Kod legalizacije više nema rokova, ali postoji caka: Odnosi se isključivo na ove objekte
Ako je objekt na kulturnom dobru, vodnom području ili unutar planiranog infrastrukturnog koridora, od njegove legalizacije – ništa
Komentari 21
"Zahtjev za legalizaciju moći ćete podnijeti kad god budete spremni, ali postoji jedan ključan uvjet: objekt mora biti sagrađen prije 21. lipnja 2011. godine." bačiću čemu to? smao da se omogući bogatunima da mogu kupovati još nekretnina
Zakone pišu za sirotinju, partijci i lovatori izuzeti.
Ako sam dobro shvatio zakon dopušta da u svome masliniku sagradiš vilu i čekaš legalizaciju?
Bespravno izgrađene objekte ne treba uopće legalizirati nikad! Ali s obzirom da se kod nas prema ilegalnim graditeljima postupa kao i prema socijalim slučajevima onda bar neka se legalizira samo ono što je u skladu s DPU-om ili GUP-om u najbolju ruku. Najbolje je kad se ne ostavi do ceste dio predviđen za nogostupe i infrastrukturu jer ekipa koja ilegalno gradi postavi ograde i na dio svog zemljišta koji bi trebao ostati zelena površina ispred ograde, nogostup ili gradska infrastruktura. Bespravnim graditeljima bi trebalo sve trostruko naplatiti.
HDZ je stvarno stvorio dojam da se kršenje zakona ozbiljno isplati, ludi su bili oni koji su legalizirali nekretnine. Sada vam HDZ kaže i poručuje gradite unutar zelene zone, parkova prirode i mi ćemo vam to legalizirati. Pljačkajte bolnicu sa srpskim podzemljem i mi ćemo vas zaposliti u toj bolnici! Da to je taj stari dobri HDZ!
lakrdija i ismijavanje onih koji su poštivali zakon, opet Bačić izvodi cirkus i pogoduje bespravnim graditeljima isto kao i 2011 kad je donio zakon o legalizacija i tada je govorio da će taj zakon zaustaviti bespravnu gradnju ali nije jee zaustavio nego je bilo suprotno
Sve legalizirat i prodat strancima zajedno sa Saborom i Vladom.
Bespravna gradnja se poklapa s granicama balkana. Čim se pređe slovenska granica ilegalno izgrađeni objekti više ne postoje.
Dok se gradilo na crno, većina je gradila za skućiti se. Kat, 2,3, većinom po 100m2, i skoro svi su se micali 3 metra, od ruba, kasnije 4, kakav je zakon bio. Takvi objekti i danas mogu potrpati nekako sve aute koje ukućani imaju, na svoju parcelu.. Kad su (većinom), nakon 90te počeli graditi "na papire", za šverc, počele su se gradit zgrade na kozijim putevima bez detaljnog plana.. Plan/osnova za nekom dati ili uskratiti pravo gradnje na njegovom, se sveo na šturi opis , zona ova, zona ona... Bez valjanog razloga zašto u jednoj zoni dozvoljavaju, gradnju nečeg, a u drugoj ne..
Mene zanima zašto se toliko vila prodaje?
Ma ništa zato! Ovi datuumi su već bili pomicani, valjda kako neki glavonja izgradi nelegalni objekt, tako se darum promijeni da bi ga migao legalizirati. To je pravna država????
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ukratko-sramotno! Ovime Hrvatska dokazuje da nije pravna država, dapače da je neozbiljna država! Zamislite to-netko je bespravno izgradio objekt, bio je lijen zatražiti u roku legalizaciju i objekt je ostao ilegalan i onda država, umjesto da je u proteklih 15 godina srušila takav objekt, sada opet omogućuje njegovu legalizaciju i to ne uz produžen rok, nego-zauvijek!?!? Kako bi trebala postupati inspekcijska tijela prema takvom objektu? Ako pokrenu postupak za rušenje, on će podnijeti zahtjev za legalizaciju i rušenje će stati! Kakav će onda motiv imati inspekcije za postupanje, kada znaju da bespravni graditelj može isti dan sve zaustaviti podnošenjem zahtjeva!? Nikakav! Zato niti neće uredovati, a bespravni graditelj se neće niti truditi legalizirati objekt jer zna da mu je novi rok -beskonačan! Ukratko, katastrofa od odluke kojom je po ne znam koji put država pljunula u lice svima koji se drže zakona i od njih napravila bud.ale, a krimose je opet digla na pijedestal!