Milanovićev savjetnik: Porezi na visoke plaće i luksuz zahvatili bi do 20% ljudi, a osigurali bi bolji život društvu
Bila bi velika katastrofa da Hrvatska izgubi 16 posto stanovništva do sredine ovog stoljeća, kakve su projekcije Ujedinjenih naroda, upozorava naš sugovornik
Komentari 31
Ovaj nije pametan: novac će samo otići iz države. Onaj tko zna zaraditi ovdje, zaradit će i vani. Osobito kad ima naumu da njegov novac, nakon što ga država uzme, neće završiti na rastu blagostanja nego blagosranja, odnosno prelit će se o džepove političke elite.
Uhljebčino jedna...., najbogatije zemlje svijeta imaju najmanje porezne stope, a pogotovo za bogate. Time su dobili državljanstva, preseljenja i ogromne investicije upravo takvih iz cijelog svijeta. Zato i jesu bogati jer im se sljeva gomila novca koji ti i tvojioji gramzivci ne možete oteti, a proračun se puni kroz male poreze ali veliku potrošnju i obrtaj love koje u tom slučaju ima kao u priči. Svi ste vi za nogom u prdaru i van odavde dok još koliko toliko ima vremena...
Zašto to nije experimentirao dok je bio na vlasti?
Hehehe! Oni koji su se obogatili izbjegavanjem plaćanja poreza i zastarom sigurno neće uvesti progresivno oporezivanje. Vjera im to ne dozvoljava.
Ekonomska razmišljanja iz Austrije definitivno treba uzeti u obzir jer su razvijena zemlja
na tom kresanju najviše bi stradale starlete - njima ide taj višak
Opet biser s porezima, a to se na puno primjera pokazalo kao katastrofalan smjer... S druge strane porezna relaksacija, tržišna orijentacija i smanjenje države pokazali su se kao temelj za brzi i kvalitetan rast. Zašto stalno neke filozofije, zašto ne pogledati Irsku i neke druge uspješne zemlje?
Ljudi čuvajte se Milanovićeva laboratorija i kuhinje, a onda i stručnjaka! Imamo mi Hrvate i opciju koja može donijeti promijenu i boljitak, trebamo, hrabre i odlučne ljude koji su spremni, za dom spremni, koji žele i hoće promjenu, trebaju vaš i naš glas!
Niskorist. Jadni mi s ovakvim savjetima, i ovakvim strucnjacima. Je li on čuo za Andreja Grubišića? Tata-Mata za sve ove savjetnike i nazovianalitičare koje nam mediji i političari podmeću, kao kukavičja jaja.
Budalaš bi dizao poreze onima koji imaju veće plaće kao inžinjeri, doktori , IT stručnjaci itd, i koji mogu otići bilo gdje zarađivati i veće novce. Bravo
Ne diraj nekretnine.nije ti ih caca gradio.radit.treba stvarati a ne prodavati drzavnu imovinu i zicat pare po evropi.
Evo ideje... ovi sa niskim placama mogu kao i oni sa visokim provesti veci dio svog zivota skolujuci se i mukotrpno radeci. Ja bih osobno ukinuo sve poreze na place.
https://www.dugirat.com/novosti/76-gospodarstvo/15800-vlada-napokon-ukida-porez-koji-je-skoro-unitio-malu-brodogradnju-v15-15800
tip je bolestan...progresivni porez na luksuzne automobile i onda bi iz toga generirao rast...
Mrš, stoko socijslisticka. Ako to napravite, necete vidjeti vishe ni jedne jedine kune od mog poreza, sva primanja selim dijelom u inozemstvo i dijelom u kriptovalute, postoji jednostavan nacin koji funkcionira a vi se onda yebite i smislite tko cee vam punit proracun.
Da bi se proizveo jedan ultrabogataš, mora se osiromašiti puste tisuće drugih ljudi. To poštenim radom nije moguće, da bi postao bogat, moraš nekog uništiti, okrasti, a nerijetko i ubiti!! Isto vridi i za pojedince i za države, koje se mogu poistovjetiti s pojedincima. Samo šta se kod država ubojstvo zove rat, a kriminal, politika.. Svi problemi koje ima većina, su tu zbog interesa manjine...
evo još jedan koji bi želio uvesti porez (i) na nekretnine! Mamu ti milu xxxxx!!!! Znaš li ti da hrvatskom čovjeku znači sve njegova vlastita "4 zida" ili komad zemlje. Briga običnog hrvatskog građanina koji je - za razliku odd zapadnoeuropskog, koji voli putovati - svaki slobodni dinar (onda) ili kunu (kasnije) ulagao u "beton" ili u komadić zemlje... i nimalo ga ne zanima što će sad bogataš za svoje vile i dvorce plaćati milijun € poreza godišnje, kad će "u paketu" s njim to zahvatiti i malog čovjeka, koji to neće moći plaćati, pa će ostati bez nekretnine u koju je ulagao svu štednju. Ma, m'rš da ti, mamicu xxxxx!!!!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Klasični socijalist koji bi uzimao tuđi pošteno zarađeni novac i onda ga dijelio. Inače, bogati ljudi su glupi pa jedva čekaju da ostanu ovdje da ih vi čerupate. Odu i oni pa se vi slikajte. Koga ćete onda progresivno sisat?