Obrat nakon nagađanja o kolapsu Rusije: Zapad se nadao slomu, ali dogodilo se nešto neočekivano
Novo izvješće Kiel Institute for the World Economy upozorava na 'strukturnu iscrpljenost', no stvarnost na terenu pokazuje znatno složeniju sliku.
Komentari 69
Sad treba reći na ovu vijest kao Ruski trolovi: koji su ti koji su dali te informacije? Potpuno nebitni bezveznjaci i lažovi koji šire Rusku propagandu.
Mila majko kakva bedasta analiza. DBP je samo statistički broj koji govori u isto vrijeme puno i ništa. Puno, ako se jasno razluči struktura, ništa ako se uzima zdravo za gotovo. Tako se i wannabe Vučić hvali hrvatskim BDP-om koji raste zbog inflacije i pripadajuće nominalne velike potrošnje koja generiran velike prihode državi kroz ogromnu masu PDV-a koji se tako skupio, a ne rastom proizvodnje i izvoza. U Rusiji BDP iznad nule drži isključivo ogromna državna potrošnja na vojsku. Nezaposelenih nema jer imaju stotine tisuća što poginulih, što ranjenih, što mobiliziraih muškaraca u vrhuncu radne sposobnosti, plus oni koji su svojevremeno u kolonama pobjegli od mobilizacije s jedne strane, a s druge strane vojna industrija je povećanjem proizvodnje povukla je značajan broj. Rusija nije kolabirala i svatko tko je mislio da će biti tako zbog sankcija je budala. O tomu je govorio i predsjednik Milanović pa je proglašen "Kremljenkom" i "proruskim". Sankcije su stvar morala i odgovornosti da se ne trguje s agresorom. Nažalost mnogi iz tog demokratskog kapitalističkog svijeta u pohlepi za novcem nalaze zaobilazne puteve kako bi ih kršili. Rusija će biti u ogromnom problemu kad rat stane, kad se ti mobilizirani vrate tražiti svoj posao i kad ranjeni počnu tražiti svoja prava i mjesto u društvu. Podaci o uvezenim skupim sportskim automobilima, odnosno spominanje luksuznog tržiša koje može priuštiti tek malena skupina ultra bogatih najbolje govori o ovom tekstu.
Kad počima protuofenziva, zna li se što?
Jao pa kako ce ovakve napokon istinite i uravnotezene clanke prezivjeti mainstream citatelji uvjereni da su zlocesti Rusi napali postene Ukrajince i da ih sada Ukrajinci masovno gadjaju dronovima i unistavaju im ekonomiju ha ha. Znaci uskoro ce biti objavljene i druge istine recimo da kako Ukrajina gadja Ruse dronovima, tako i Rusi gadjaju Ukrajince i vise nemaju sto pogoditi u Ukrajini pa sad gadjaju Geranima pojedinacno benzinske pumpe. Kako ce to prihvatiti dezinformirano mainstream citateljstvo. Neznam, stvarno neznam. A kad objave da Ukrajina ove godine nije osvojila nista i da je sve manipulacija, a da su Rusi u naletu i pred svim gradovima, da gadjaju sad i Sumi i Zaporozje i Harkov direktno s dronovima. A Ukrajinska kao i Srpska promidzba za vrijeme Domovinskog rata samu sebe na kraju zavarava, ne samo narod. Jasno mi je da moras odrzavati moral medju ukrajinskim narodom ali nejasno zasto mediji dizu Hrvatima moral jer Hrvatska nije u ratu. I na kraju ovo nije rat Ukrajine i Rusije vec proxy rat Nato-a i Rusije na Ukrajinskim teritoriju preko Ukrajinskih ledja za zapadne ciljeve.
Ne dajte se slavenska braco !
Ulupani deseci milijardi eura Ukrajini za ništa.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
pa ono ajd se odredite već jednom, i vi političari i vi mediji. političar osluškuje bilo naroda, tj. birača, i okreće se prema vjetru kakav počne puhati, dok je dobro puhaš u jedan rog, a malo kasnije u drugi, to je normalna stvar, čak i pravilo struke u politici. inače bi nakon 45-e svi sa nijemcima prekinuli odnose, zabranili im sudjelovanje u svim sferama. mediji su u ovom ratu pokazali jednu od najlošijih osobina, jednostrano izvještavanje, bez kritike, lažne vijesti, preuveličavanje, ignoriranje činjenica. a posebno su se i politika i mediji pokazali u najopasnijoj sferi, a to je javni prostor, medijski, jer su zabranili ruske medije. ni u 2. svj. ratu, ni u hladnom ratu, nije bilo totalne blokade druge strane, ovo je tolko opasno da je već zabrinjavajuće. da jedna strana uz sukobu nema mogućnost iznositi svoju stranu priče?! zapad je jako licemjeran, imate agresora izrael, koji ima pristup svemu, i imate palestince, koji nemaju pravo riječi. i znate na čijoj je strani javnost? na strani agresora. zašto? zbog medija. kolaps rusije? rusi su posljednji feniks, svakih 20-30 godina se uzdignu, ponovno rode. završiti će i ovaj rat, i opet će zapad hrliti poslovati sa rusima, samo rus ima memoriju, kolektivnu, ne zaboravlja on ovo.