Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 196
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Sila zakona
Povratak na članak

Majka troje djece mora u zatvor na 14 mjeseci zbog krađe 50 kuna

Prije tri godine Marijana Aleksić bila je u vezi s muškarcem s kojim je, kaže, bila u društvu kada je ukrao novčanik sa 50 kuna jednoj prolaznici, uplašila se i vjerovala u uvjetnu kaznu.

Komentari 134

DR
drot13
22:00 21.01.2010.

Za @lunar2: Potpuno si u pravu, ali ovdje bi trebali biti komentari ovog djela i posljedica, a ne opće-lošeg stanja u RH.

VL
OB
-obrisani-
22:01 21.01.2010.

Hrvatski uzetnici roobovlasnici i zakonodavci !!!!!!!!! \"Svaki zaposleni ima pravo na zaradu kojom može osigurati sebi i obitelji slobodan i dostojan život.\" znae li za to ??? Kako osoba sa zakonski minimalnom plaćom do 2500 kn može normalno živjet,zakonski podignitenite osnovisu na 5000 minmalno...joj koje li sramote i glupiranja..sa 2700 kn samac si ne može priuštiti ni putne troškove ni sendvič s kaugumom i vodom iz WCa jer hrvatski uzetnici ne plaćaju mahom putne troškove radnicima..ko onaj propali štacuna pevec..svi su takvi, čast iznimkama koji su vrlo,vrlo rijetki..

VL
Avatar Jana
Jana
20:39 21.01.2010.

Ako ova žena ode u zatvor za 50 kuna onda se hrvatsko pravosuđe može sramiti. Ubojice , nasilnici i oni koji su pokrali hrvatsku šeću slobodni.

VL
WI
witchie
20:43 21.01.2010.

Aha, znači, naštancaš djecu pa se baviš krađom i ak te ulove izvlačiš se na njih. Lijepo, lijepo...

VL
CR
crolega
21:14 21.01.2010.

Pa onda bi ovi idioti sto su svaki dan u novinama sto kradu milijune kuna oni bi trebali da dobiju dozivotnu kaznu i to u Lepoglavi,a ne u Remetincu.Takvi dobiju bolje radno mjesto i nagradu sto su opljackali poduzeca.

VL
JA
jankoprekobrda
22:11 21.01.2010.

A sto reci: Je*b* em te pravna drzavo, je *b* em te pravdo, je *b* em te sudce. Gen. Zagorec bi onda trebao dobiti 140.000 godina zatvora za 5 miljuna. Trebalo joj je priljepiti tri uzusi i poslati kuci aa ovom koji joj je tu kaznu dosudio zelim da se pece na raznju.

VL
OB
-obrisani-
22:12 21.01.2010.

drot 13 ti oćito ne razumiješ da su krađe ovakvih oblika ili posljedice neimaštine ili objesti. Meni se ipak ćini da je u ovom slučaju ono prvo u pitanju.

VL
OB
-obrisani-
22:22 21.01.2010.

To je džepar uhvaćen na djelu. Koliko puta nisu uhvaćeni i kolika je suma tamo bila.

VL
BA
bazzaretta
22:42 21.01.2010.

Nek ima i petero djece - zar je to alibi za kradju? \"Samo 50kn\" - nije stvar koliko novaca je bilo u novcaniku, nego cin kradje. U novcaniku je moglo biti 10kn ili 10,000 kn. Svejedno. I sad kaze da joj je zao...jest, zao joj je sto je uhvacena. Ako je joj je to prvi put, ja bih je pustio uz opomenu i novcanu kaznu. No ako se to ponavlja, sto se mene tice moze ona imati desetero djece - kradja je kradja.

VL
Avatar jocker-3
jocker-3
22:50 21.01.2010.

to je nepravda,Bogu za plakati,koji je taj sudac,kaj ga ni sramota,i njegova djeca kradu samo kaj se to nesmije reći,Polančec opljakal podravku za milijarde i dobil bu samo 3 godine.....a ova sirota 14 mjeseci zbog 50kn....takve sudske sramote nema u svijetu.....

