Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 81
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
TAMO ĆE BITI SKUP SNS-A

'Nisi dobrodošao': Vučić stiže u njihovo mjesto, a oni su izašli na ulice i poslali oštru poruku

Predsjednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti u Palati Srbija
Foto: F.S./ATAImages/PIXSELL
1/21
Autori: Vecernji.hr, Velimir Ilić/Hina
24.01.2025.
u 15:21

Štrajku su se priključili građani diljem Srbije pa tako i u Jagodini, mjestu u kojem predsjednik Aleksandar Vučić i SNS danas popodne održavaju skup

U opći štrajk u Srbiji, na koji su pozvali studenti poslije dvomjesečnih blokada fakulteta zbog tragedije na novosadskom željezničkom kolodvoru, u petak su se uključili brojni poduzetnici, udruge, djelatnici kulture i pojedini mediji, dok vladajuća Srpska napredna stranka (SNS) popodne organizira skup "pokreta za narod". Glumci beogradskih kazališta otkazali su sve večerašnje predstave, mnoštvo dućana u središtu Beograda izvjesilo je poruke "Popis", "Ne radimo zbog godišnjeg odmora", vrata su zatvorile brojne knjižare i biblioteke, odvjetnici su obustavili rad na tri dana, dok sindikalci idu u zavod za transfuziju dati krv - to je prijepodnevna slika u srbijanskoj prijestolnici nakon što su studenti u dvomjesečnom prosvjedu pozvali na opći štrajk. Pozivu studenta i cehovskih organizacija pridružili su se i pojedini mediji koji izvješćuju uglavnom o štrajku i prosvjedima.

Štrajku su se priključili građani diljem Srbije pa tako i u Jagodini, mjestu u kojem predsjednik Aleksandar Vučić i SNS danas popodne održavaju skup. Stanovnici su nosili transparente s porukama podrške studentima, a iskazali su i svoje nezadovoljstvom najavljenim skupom. "Nisi dobrodošao AV", "Nismo ovdje iz dosade već zbog pravde", bili su neki od natpisa, navodi Nova.rs te pojašnjava kako se već dulje vrijeme smatra da je Jagodina pod kontrolom vladajuće koalicije. 

Na prosvjedu su bili studenti, profesori, opozicijski lideri, ali i ostali građani. Oni su ispunili cijeli trg u Jagodini. Nastavnica Aleksandra Sekulić istaknula je kako je ovo bio najbrojniji skup do sada. "Nikada nismo imali ovoliki odaziv. Ranije nisu ni pozivani ljudi, okupljala se nas grupica građana. Onog trenutka kada su studenti krenuli zvati, situacija se malo promijenila", opisala je. Govoreći o situaciji u školama, navodi kako je situacija "šarena."

"Neke škole rade kao da se ništa ne događa, neke škole su uvele neke dane obustavu nastave, a većinu dana djelomičnu obustavu. Kod nas u Gimnaziji je u ponedjeljak i danas bila potpuna obustava nastave, a u danima između smo radili po režimu od 30 minuta po satu." Tijek događaja iz minute u minutu možete pratiti OVDJE.

GALERIJA Opći štrajk u Srbiji

Predsjednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti u Palati Srbija
1/40

Komentara 2

Avatar Moodleen
Moodleen
15:31 24.01.2025.

JvVm

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja