Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 63
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Knjiga Mirjane Kasapović
Povratak na članak

Neugodna knjiga koja ruši mit o Handžar diviziji i nevinosti Bošnjaka

Knjiga Mirjane Kasapović 'Jeruzalemski muftija El Huseini i muslimani BiH – Zamračena priča iz Drugoga svjetskog rata' uznemirila je bošnjačku vjersku i intelektualnu elitu

Komentari 22

MA
Marsi
16:01 10.01.2026.

Pa poznato je da su muslimani bili vecina u ustaskom pokretu.

VL
DA
dadalina
15:37 10.01.2026.

Mnogima istina ne paše.

VL
XM
Xman
15:55 10.01.2026.

Bosanski muslimani nisu prijatelji hrvatima sto se tice danasnje politike .

VL
Avatar Bič božji
Bič božji
17:37 10.01.2026.

Bravo doktorice Kasapović!!!

VL
BR
Brijest1
17:10 10.01.2026.

Što su muslimani, to će vam kazati najiskrenije, hrvati iz srednje Bosne.

VL
AN
Antonio1952
15:30 10.01.2026.

Svi su oni bili antifasisti kao i Srbi, pa neznam zasto su se uzajamno tamanili.

VL
Avatar nisam_robot
nisam_robot
20:51 10.01.2026.

Srbi su proglasili svoje naciste 4nike antifašistima. Muslimani to nisu mogli jer ih je 90% bilo u u5tašama. Pa su jednostavno izmislili da su bili u partizanima iako ih je ½ milijuna dobilo hrvatsku putovnicu jer im je djed bio u ndh vojsci. Sada im ne paše da se nešto napiše što već svako zna.

VL
Avatar Bič božji
Bič božji
19:08 10.01.2026.

Vezano s tim- "Naglašava kako je sudbinu palestinskih Arapa vezao za fašističku Italiju i nacističku Njemačku. Drugi svjetski rat proveo je u Berlinu profiliravši se kao vodeći nacistički kolaboracionist iz arapskoga i islamskog svijeta." - Ljevicu i naciste ne vežee samo pakt Staljin H.tler, nego i zajednička mržnja prema Židovima i Izraelu, koja nije umrla ni dan danas. Fašiste danapnjice ćete prepoznati po uzviku "Free Palestine".

VL
Avatar Ivan Grozni
Ivan Grozni
16:41 10.01.2026.

Puno je proizvođača mitova u našem okruženju a sve sa namjerom omalovažavanja i pljuvanja Hrvata . Zato treba pričati i pisati o narodima koji nas pljuju . Najbitnije je da sve o njima zna međunarodna zajednica

VL
Avatar Antifašist_
Antifašist_
20:52 10.01.2026.

Učiteljica pita malog Muju. Tko su bili ustaše? To je lako pitanje - đed, babo, amidža, dajdža…

VL
Avatar barba_arba
barba_arba
18:40 10.01.2026.

Kasap_ović le lijepo prezime, pravo bodulsko.

VL
AN
Antonio1952
15:55 10.01.2026.

Nauci se malo kulturi primitivo i ne vrijedjaj neitomisljenike.

VL
RE
Renotom
01:28 11.01.2026.

gdje se moze nabaviti knjiga?

VL
Avatar Antifašist_
Antifašist_
21:44 10.01.2026.

druže tito brzo nam se vrati potukli se srbi i hrvati evo stižu braća muslimani čas na jednoj čas na drugoj strani

VL
PO
porezni.obveznik
00:13 11.01.2026.

ako sam dobro shvatio, fasisti su super osim ako se radi o fasistima muslimanima, e onda su fasisti zlo. Inace, kad netko tvrdi da "Handžar diviziji rusi mit o nevinosti Bošnjaka", treba znati da se ta divizija zvala jos i 1. hrvatska divizija. Pa sad ne znam o kojim mitovima i cijoj nevinosti pricamo.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.