Odbijen zahtjev za poništenje odštete Mađarima: Hrvatska izgubila arbitražu, MOL će teško do naplate
Hrvatska bi trebala platiti 236 milijuna dolara za troškove arbitraže, sudske troškove i kamate. No stručnjaci kažu da će se MOL, unatoč odluci, teško naplatiti
Komentari 26
Božo ima informaciju. Povjerljivu
Čestitam Orbanu na Pirovoj pobjedi. JANAF-ove tarife upravo su porasle 😉
Sad to treba poslati na napkatu Boži Petrovu i Mostu ( ta skupina nesposobnih i needuciranih dezinfirmatora napravila je štetu državi, doduše nešto manju nego ovi lopovi koji su na vlasti).
sad će linić, dragičević, stern, objasnit da je prodaja ine genijalan potez?
Koja nesposobna pravnička ekipa u Ini,
E sad da budemo na čisto; da netko snimi dokumentarac o najvećoj izdaji Hrvatske i pokaže sve hrvatske političare koji su sudjelovali u zločinu zvanom INA bio bi zapamćen u povijesti. Kraj kriminalne privatizacije bila je prodaja InE, a svi naknadni amaterski potezi biti će naplaćeni od naroda iz RH.
Ukratko, badava vam presuda kad vam nećemo platiti. Ne držimo mi kao država do sudskih odluka. Naša presuda mol-u i sanaderu je smiješna, austrijski sud nas je razotkrio, ismijao pred cijelim svijetom. A mi tog suca instaliramo na vrh suda...
Ste vidli kak smrdi samo "malo vltra"!
MOL, iako je dobio pozitivno mišljenje na odluku ICSID-a, teško će moći naplatiti iz više razloga. "Prvo, riječ je o intra-EU investicijskom sporu. Sud EU je u presudama Achmea i Komstroy jasno rekao da takve arbitraže nisu kompatibilne s pravnim poretkom Europske unije. To znači da je izvršenje takvih presuda u EU pravno vrlo problematično i gotovo nemoguće za realizirati. Zajedljivci mogu nam Mađari puhat u onu stvar.....
Naplatit će Mađari i Orban svoje a Hrvatska i njeni građani plaćaju troškove i sudske odluke kao da nemamo pravnike a Plenki i Vlada se razbacuju novcima kao da im je mama ostavila
Mozda ce MOL uzeti sad i JANAF 🤔🤔🤔
Ajde prekinite lagati o Boži Petrovu i bilo kome drugome..Ovo se odnosi na dodatak ugovora koji je potpisao Sanader i ovdje je MOL pokrenuo arbitražu a u slučaju o kojem pišete RH.. Isključivi krivac Sanader. Prekinite klevetati. Da sam Božee Petrov intervenirao bih sudski kod večernjaka i tražio da brišu lažne komentare
Koliki jetek bio trošak odvjetnica koji su nas zastupali?Toga nema u ovom iznosu, jer tu su samo parnični gubitak spora, trošak suđenja i troška mađarskih odvjetnika, a naš ide nama još + na teret a to saznati , Bože oslobodi.
Ima li kraja nesposobnjakovićima koji se igraju političara i vode državu?
Bolje da te na sudu zastupa neprijatelj nego ovi naši HDZ odvjetnici sa kupljenim BiH diplomama
Mi uvijek gubimo na sudovima, ali je zato uvijek pravica na našoj strani, ona stara hrvatska pravica...
Sanadereva ostavština/djelo, za koju će još godina i godina Hrvatska nositi jaram oko vrata,....
Hr muljaža kao i uvijek
Vazda hrvati gubitnici...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
A kako je onda Božo Petrov bio "brifiran" da dobro stojimo u arbitraži? I gdje nam je Božo? Nema ni Grmojice.