Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
MARIO HOLZNER
Povratak na članak

Milanovićev savjetnik: Porezi na visoke plaće i luksuz zahvatili bi do 20% ljudi, a osigurali bi bolji život društvu

Bila bi velika katastrofa da Hrvatska izgubi 16 posto stanovništva do sredine ovog stoljeća, kakve su projekcije Ujedinjenih naroda, upozorava naš sugovornik

Komentari 31

DU
Deleted user
21:35 14.12.2020.

Klasični socijalist koji bi uzimao tuđi pošteno zarađeni novac i onda ga dijelio. Inače, bogati ljudi su glupi pa jedva čekaju da ostanu ovdje da ih vi čerupate. Odu i oni pa se vi slikajte. Koga ćete onda progresivno sisat?

VL
GA
Galapa
22:20 14.12.2020.

Ovaj nije pametan: novac će samo otići iz države. Onaj tko zna zaraditi ovdje, zaradit će i vani. Osobito kad ima naumu da njegov novac, nakon što ga država uzme, neće završiti na rastu blagostanja nego blagosranja, odnosno prelit će se o džepove političke elite.

VL
Avatar Poskok 1
Poskok 1
21:46 14.12.2020.

Uhljebčino jedna...., najbogatije zemlje svijeta imaju najmanje porezne stope, a pogotovo za bogate. Time su dobili državljanstva, preseljenja i ogromne investicije upravo takvih iz cijelog svijeta. Zato i jesu bogati jer im se sljeva gomila novca koji ti i tvojioji gramzivci ne možete oteti, a proračun se puni kroz male poreze ali veliku potrošnju i obrtaj love koje u tom slučaju ima kao u priči. Svi ste vi za nogom u prdaru i van odavde dok još koliko toliko ima vremena...

VL
Avatar Mi ili Oni
Mi ili Oni
21:34 14.12.2020.

Zašto to nije experimentirao dok je bio na vlasti?

VL
DU
Deleted user
21:55 14.12.2020.

Hehehe! Oni koji su se obogatili izbjegavanjem plaćanja poreza i zastarom sigurno neće uvesti progresivno oporezivanje. Vjera im to ne dozvoljava.

VL
GA
galico
21:50 14.12.2020.

Ekonomska razmišljanja iz Austrije definitivno treba uzeti u obzir jer su razvijena zemlja

VL
Avatar patkovic
patkovic
22:05 14.12.2020.

na tom kresanju najviše bi stradale starlete - njima ide taj višak

VL
ST
stefj
03:29 15.12.2020.

Opet biser s porezima, a to se na puno primjera pokazalo kao katastrofalan smjer... S druge strane porezna relaksacija, tržišna orijentacija i smanjenje države pokazali su se kao temelj za brzi i kvalitetan rast. Zašto stalno neke filozofije, zašto ne pogledati Irsku i neke druge uspješne zemlje?

VL
SA
SamoIstina
21:30 14.12.2020.

Ljudi čuvajte se Milanovićeva laboratorija i kuhinje, a onda i stručnjaka! Imamo mi Hrvate i opciju koja može donijeti promijenu i boljitak, trebamo, hrabre i odlučne ljude koji su spremni, za dom spremni, koji žele i hoće promjenu, trebaju vaš i naš glas!

VL
ZD
zdravko238
22:50 14.12.2020.

Niskorist. Jadni mi s ovakvim savjetima, i ovakvim strucnjacima. Je li on čuo za Andreja Grubišića? Tata-Mata za sve ove savjetnike i nazovianalitičare koje nam mediji i političari podmeću, kao kukavičja jaja.

VL
RZ
Rocky.Zg
22:31 14.12.2020.

Budalaš bi dizao poreze onima koji imaju veće plaće kao inžinjeri, doktori , IT stručnjaci itd, i koji mogu otići bilo gdje zarađivati i veće novce. Bravo

VL
TR
tratincica68
09:04 15.12.2020.

Ne diraj nekretnine.nije ti ih caca gradio.radit.treba stvarati a ne prodavati drzavnu imovinu i zicat pare po evropi.

VL
DU
Deleted user
01:11 15.12.2020.

Evo ideje... ovi sa niskim placama mogu kao i oni sa visokim provesti veci dio svog zivota skolujuci se i mukotrpno radeci. Ja bih osobno ukinuo sve poreze na place.

VL
TW
twisteer
23:56 14.12.2020.

https://www.dugirat.com/novosti/76-gospodarstvo/15800-vlada-napokon-ukida-porez-koji-je-skoro-unitio-malu-brodogradnju-v15-15800

VL
GE
genex
23:55 14.12.2020.

tip je bolestan...progresivni porez na luksuzne automobile i onda bi iz toga generirao rast...

VL
Avatar Osvetnik Ernesta Fulira
Osvetnik Ernesta Fulira
23:04 14.12.2020.

Mrš, stoko socijslisticka. Ako to napravite, necete vidjeti vishe ni jedne jedine kune od mog poreza, sva primanja selim dijelom u inozemstvo i dijelom u kriptovalute, postoji jednostavan nacin koji funkcionira a vi se onda yebite i smislite tko cee vam punit proracun.

VL
ST
sttipe
15:23 15.12.2020.

Da bi se proizveo jedan ultrabogataš, mora se osiromašiti puste tisuće drugih ljudi. To poštenim radom nije moguće, da bi postao bogat, moraš nekog uništiti, okrasti, a nerijetko i ubiti!! Isto vridi i za pojedince i za države, koje se mogu poistovjetiti s pojedincima. Samo šta se kod država ubojstvo zove rat, a kriminal, politika.. Svi problemi koje ima većina, su tu zbog interesa manjine...

VL
Avatar Stari_Pjer
Stari_Pjer
22:10 14.12.2020.

evo još jedan koji bi želio uvesti porez (i) na nekretnine! Mamu ti milu xxxxx!!!! Znaš li ti da hrvatskom čovjeku znači sve njegova vlastita "4 zida" ili komad zemlje. Briga običnog hrvatskog građanina koji je - za razliku odd zapadnoeuropskog, koji voli putovati - svaki slobodni dinar (onda) ili kunu (kasnije) ulagao u "beton" ili u komadić zemlje... i nimalo ga ne zanima što će sad bogataš za svoje vile i dvorce plaćati milijun € poreza godišnje, kad će "u paketu" s njim to zahvatiti i malog čovjeka, koji to neće moći plaćati, pa će ostati bez nekretnine u koju je ulagao svu štednju. Ma, m'rš da ti, mamicu xxxxx!!!!

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.