Miljenić usporedio Mihailovića s Hitlerom i Mussolinijem
Neovisno o odluci beogradskog suda, Hrvatska i dalje drži da je četnički vođa Draža Mihailović bio ratni zločinac, stav je hrvatskog Ministarstva vanjskih i europskih poslova.
Komentari 28
Naslov članku ne valja jer je Miljenić rekao ovo:" VL Inicijative VL Biografije Večernji list Premium Pretplati se, isplati se! Hrvatski ministar pravosuđa Orsat Miljenić izjavio je da je "apsolutno zgrožen" sa presudom Visokog suda u Beogradu o rehabilitaciji četničkogtničkog vojvode Draže Mihailovića. - Mislim da je to silno velika pogreška kao što bi bila i rehabilitacija Hitlera, Mussolinija ili Pavelića - rekao je Miljenić i dodao da svaki fašizam treba osuditi." Dakle, izjednačio je đenerala s Hitlerom, Musolinijem i Pavelićem. S Titom ga nije usporedio jer zna da je Tito veći zločinac od svih njih zajedno. Ne da Miljenić da bilo tko Titu otme prvenstvo. Pošten neki čovjek i drug ovaj mlađahni Miljenić. Lp.
još je gore da njegova partija veliča još većeg zločinca od mihailovića..tita !!!
I sad vi meni recite,,koja je razlika Beograda i Zagreba??? Jesmo li mi u Hrvatskoj 90-ih imali javno obracanje cetnika na TV-u gdje su javno govorili da su cetnici da im je Draza uzor i da mrze Hrvate i da ih treba sto vise pobit........Pa su takvi svi abolacijom znamo cijom postali nevini i pozvani u Sabor 90-ih i jos bili koalicijski partner najdomoljubnijoj stranci u Hrvatskoj..........Cak im ta stranka jos ide i na proslave u RS tocnije u Banja Luku...........pa je moguce da im odu sad i na ovu proslavu u Beogerad..............
Ma sve pet al imam pitanje za druga Orsata - jel i Tito isto bil zločinac ?
Druze Miljenicu! Nije uopce vazno sta Hrvatska misli o rehabilitaciji cetnickog denerala a jos manje vazno sta ti osobno mislis. Vazno je sta misle englezi i amerikanci i drugi njihovi saveznici koji su fasizam pobjedili ali bez kape sa petokrakom!!!
Druze Miljenicu,za koliko je zivota odgovoran Musolini i koji je na listi Svjetskih zlocinaca?
Kaze Miljenic;"cetnicki pokret napravio je hrvatskom narodu veliko zlo i draza je za nas i dalje zlicinac." Tacno. Bravo miljenicu. samo si zaboravio ili se pravis neznalicom da je tvoj drug Tito hrvatskom narodu napravio strostruko vise zla nego draza.. Onda Miljenicu jeli i Tito zlocinac?
Draza Mihajlovic orden za zasluge Legion of Merith by Hari Truman.Draza man of the year naslovna New York Timesa ! Hitler ,Musolin8 fasisti i zlikovci ! Prvo nauci povijest ili istoriju pa onda ysporwdjuj.
Što usporedio? Pa to je isti k..., na istoj strani, gubitnici.
ovo je sramota za srbiju draza nije kriv pa sad ceju njemci reci nije ni hitler pa dolaze hrvati sa pavelicem po ovome izgleda da je tadasnju yugu napao tito sa partizanima svarno srbi sramite se
Kolektivno ludilo. Ako neko pokaze jednu fotografiju Draze i bilo kojeg njemca onda se moze reci da je Draza bio fasist. Ali toga nema. Ima fotografiju sa Titom. Draza je bio kraljev general a kralj nije bio u Berlinu nego u Londonu. Cetnicki pokret je bio razjednjen. Draza je ubio najveceg zlocinca medju cetnicima Kostu Pecanca.
U načelu svejedno mi je ovo sa Dražom jer to Srbi misle od 1945, vidjelo se to večeras u Dnevniku tzv. HTV kad je Pupavac davao izjavu sa smješkom i nije mogao sakriti svoju radost u svezi glede presude. UU mom rodnom kraju oko Mostara zločine su činili partizani i četnici te su u biti gotovo identični, zloglasna dalmatinska brigada u kojoj su bili danas živući Ante Josipović (otac Ive) te Budimir lončar pobila je fratre na Širokom Brijegu i oni su junaci i antifašisti, a mnoge su pobili i četnici te stoga tu nema razlike kad se gleda po zvjerstvima, u selu Bogodolu troje ljudi je ubijeno 22.12.1947. ubila ih UDBA (OZNA). Mislim da bi i u Hrvatskoj trebalo jednom za svagda izvršiti pomirbu i dovesti zemne ostatke Ante Pavelića u Hrvatsku pa ko voli neka na grob i njemu polaže cvijeće jer se on borio za Hrvatsku Državu htio to tko priznati ili ne, a partizani su se borili za Jugoslaviju. Danas postoji Hrvatska Država, užasno teritorijalno okrnjena kao i politički jer su partizanske snage spletom okolnosti preuzele vlast i žive od podjela i tenzija. sada kad raspravljamo o seljačkoj buni iz 1671 nikom ne skoči tlak kad spominje Franju Tahija ili Matiju Gubca jer je prošlo dosta vriemena i normalna se rasprava o tome vodi, ali kad je u pitanju 1941-1945 tada se vodi ideološki rat i lešinari se na tezama koje su bolesne od Jasenovačkog mita pa nadalje. Treba sve izjednačiti, povijesno utvrditi žrtve te iz toga izvući pouku i nikada ne dozvoliti nesretne podjele koje su se desile, ali ih se i danas stvara i to nas unazađuje. Mislim da su Srbi riješili svo II svjetski rat, ovo sam ja znao još od kad znam za sebe da su oni na strani četnika i oni imaju pravo na svoj stv, žalosno je što se u Hrvatskoj "ne stane na loptu" jer meni Milanović, Josipović, Pupavac i ostali govore da su moji ujaci i stričevi koji su bili Ustaše i Domobrani govore da su oni zločinci, nisu zločinci jer znam iz kave "kuće potiču" oni nisu bili ideolozi već redovni vojnici i za mene nisu zločinci. Tražim isto pravo što se tiče Ustaša i Domobrana kao što ga je dobio Pupavac glede četnika, čak bi trebao u Hrvatskoj Državi dobiti i više od Pupavca no kava je situacija on je dobio zadovoljštinu, a ostaje mu još da stavlja sol na Hrvatske rane svojim stavovima o II svjetskom ratu kao i o Domovinskom ratu..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
jedina političarka u Hrvatskoj koja ima časti i morala je gospođa Ruža Tomašić. Ona je javno rekla da su naši problemi srpski četnički ideolozi koji truju hrvatsko društvo i da nisu suđeni za zločine počinjene '91 u okupiranom Vukovaru gdje su potomci i sljedbenici Draže Miihailovića marširali srušenim Vukovarom i pjevali koljačke koračnice. vojvoda Tomislav Nikolić je agresorski vojnik koji je u hrvatskom selu Antinu, prema izjavi Jovice Stanišića, počinio zločin ubojstva starih ljudi koje je pobio i pobacao u bazen. nadam se da naša Predsjednica neće pozvati četničkog vojvodu u Hrvatsku i postrojiti hrvatsku počasnu postrojbu njemu u čast. to bi bio veliki skandal.