Ni 15 godina od Daytona se ne nazire rješenje
U BiH svaka od tri nacionalne političke elite ima svoj posve različit stav prema sporazumu
Komentari 619
a ovaj škutor bi mogao izravno u povjesničare One srpske
21.11.2010. u 18:15h Stockholm je napisao/la: :-))))))))))))))))))
samo uvod :::: Priča o Rotšildima počinje u jevrejskom getu u Frankfurtu, pre više od dva veka. Slavnu bankarsku porodicu zasnovao je Majer Amšel Bauer, koji je rođen 1743. godine u porodici jevrejskih trgovaca, na čijoj je radnji bio okačenn veliki crveni štit ( otud i ime porodice – crveni štit, na nemačkom rotšild ) po ugledu na simbol jevrejskih revolucionara u istočnoj Evropi. Na nagovor oca, Majer je nekoliko godina proveo na školovanju za rabina, ali je ubrzo postalo jasno da su mu od božije misije mnogo bliže svetovne vrednosti. Po povratku u Frankfurt, posvetio se numizmatici i zahvljujući poznavanju starog kovanog novca, uspostavio je korisna poznanstva sa predstavnicima aristokratije. Jedno vreme radio je u menjačnici u Hanoveru, a zatim je od ušteđevine započeo sopstveni menjački posao u rodnom gradu. Prepoznajući značaj amblema koji je godinama krasio očevu radnju, Majer Amšel Bauer menja prezime u Rotšild. U to vreme se oženio i dobio je pet kćeri i petoricu sinova, koji će ustoličiti bankarsku imperiju Rotšildovih: Amđela, Solomona, Natana, Kalmana ( Karl ) i Jakoba ( Džejms ). Jedan od najbogatijih nemačkih kneževa upamtio je Rotšilda iz poslova otkupa starog novca, kao pouzdanog i inteligentnog poslovnog čoveka i 1801. godine mu poverava funkciju dvorskog agenta. Dodatnih zamah njegovim uspesima daje poznanstvo sa princem Vilhelmom IX od Hesena, čijom ljubaznošću je učestvovao i na skupu slobodnih zidara u Nemačkoj. Domišljati princ zgrtao je gomile para „pozajmljivanjem” nemačkih trupa svakoj naciji koja je to sebi mogla da priušti, a Rotšild je postao njegov lični bankar u ovim „rent-an-army” poslovima. Kada je princ Vilhelm zbog političke nestabilnosti izbegao u Dansku, ostavio je 600.000 funti ( tada je ta suma imala vrednost 3.000.000 dolara ) u Rotšildovu banku na čuvanje. Sin Natan sa ovim novcem odlazi u London, gde otvara banku i višestruko uvećava ovu sumu pozajmljujući novac vojvodi od Velingtona, koji je na taj način finansirao svoje vojne pohode.
Ribinik, a što si ti napisao o Daytonu?
tvoja je veća od šahta ?
bez, ne nez - psmtr
386 kod kuce na poslu http://www.youtube.com/watch?v=9oWe0Y7YT34&feature=related ugodno popodne svima
Naj važniji čimbenici na balkanu su hrvati i srbi ............. dok smo mi u zavadi drugi nas prcaju ........... tj, da nismo bili bi strah i trepet drugima ...........
21.11.2010. u 14:37h ▄▄︻┻┳═一 ˑˑ ˑ ˑ ˑˑ CCCC je napisao/la: ----->agramica Hrvatima je BiH susjedna prijateljska država Mi ne želimo dijelit BiH !!!! ............. pa što se onda bunite protiv dejtona.
Paradoks ................ koliko je kosovo šiptarsko a koliko je srpska rep. (zap dio) na području tzv, \"turske hrvatske\" srpsko ?? ..........
Ni 15 godina od Daytona se ne nazire rješenje jer Balkanac lako može obečati i čak ugovor potpisati ali vrlo če težko obečanje održati i ugovor ispuniti..
koju Amerika podržava . Zato je baza na kosovo. Pljačkaju prirodno bogatstvo sa Kosoava odnosno iz Srbije
Hrvatska je oduvijek bila u Europi,to se moze cuti u svim europskim drzavama.Balkanizaciju Hrvatske su provodili oni koji po kulturi i po svermu ostalome nikada nece biti Europa.Turci su prije puno godina odredili tko ce pripadati Europi a tko Istoku.Nekima je zbog toga krivo pa i nas uporno trpaju u taj kos.
21.11.2010. u 15:14h @rea . U monacu žive francuzi, talijani i bogata elita .............. nas slavene JOŠ UVIJEK DRŽE ZA NIŽU VRSTU ako nisi znala .......... i TO se neće mijenjati u skoroj budučnosti ..........
A priče o tome kako je Zapad izazvao rat na Balkanu su za malu djecu. Da ste prihvatili konfederaciju koju su nudile Slo. i Hrv., ne bi do rata došlo.
REA to ti mislis vidimo kako je ovim malim EU clanicama rumunjska madarska bugarska slovenija a ti mi pricas neke bajke ti mislis sto si u EU i NATU dasi siguran nevaraj se u to
hmmm u bosni je pravoslavcima i katolicima vjera privatna a muslimanima nije vidim koliko se u zadnjih 20 g damija sagradilo to bi moralo nesto da znaci ili sam lud
hmmm u bosni je pravoslavcima i katolicima vjera privatna a muslimanima nije vidim koliko se u zadnjih 20 g damija sagradilo to bi moralo nesto da znaci ili sam lud ______ Neko gradi vikendicu a neko dzamiju. Ja sam zaa vikendici a ne branim ni drugima ako nije iz mog djepa,
21.11.2010. u 15:09h agramica . Pa naravno da je rat bio u interesu zapada ........ stara teza .......... divide et impera ...... idealna prilika za imperijalističko širenje moći i pljačku ...........
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Plavo, je degutantan je do bola. Ne mogu samo shvatiti da to ne razumije.. Ali znaš on je musliman pa je takvo ponašanje dozvoljeno prema nemusalimankama Prema muslimankama je fin kako mu vjera nalaže