Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 127
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
uspješna poslovna godina
Povratak na članak

Konzum diže plaće zaposlenicima: 'Ovo je najveće ulaganje u povijesti kompanije'

Dodatno je povećan i iznos ostalih materijalnih prava – božićnice, regresa i naknade za topli obrok

Komentari 3

BL
blackeder2022
14:07 05.12.2023.

Vrlo pozitivna najava.Prije 5 godina,razlika u plačama (radničkim) u trgovini npr. Plodine,Konzum, Kaufland i Lidl u odnosu na plaće (radničke) u turističkim tvrtkama kao Maistra,Valmar,Plava Laguna bio je za 8 satno radno vrijeme bez naknada u omjeru 1:1.5 u koristist radnika u turizmu.Danas je taj omjer cca 1.25:1 u korist radnika u trgovini s tendencijom rasta razlike u korist trgovine u odnosu na turizam.Razlog je vrlo jednostavan , vlasnici u trgovini shvatlili su da dobit moraju smanjiti na uštr ulaganja u prosječnu plaću uvisini prosječne europske plaće u trgovačkoj branši.Turistički sektor još do te spoznaje nije došao,i obzirom na mentalni sklop koji vlada u menađerskom turističkom sektoru kojemu su bitniji osobni bonusi od konkurentnosti s europskim radničkim plačama,to se dogoditi neće.

VL
SG
Saul Goodman
12:54 05.12.2023.

Koliko? Sa minimalca na minimalac + 20 wura?

VL
TI
Tinček
12:14 05.12.2023.

Bravo! To će me ponukati da svratim i vidim što mi treba.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.