Majka troje djece mora u zatvor na 14 mjeseci zbog krađe 50 kuna
Prije tri godine Marijana Aleksić bila je u vezi s muškarcem s kojim je, kaže, bila u društvu kada je ukrao novčanik sa 50 kuna jednoj prolaznici, uplašila se i vjerovala u uvjetnu kaznu.
Komentari 134
Hrvatski uzetnici roobovlasnici i zakonodavci !!!!!!!!! \"Svaki zaposleni ima pravo na zaradu kojom može osigurati sebi i obitelji slobodan i dostojan život.\" znae li za to ??? Kako osoba sa zakonski minimalnom plaćom do 2500 kn može normalno živjet,zakonski podignitenite osnovisu na 5000 minmalno...joj koje li sramote i glupiranja..sa 2700 kn samac si ne može priuštiti ni putne troškove ni sendvič s kaugumom i vodom iz WCa jer hrvatski uzetnici ne plaćaju mahom putne troškove radnicima..ko onaj propali štacuna pevec..svi su takvi, čast iznimkama koji su vrlo,vrlo rijetki..
Ako ova žena ode u zatvor za 50 kuna onda se hrvatsko pravosuđe može sramiti. Ubojice , nasilnici i oni koji su pokrali hrvatsku šeću slobodni.
Aha, znači, naštancaš djecu pa se baviš krađom i ak te ulove izvlačiš se na njih. Lijepo, lijepo...
Pa onda bi ovi idioti sto su svaki dan u novinama sto kradu milijune kuna oni bi trebali da dobiju dozivotnu kaznu i to u Lepoglavi,a ne u Remetincu.Takvi dobiju bolje radno mjesto i nagradu sto su opljackali poduzeca.
A sto reci: Je*b* em te pravna drzavo, je *b* em te pravdo, je *b* em te sudce. Gen. Zagorec bi onda trebao dobiti 140.000 godina zatvora za 5 miljuna. Trebalo joj je priljepiti tri uzusi i poslati kuci aa ovom koji joj je tu kaznu dosudio zelim da se pece na raznju.
drot 13 ti oćito ne razumiješ da su krađe ovakvih oblika ili posljedice neimaštine ili objesti. Meni se ipak ćini da je u ovom slučaju ono prvo u pitanju.
To je džepar uhvaćen na djelu. Koliko puta nisu uhvaćeni i kolika je suma tamo bila.
Nek ima i petero djece - zar je to alibi za kradju? \"Samo 50kn\" - nije stvar koliko novaca je bilo u novcaniku, nego cin kradje. U novcaniku je moglo biti 10kn ili 10,000 kn. Svejedno. I sad kaze da joj je zao...jest, zao joj je sto je uhvacena. Ako je joj je to prvi put, ja bih je pustio uz opomenu i novcanu kaznu. No ako se to ponavlja, sto se mene tice moze ona imati desetero djece - kradja je kradja.
to je nepravda,Bogu za plakati,koji je taj sudac,kaj ga ni sramota,i njegova djeca kradu samo kaj se to nesmije reći,Polančec opljakal podravku za milijarde i dobil bu samo 3 godine.....a ova sirota 14 mjeseci zbog 50kn....takve sudske sramote nema u svijetu.....
UKRALA JE I TREBA BITI KAŽNJENA! kaj se sad toliko čudi, ovo neka bude primjer drugim potencijalnim tatovima. Kamo sreće da se svi lopuže ovako sklanjaju iz svijeta poštenih ljudi.
taj sudac je zavrijedio kamenovanje do smrti,svu njegovu familiju uništiti,zatrti,jer će i oni biti isto takvi,jel on može pogledati svojoj ženi u oči kad dojde doma......
ako se ukrade 50kn to je iz nužde,nemaš kaj drugo,onaj što ukrade milijune a ima love,nikad ne dospije pred sud,ili dobije samo uvjetno,i ja bih ukrao 50-100kn da mi treba za preživit,ak se nema,nema,bez love neide.....
a sad ozbiljno...svatko bi trebao biti kažnjen za počinjen prekršaj ili učinjen zločin, ali ovakvi zakoni su upravo kontraproduktivni i rezultiraju još več¨im nasiljem u društvu s obzirom na neprimjerenost njihovih kazni. dakle, postrožiti kazne!
Majka troje djece mora u zatvor na 14 mjeseci zbog krađe 50 kuna.. Ptravosuđe nije postojalo kada su se milijarde drpale a sada rade kao mutavi . Ljepo je to kod Vas hrvatina u vašoj slobodnoj i jako priznatoj doneklee od Slovenije i jako od Albanije.. Samo u zatvore znate da se ZLOČIN ne isplati ako niste prave pasmine bosanohrvat onda nema prooblema ni sa ratnim zločinom !!!
Da smo u nekoj normalnoj zemlji rekla bih naravno da je treba kazniti. Ali kod nas to je vic dana. Kradu milijune kuna, eura i ne odleže jedan dan a ona na preko godinu ana. milicija, pardon sudstvo trenira strogoću na sirotinji.
Dokaz da hrvatsko pravosudje još uvijek rak rana naše države, srednjovjekovno i nepravedno ...... teški kriminalci i zločinci se slobodno šeću a na malom čovjeku ternira stroguču, . i to stupidnu!! ..... ZAŠTO JOJ PRAVOSUDJE NIJE DALO UVJETNU ILI KAZNU KOMUNALNOG RADA???????????????????? . TAJ SUDAC TREBA IĆI U ZATVOR!!!!!!!!!!!!! . OVO JE SLUČAJ DA IDE PRED PREDSJEDNIKA JOSIPOVIĆA (s obzirom da je pravnik i da daje barem zahtijev da se postup ponovi) .......
Jel ukrala? jest!! u zatvor s njom!! ako budemo popustljivi, ništa od pravne države... evo svi koji su ukrali idu u zatvor... nažalost, pravna država djeluje! koja je razlika između 50 i 50 000? ako si ukrao, nema ti spasa!! u kini bi joj otkinuli ruku!
Ako ukradeš 50 kn dobiješ 1 godinu zatvora, a ako mazneš 50000000 dobiješ, upropastiš firmu i tisuće radnih mjesta dobiješ 2 godine. U ovoj državi stvarno nekog treba upucati ko cucka na cesti
Večernji List, dajte pišite o onima koji kradu milione.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Za @lunar2: Potpuno si u pravu, ali ovdje bi trebali biti komentari ovog djela i posljedica, a ne opće-lošeg stanja u RH.