako će o ovaj ili bilo koji pobjrdnik izbora dizati ručice vješto.
Vanjsko uplitanje u demokratske izbore jedne države treba biti zabranjeno.
Ključna riječ "demokratske" Europe je kriva. Jer kod ove vladajuće briselske elite nema ama baš ničeg demokratskog. U njihovim djelima naravno, samo na papiru, a papir sve trpi. Da je netko demokrat, nitko koga volja nekog naroda odabere ne bi mu trebao biti niti strah niti ikakva "noćna mora". Ali takvih nema u briselu
Bugare treba isključiti iz EU jer im očito nedostaje komunistička palica.
Čitam komentare EUnista ... identični "jugoslavenskim" koncem osamdesetih. Još samo novi "Gazimestan" i eto nas ponovo na početnoj točki vrtnje povijesnoga ringišpila osamdesetih i početka devedesetih. Tridesetak godina od rata za neovisnot jedva prošlo, a mi opet na početku. Ništa naučili nismo. Beč, Budimpešta, Beograd, Bruxelles. Prokletstvo slova "B" i dalje traje i nikako ga se ne možemo otresti.
Jasno je da je vama mora, kad je čovjek bio na Thompsonu u Zagrebu! Nama Hrvatima baš je drago da će vas i "vašu Europu " terorizirati kad već nemamo nekog normalnog Hrvata Janšina profila na vrhu hrvatske politike!
Pa to je strašno - Radev je više puta pozivao na mirovne pregovore s Rusijom i odbacio mogućnost slanja vojne pomoći Ukrajini. Očigledno neki monstrum čim je predložio da zaraćene strane trebaju pregovarati. 🤣😂
Ne - on je nekorumpirani borac za slobodu svoje zemlje! Znamo itekako mi koji živimo na Zapadu i ne damo da nam peru mozak. Pa i poslije Orbana mađarski narod isto razmišlja - ha ha ha !!! Kao što bi i Zoki dobio opet 3/4.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Cijeli svijet evoulira u saveze, točno se zna koje zemlje pripadaju kojim savezima. Europa mora biti jedinstvena ako želi biti svjetski subjekt. Ovo što neki navodite, da neke zemlje Europe žele biti samostalne, to se može pripisati nekim drugim prošlim vremenima. Što bi predstavljala jedna mala zemljica, bez obzira zvala se ona Mađarska, Bugarska, Slovenija, Slovačka, ili pak Hrvatska, ako bi bile izvan članstva saveza zvanog EU? Ništa. Bile bi na vjetrometini i u zapećku na koje nitko ne bi obraćao pozornost a i bile bi na meti osvajača, a kada bi vidjele da ne ide i da nema sredstava zajednice, onda bi opet razmišljale o ulasku u savez. Danas to već razmišlja Velika Britanija jer je već dokazano da su izlaskom pogriješili. Dakle, budućnost Europe je u jakom savezu i solidarnosti, a nekim novim Orbanima treba dati prigodu da sami o sebi odlučuju ali europske bipe trebaju biti zatvorene, a ne da povlače sredstva EU a naginju istoku i Rusiji. To valja presjeći. U suprotnom upravo ti mali Orbani koji su veći katolici od Pape, raditi će na uništavanju jedinstva, stabilnosti i budućnosti europske zajednice naroda. O malim državicama izvan EU, nitko neće skrbiti kako gospodarski tako i zaštitinički. A vrlo je znakovito kako su to vođe upravo malih državica iz komunističkih sustava upravljanja. Koje sada žele igrati ulogu nekih europskih moćnika a propali bi bez potpore EU.