Automobilski div pred radikalnim potezom? Četiri tvornice bi se mogle zatvoriti, pripremaju se i masovni otkazi
Volkswagen se suočava s brojnim izazovima, sporim prelaskom na električna vozila, jakom konkurencijom iz Kine, visokim troškovima i padom profitabilnosti
Komentari 8
Od kada su se bacili u biznis s tim konzervama na baterije koje koštaju ohoho vidim bizniz cvate. Možda se sjete ponudit opet običan auto s običnim 1.0 benzincem i 44 kW za cca 7000 euradi gotovine, ali teško. Previše ih je ispranih mozgova. Ej, najobičniji benzinac, tri cilintrića, tri svjećice, 3 litre ulja i običan filter ulja, servis koji možemo sami sebi napraviti u dvorištu.
nek otvore u tzv uKrajni
Nitko ih nije napao, nitko ih nije osvojio. Uništili su sami sebe svojom arogancijom i ideologijom. Godinama su ih upozoravali da ne smiju staviti sve na jednu kartu – kinesko tržište i ruski plin. Mislili su da su najpametniji, da je njihov model jedini ispravan. Mislim da su podcijenili Kineze, a precjenili sebe. I što se dogodilo? Kina ih je pojela. Ruski plin je presušio. A oni su ostali bez energije, bez tržišta i bez plana B. I sad, umjesto da priznaju grešku, oni režu radna mjesta. Umjesto da zaštite svoje ljude, oni ih bacaju na cestu. To je kapitalizam u svom najčišćem, najokrutnijem obliku, profiti se privatiziraju, a gubici podruštvljuju. Menadžeri će dobiti svoje bonuse, a radnici će dobiti otkaze. Ista stara priča, samo nova industrija.
Pa neka i dalje investiraju trilijune u Kinu, jer je tamo "jeftinija" radna snaga itsl. Profit je jedno, ali razum je drugo. Prebacili sve tamo, dali im da kopiraju tehnologiju, pa sad neka njemački narod uživa. Koliko je puta Angela Merkel tamo putovala i naslikala se???!!! Gdja je sada?
Sami su si krivi Kinezima poklonili tehnologiju da nije bilo toliko ulaganja u kinu zapada kina bi i dalje bila tamo neka treća zemlja svijeta sada neka progutaju što su si napravili .
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Danke Frau Ursula!