Mislav Predavec: Otvorio dućan jer ne može živjeti od plaće
Večernji je još 1989. pisao o studentu matematike, “čudu od djeteta”
Komentari 34
Da je bija 'rom' zivija bi od djecjeg dodatka i sakupljao stvari kad mu se pozeli i prodavao ih na crno.
Dobra profesorska placa od 1000 €.... ****ga druze. Neki od nas i sa gotovo 2x manje para prehranjuju dvoje djece i zenu. Da tek vidis kakva je to umjetnost zivljenja. Sto se Hrvatske tice mogli bi slobodno davati Nobelovu nagradu za tu kategoriju. Kladim se da ima i daleko 'boljih umjetnika'.
Da je u bilo kojoj stranci mogao bi živjeti i s IQ 25. Ako je podoban. Živjeli!
Pravi su,nema šta. Ali pitam se gdje su Terence Tao (IQ 230),Christopher Hirata (IQ225),Marylin Savant,ruski matematički genij Grigory Perelman,i drugi. Za tako bistre ljude kao što su ova naša dvojica,kao i onaj momak iz Bosne,postoje zadaci koji čekaju na svojee rješenje...(Clay Mathematics Institute...) Ne želim biti bezobrazan,ali uz tako visoke kvocijente inteligencije moraju ići i vanserijski rezulati...
Ta inteligencija je velika enigma. Tako inteligentan čovjek - a cjelokupna obitelj mu ima samo 1000 eura mjesečno? Očito fali - socijalne inteligencije, probojnosti. Treće -materijalno stanje i nije neki odraz inteligencije. Što je s unutarnjim svijetom te osobe s kvocijentom 176? Kako on doživljava stvarnost, kako ju mijenja? Što je u njegovoj glavi, duši? Što je s duhom? Kakve su mu kulturne potrebe, koliko naginje umjetnosti? Čudno je da (čini mi se) nedostaje kreativna, ili barem inventivna crta. Naime, neobično je kako se dosjetio minimarketa a ne nečeg drugog u čemu bi se kvalitetnije realizirao. Kako to da se zadovoljava standardnim obiteljskim životom? Zar ne osjeća neke druge izazove? I - kako ga doživljavaju drugi? Da li potiče druge ili samo "odrađuje" svoje socijalne uloge? To me iskreno zanima, jer ovaj novinarski portret kao da ocrtava neku banalnu a ne iznadprosječnu osobu.
Ako je netko genijalac za rješavanje IQ testova, ne mora značiti da ima žicu za business i da mora zarađivati brdo love. Nažalost on svoju genijalnost nije unovčio i ne znam kakvu ponudu još uvijek očekuje. Zašto se bar nije posvetio znanstvenom radu, pa se tako genijalan uhljebio u nekom istraživačkom centru. Na kraju svega pitanje što nekome u životu uopće znači ta brojka? Koliki IQ ima Kerum i 2/3 saborskih zastupnika ?
Daj boze da se i u Hrvatskoj jednog dana pamet i trud vrednuju.
Kvocijent inteligencije! Moe se mjeriti samo jednom u životu. Sve ostalo nije mjerenje kvocijenta inteligencije jer se ponavljanjem testova može napredovati na temelju iskustva. Razvija se uglavnom do četrnaeste godine i test treba uraditi negdje između 14 i 16 godina.a. Ovo da netko ima 176 pa onda na ponovljenom 192 upravo je dokaz kako ne treba opetovano mjeriti kvocijent inteligencije jer se stjeću iskustva koja daju lažni bolji rezultat. Testovi su slični matematičkim pa osobe koje su imale doticaj s tim dijelom matematiče logike imaju prednost u startu. Da ne duljim, da, lijepo je imati kvocijent inteligencije iznad 120, ili čak još više ali uzorak i mjerenja nisu slučajni već postoji tendencija učenja kod ponovljenih trestova.
S obzirom da su među 16 najinteligentnijih ljudi na svijetu dvojica Hrvati, tu nešto smrdi na hrvatski nacionalizam. Eto posla za Goldsteine, Mesića, antifašiste i Bajića. Sve koji budu i dalje tvrdili da su Hrvati među najinteligentnijima treba proglasiti ustašama i žurno ih pozatvarati.
Nije MENSA-inom, nego Mensinom. Mensa nije kratica. Sram vas bilo.
Najuspijesniji su zapravo ljudi koji nisu imali skole ti su stvorili cuda
27.10.2012. u 23:44h Milkica je napisao/la: Nije MENSA-inom, nego Mensinom. Mensa nije kratica. Sram vas bilo. + Tražiti pismenost od novinara stvarno je previše. Što će im to?
Bitno je da Mladineo ima umjetnicki ured i u njemu jacuzzi,.......kao pravi Hrvati.
27.10.2012. u 22:25h QuickPlayer je napisao/la: Da je u bilo kojoj stranci mogao bi živjeti i s IQ 25. Ako je podoban. Živjeli! --------------------------------------------------------------- Da kao ona iz Splita sto nije uspjela kao cajka pa postala profrsorica na pravnom fakultetu,.....eeeee,...mos`misliti.
Čovjeku će vrlo vjerojatno pomoći visoki IQ da se bude mogao nositi s birokracijom pri vođenju trgovine.
Dobro nisam inteligentan kao ti,ali vjeruj mi ni ja s 1250.00 kuna ukupnih prihoda za tročlanu obitelj ne mogu preživjeti,samo mi reci model otvaranja dućana.Napominjem radi se o kunama,a ne o eurima.
TO PRIJE SVEGA GOVORI O NAMA, O DRUŠTVU KOJI SMO MI STVORILI svojim radom ili neradom, djelovanjem ili ignoriranjem, .....
inteligencija je super stvar, ali poštenje je problem....ako si prepošten ne možeš uspjeti, bar ne kod nas, na žalost
"Živim od profesorske plaće od nekih tisuću eura" pa gdje to on predaje - na harvardu???
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Mislav Predavec: Otvorio dućan jer ne može živjeti od plaće XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Pametan i normalan covjek ne moze da zivi u RH od Place a mnogi Klosari i Hebivetri dobivaju nezaradjene Pemze Zemlja Apsurda.