Na plakatima se skinuo do gola: Ovako se gule pošteni poduzetnici
Svojom nagom fotografijom, na kojoj rukama prekriva "strateška mjesta" i ima prebačenu omču oko vrata, na simboličan način kratko je poručio: "Ovako se gule pošteni poduzetnici"
Komentari 46
na žalost još jedan primjer kako je u hrvatskoj teško proizvodit i biti mali ili srednji poduzetnik, lakše je uvoziti! a koliko vidim prema ovom primjeru ni uvoz nije kao što je bio! samo se pitam od kud mu novci za reklamiranje?!
Nikakvo čudo! Država živi od sitnih poduzetnika, jer su ovi najveći navodno de facto oslobođeni polaćanja pdv-a. U ime veliko broja zaposlenih.
zanima me kako će izgledati novi plakat, kada ga sljedeći puta opletu?!
Nešto slično se i meni dogodilo sa Poreznom ...otišao sam u Aveniju Zubrovnik u Zagrebu kad odgovornog inspektora i pred svim kolegama ga izvrjeđao{totalno sam bio izgubio kompas koliko sam bio ljut}Iskreno me čudi jer nitko nije pozvao zašitare ,svi osim njega si bili pognuli glave i pravili se da nešto rade.Bukvalno sam mu je bao mater i upitao ga zašto ne ode kod Todorića i njega maltretira ako mu je toliko stalo do zakona!Epilog cijele priče..nikad više ništa nije došlo!
Zašto se osim novinara i ponekog građan nitko ne protivi povečanju PDV-a sa 22% na tko zna koliko. Interesantno ali istinito, ovim putem će se cijene povećati sasvim legalno za nekoliko postotaka a trgovci koji muljaju sa crnom robom moćićee još više strpati u džep. Idemo sada malo demagogije o pogodovanju!
Ne radi se ovdje o tome od kuda mu novci za reklamu. Pa čovjek radi. Radi se o propustu državnog službenika koji za svoj posao NE ODGOVARA već se teret te pogreške prenio na čovjeka. O tome se radi uu državnoj upravi, puno ih je a nitko u stvari ne odgovara za svoje greške. Pa ako ti krivo unesu podatke u osobnu i izradu nove moraš sam platiti, npr. A taj poduzetnik, a još ako je i obrtnik odgovara svojom cjelokupnom imovinom.
Tja, zgodna idea, no mislim da je sutkinji svejedno, a da inspektora boli ona stvar. O vladi ili nadležnom ministarstvu ne treba niti trošiti riječi... Birokracija je definitivno jedna od največih štetočina u Hrvatskoj. Ono što birokracija može napraviti, niti političari nisu u stanju. Osim toga birokracija je najveća prepreka investicijama, normalnom radu, itd... Ja sam dobio slično - opalili su mi kaznu od 5000 Kn za rezervni dio koji je vrijedio 30 Eura, a sve zato jer sam 2 puta platio carinu na njega.
Moramo biti iskreni i priznati da je Koalicija preuzela brod koji već tone ali što im i Josipoviću zamjeram je to što su više od dvije godine promatrali kako HDZ i ološ od partnera uništava zemlju kupujući birače pogodujući određenim grupama i stime kupujući socialni mir i sebi možebitnu pobjedu na izborima!Sve što je opozicija poduzela je bilo mlako i bez odjeka!Da su oni svojedobno iz protesta zbog takve politike nepovratno napustili Sabor čak i bahata bolesnica kao što je Jadranka Kosor to nebi olako prihvatila...da o stranim faktorima i ne govorim!