VL
AU
autoritet
22:55 21.01.2010.

UKRALA JE I TREBA BITI KAŽNJENA! kaj se sad toliko čudi, ovo neka bude primjer drugim potencijalnim tatovima. Kamo sreće da se svi lopuže ovako sklanjaju iz svijeta poštenih ljudi.

VL
Avatar jocker-3
jocker-3
22:55 21.01.2010.

taj sudac je zavrijedio kamenovanje do smrti,svu njegovu familiju uništiti,zatrti,jer će i oni biti isto takvi,jel on može pogledati svojoj ženi u oči kad dojde doma......

VL
Avatar jocker-3
jocker-3
23:01 21.01.2010.

ako se ukrade 50kn to je iz nužde,nemaš kaj drugo,onaj što ukrade milijune a ima love,nikad ne dospije pred sud,ili dobije samo uvjetno,i ja bih ukrao 50-100kn da mi treba za preživit,ak se nema,nema,bez love neide.....

VL
SO
Soraja
23:12 21.01.2010.

a sad ozbiljno...svatko bi trebao biti kažnjen za počinjen prekršaj ili učinjen zločin, ali ovakvi zakoni su upravo kontraproduktivni i rezultiraju još več¨im nasiljem u društvu s obzirom na neprimjerenost njihovih kazni. dakle, postrožiti kazne!

VL
MM
Mladen Miletić
23:48 21.01.2010.

Majka troje djece mora u zatvor na 14 mjeseci zbog krađe 50 kuna.. Ptravosuđe nije postojalo kada su se milijarde drpale a sada rade kao mutavi . Ljepo je to kod Vas hrvatina u vašoj slobodnoj i jako priznatoj doneklee od Slovenije i jako od Albanije.. Samo u zatvore znate da se ZLOČIN ne isplati ako niste prave pasmine bosanohrvat onda nema prooblema ni sa ratnim zločinom !!!

VL
ZA
zammy
00:14 22.01.2010.

Da smo u nekoj normalnoj zemlji rekla bih naravno da je treba kazniti. Ali kod nas to je vic dana. Kradu milijune kuna, eura i ne odleže jedan dan a ona na preko godinu ana. milicija, pardon sudstvo trenira strogoću na sirotinji.

VL
UK
Ugo Kajvez
00:58 22.01.2010.

Dokaz da hrvatsko pravosudje još uvijek rak rana naše države, srednjovjekovno i nepravedno ...... teški kriminalci i zločinci se slobodno šeću a na malom čovjeku ternira stroguču, . i to stupidnu!! ..... ZAŠTO JOJ PRAVOSUDJE NIJE DALO UVJETNU ILI KAZNU KOMUNALNOG RADA???????????????????? . TAJ SUDAC TREBA IĆI U ZATVOR!!!!!!!!!!!!! . OVO JE SLUČAJ DA IDE PRED PREDSJEDNIKA JOSIPOVIĆA (s obzirom da je pravnik i da daje barem zahtijev da se postup ponovi) .......

VL
VI
visio
07:15 22.01.2010.

Jel ukrala? jest!! u zatvor s njom!! ako budemo popustljivi, ništa od pravne države... evo svi koji su ukrali idu u zatvor... nažalost, pravna država djeluje! koja je razlika između 50 i 50 000? ako si ukrao, nema ti spasa!! u kini bi joj otkinuli ruku!

VL
OB
-obrisani-
07:16 22.01.2010.

Ako ukradeš 50 kn dobiješ 1 godinu zatvora, a ako mazneš 50000000 dobiješ, upropastiš firmu i tisuće radnih mjesta dobiješ 2 godine. U ovoj državi stvarno nekog treba upucati ko cucka na cesti

VL
KA
kajinx
09:08 22.01.2010.

Večernji List, dajte pišite o onima koji kradu milione.

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.