Mlade u Hrvatskoj čeka jako težak život: Sezonski posao i stan od 50 kvadrata nisu rješenje, prijeti nam novi slom!
Broj Amerikanaca koji žive u višegeneracijskim obiteljima učetverostručio se u 50 godina. Mlađe generacije diljem svijeta čeka teži život nego što su ga imali njihovi roditelji 1960-ih i 1970-ih, veća financijska nesigurnost i lošiji standard
Komentari 36
Naravno da ih čeka vrlo težak život, zapravo čeka ih neprekidna borba kako se održati. Ne može se uopće uspoređivati svijet prije 60 godina i danas, ne samo zbog napretka tehnologije, pogotovo informacijske....... Tada je na svijetu živjelo 50% manje ljudi, što znači puno više mjesta za širenje. Bilo je to vrijeme poleta, razvoja ljudskih i ženskih prava, kompeticije tko će bolje i više, organizacije raznih manifestacija, skupova, koncerata, prekretnice iz konzervativnog u naprednije (danas se pitamo je li to bilo pravilno definirano). Svi su radili, svatko je imao mjesto pod suncem. Danas su zahtjevi znatno veći, tko ne uspije proći teškoće propast će. Neće imati od čega živjeti, a baš nikoga neće biti briga. Humanost i prava čovjeka su u izumiranju. U takav svijet doveli smo svoju djecu. Možemo se samo nadati da će se baš naša djeca uspjeti nekako probiti i održati.
Bit će bolje kad dobijemo avione i kad se sagradi nacionalni stadion.
Nakon 10 godine staža radim za 1000 eura i svaki mjesec mi ne ostane ništa. S čime bih ja trebao kupiti raspadnuti stan koji košta 100000 eura?
Naime sa sezonskim poslom vi ne možete kupiti stan od 50m2. Naime mladi čekaju da im roditelji umru da mogu naslijediti nekretninu i tek onda sezonski preživljavati! Hvala HDZ-u što nam je to omogućio! Gdje da im doniram za kampanju?
Hm. vidi naslov, a vidi tekst... No ima tu jedan drugi detalj koji je bitan: mladi su spremni bez oklijevanja otići van, živjeti u sobici, dijeliti stan i raditi za manje novce nego domaći, no isto to nisu spremni napraviti ovdje. Stvar je u percepciji, kada si vani, teško netko može provjeriti tvoje navode kojima se hvališ kada se vratiš. Pa će tako neki ekonomist ili filozof otići raditi u Irsku u skladište, dok ovdje neće prihvatiti posao izvan svoje struke... Kod struke i STEM područja je druga stvar, takvi ljudi su traženi, a veni je viši standard. Jednostavno...
Desetljećima se mlade odgajalo pod motom: " Idi u školu da ne moraš raditi "... zato i imamo toliko niš koristi " školovanih " konobara po svijetu.
Mladi u Hrvatskoj mogu pokrenuti vlastiti posao.
Nadam se da me neće izbrisati ako primijetim da je naslov katastrofičan, a da, unatoč mnogima kojima je to trn u oku, standard itekako raste unatoč svim lokalnim i globalnim nevoljama. Kada sam bio mlad veselio sam se svojem prvom "fići" kao malo dijete. Sada mladež sve što nije "BMW" ne priznaju kao automobil. Spustimo malo loptu na zemlju.
A kad ostarimo, bit ce bolje?
mladi idite upolitiku pa če vam bit bolje samo neznam do kad jer jer ni za političare više neče tko imat raditi zahvaljučuju njihovoj politici
pa zato i odlaze iz hrvatske. idite i ne vracajte se
Mladi idite tamo gdje će vam biti bolje,po mogućnosti što dalje od roditelja.
Mlade prave hrvate čeka jako težak domoljuban život doma na Balkanu jer imaju Hrvatsku: Sezonski posao i stan od 50 kvadrata nisu rješenje ali kelnerski posao u Dublinu i bauštele lopata u Berlinu su spašenje, prijeti nam novi slom jer smo svoji na svome i nesposobni dabome!
Amerika je uzor jer tvrde da tamo vlada demokracija, ravnopravnost, liberalizam i solidarnost. Druga je stvar da kapitalisti ( oligarhi, multimilijarderi, tajkuni tipa Gates, Musk, itd) izrabljuje radničku klasu koja zbog svoje nepismenosti ne shvaća da ih šačica ljudi cijelo vrijeme drži pod kontrolom.
SAD su prije 60 godina imale i 150 milijuna stanovnika manje, pa je shodno tome i podatak takav.
Deindustijalizacija Hrvatske dolazi na naplatu. Zašto se Slovenci ne iseljavaju, dapače broj stanovnika im se povećao.
Zhavaljujući Zoranu Milanoviću i SDPu Hrvatska je ušla u EU i sada mladi imaju priliku napustiti propalu državu i spasiti se
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
mladi su zadnjih 30 godina bili bitni na papiru, ali vladajućima zapravo nebitni. daleko manje bitni od recimo branitelja. nije se odljev preko 400.000 mladih, i to obrazovanih, dogodio slučajno.