Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 92
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
OTKRIĆE U DALMACIJI
Povratak na članak

Nakon BiH, i u Hrvatskoj pronađena 'piramida'

Na starim kartama Dalmacije nacrtana je piramida, no zapravo je riječ o brdu s ostacima tvrđave

Komentari 9

Avatar jabarabaagodinaslaba
jabarabaagodinaslaba
10:06 13.03.2014.

Majko mila ! Ni osnovnoškolske novine ne bi objavile ovako kretenski članak. Trigonometrijsku točku vi očitavate kao "piramida".

VL
DU
Deleted user
10:35 13.03.2014.

Osim toga, kakav Zvornik?! to ti je u BiH.... :-) na karti lijepo piše ZVONIK.... problem je dvije suvisle rečenice napisati.... fakat ste površni....

VL
CA
campa
11:44 13.03.2014.

Ne vidim na osnovu kojih podataka je zaključeno kao u naslovu da je to pitamida.U članku se spominje neka utvrda i neki križ.Uzmite topografske karte Hrvatske 1:25000 i ovakvih piramida biti će na stotine.Članak pisan bez argumenata samo da se popuni prostor.

VL
SC
santa claus
11:05 13.03.2014.

Takvim znakom u obliku trokuta na topografskim kartama se obilježava vrh a ne piramida, dobro da niste napisali da je na tome brdu semafor sa kružnim tokom.

VL
MI
Milkica
11:56 13.03.2014.

Da Domovinski rat nije bio prije 200-300 godina, moglo bi se nekog pitati kad je križ postavljen, ovako je sve propalo. Vrh hrvatskog novinarstva.

VL
MO
modovisisajteMaraschino
10:58 13.03.2014.

pitam se da li mogu i ja bez ikakve škole, struke i znanja biti novinar jer izgleda to nije uvjet...

VL
Avatar lola lola
lola lola
18:14 13.03.2014.

Vecernji je mogao biti malo oprezniji pa preuzeti s linka staru topografsku mapu na kojoj je nacrtano brdo u obliku piramide, znaci doticni gospodin Mandic se referirao na tu staru mapu a ne ovaj moderni topografski prikaz! A sto see tice Visokog, treba otici na web stranicu Piramida sunca i pogledati rezultate sto je sve nadjeno a ne razgovarati s lokalnim stanovnistvom. Tko ne zeli vidjeti, nece vidjeti ni piramidu pred nosom.

VL
Avatar jure23
jure23
14:00 13.03.2014.

ljudi moji ovi pojedini novinari nisu normalni, bio sam par puta u Visokom i nijednom nisam vidjeo piramide, u razgovoru s lokalnim stanovništvom saznao sam da ne postoje, a gle čuda u dalmaciji ih kao ima, baš me zanima tko ih je napravio, možda dalmatinci??, jedine piramide koji ini sada tamo imaju su one goleme vrpe smeća..

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.