Tako je \"nova\" inspektorica frendu odrezala 25 tisuća kuna kazne jerbo njegov lokal više ne odgovara pravilniku. Kod prijašnje kontrole inspekcije, sve je bilo u redu, a onda su, valjda, HDZ-ovci po tko zna koji put promijenili pravilnik, a građanima tko je kriv zato što se nisu informirali. Posljedica svega je bila da je frend poslao deset zaposlenika na burzu i otišao nazad u Njemačku otkud se vratio pet godina prije. Kaže da ga tamo ovako ne karaju i da se prema njemu odnose s dužnim poštovanjem. Mada je gastarbajter. Smisao postojanja države NIJE da maltretira svoje građane, ali dok to ova naša birokratska mafija shvati...Sjećam se kad je u Jugi moj stari bio šef restorana društvene prehrane. Stalno su dolazile inspekcije, ali je popio kaznu jedan jedini put. Pronašli mu salamu kojoj je istekao rok trajanja. Jednom u dvadeset godina. Sud ga je kasnije oslobodio jer je bila pogreška dobavljača. Da, to je bila država. Ta propala Jugoslavija. Više je sličila Njemačkoj od ovog zla. \"Ovo\" više sliči ALBANIJI.
Ovih dana jedan poznanik koji pravi određeni prehrambeni artikl mora zatvoriti obrt. Prema novim propisima prostor u kojem obavlja djelatnost ne udovoljava novim propisima koji su u skladu s Europskom unijom. Njegov artikl mogao se kupiti u većini marketa našeše županije s time da je u domaćim trgovinama bio povoljan cijenom, a u stranima ( Interspar i dr.) cijenom su favorizirani njemački i talijanski artikli. Kupujem hrvatsko ali što sad! Sad će domaći proizvođačbiti izbrisan jer je u Hrvatskoj podaništvo sveta stvar. Do sada je radio, a odjedanput više nemože. U gradu u kome je tisuću ljudi u jednom danu izbačeno na ulicu šutkeu mrak idu i ljudi iz obrta. Administracija ove uklete države ih tjera van zbog Europe. Našem gospodarstvu ne trebaju mali obrti, živjet ćemo od uvoza. Ovo je meni dovoljno da osjećam odbojnost prema Europi.
zgodan protest.....dobro je da se nije spalio pred zgradom neke institucije
covjek vidi dokle je kriminakl u sudstvu i drzavnom inspektoratu doso. treba toj gamadi stavit omcu oko vrata, al onda na orah da se karcinom iskorjeni
Koliko je administraciji do uštede, a i novoj vlasti govori podatak da je Ured predsjednika organizirao božićno-novogodišnji domjenak u Lisinskom za 1200 ljudi. Nigdje u novinama nisam vidio taj podatak niti sliku s tog domjenka...
DTUNJIC , cuo sam da je hdz pokrao al nisam vidio. Ono sto sada vidim a i cujem je da ce ova Gov.. uvesti porez od 26% , uvest porez na vec oporezovanio stambeni prostor treba ti jos nesto???
Pravna država mora da funkcionira a da bi svi neradnici i lijenčine koji rade po sudovima policiji i ostalim državnim institucijama dobili plaće političari su dopustili da ti isti lijenčine ma kakve god propuste napravili date propuste plaćaju pošteni ljudi.. Političari kradu a to sve plaćaju građani a neradnici šeprtljare pa to opet plaćaju pošteni ljudi.
medjimurac.at Meni ne treba ništa ...ali tebi po svemu sudeći jedan dobar doktor!
BRAVO PODUZETNIČE! Sve što si izjavio je istina-u HR poduzetnici su divjač koja se može derati kako tko hoće.Kod radnika ide deviza-\"nitko mene nemože tako malo platiti,koliko ja malo mogu raditi\".Inspektori,suci,administratori-g*****!A svi imaju posao na neodređeno i prava da see smrzneš.To treba prestati jer jedino poduzetnici nose ovu nesretnu državu na svojim leđima!
Cetitram, plakat prikazuje pravio stanje nasih malih poduzetnika. Sve se svodi na kaznjavanje, cak one inspektore koji naplate vise kazni drzava nagradjuje.!? Zamislite ljudi ciniznma, umjesto da mlade poduzetnike podrzava i obuci ako nesto ne rade pravilno, oni samo mlate kazne. Tako je i na moru, cim otvoris restoran, postajes prava meta za reketarenje opcinskih inspektora. Ova nasa drzavica je postala prava ludara.!!!
Bravo majstore. Treba toj bagri pokazat da oni žive od nas a ne mi od njih.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nepismena banda napravila vlastiti propust pa zbog njega kaznili ovog lika! Kakav trash!