Ljudi nezadovoljni tečajem na Hvaru: 'Sramotno je ovako krasti ljude'
Iz tvrtke u čijem je vlasništvu mjenjačnica također ističu da posluju u skladu s propisima RH
Komentari 61
Uglavnom se takve stvari događaju u "novim" kapitalističkim zemljama,poput Češke,Poljske,Mađarske,tako da ni Hrvatska nije izuzetak.Zbog toga se što prije treba uvesti euro,jer negativna reklama prevarenog turista je najgora reklama za Hr turizam.
U svim WhatsApp grupama u kojima sudjelujem (a i pojedinačno) prije početka sezone i tijekom sezone obavijestim prijatelje i poznanike Austrijance kakvi su tečajevi hrvatskih banaka i mjenjačnica ....................... Naravno da navedem i ove što za eure daju 20% manjee kuna nego druge mjenjačnice. ....................................................................................................................................................................... To bi trebali raditi svi koji imaju poznanike strance, koji će možda u Hrvatsku na godišnji. .................................................................................. Ljudi za svoj novac trebaju dobiti odgovarajuću protuvrijednost, a ne da ih se sramotno oguli.
Muljaju di stignu, kukaju kad nema turista, kad ih ima onda ih varaju, iznajmljuju štale u koje su nagurali stari namještaj… nadam se da će ih konkurente države Mediterana pregazit jer jednom će i turistima dojadit plaćanje “prirodnih ljepota” kad su ljudi stoka.
Dođite u Malinsku,...tu je "ulični" tečaj 720 kuna za 100 Eura
Sve je legalno. Nema prevare. Po zakonu svaki mijenjač može samostalno formirati tečaj. Ljudi imaju problema s čitanjem, i još se hvale. Potpuno ista stvar kao sa robom, u svakom dućanu drugačija cijena. Tečaj je istaknut, i klijent, ako muu nije jasno, može i pitati djelatnika. U čemu je problem? Neka idu negdje drugdje, nitko ih nije prisilio da mijenjaju tamo....
Sramotno je ovako POTKRADATI ljude. Ljude kradu jedino otmičari.
kaznu masnu i zatvoriti to za sve vjekove..
U vrijeme digitalizacije kartica bankomata tko još mora ulaziti u mjenjačnice, ajde malo mučnite glavom jer u svakom boljem dućanu možeš platiti karticom i gotovina treba samo u malom postotku.
Mene samo zanima zašto netko kad uđe u BMW ili Mercedes salon ne slika cijenu vozila i onda stavi na fb kako je to preskupo i da su oni bezobrazni. Gdje god je cijena istaknuta, a trebala bi biti svugdje, problema nema. Treba samo naći na mobitelu đe je najbliža banka, protegnuti noge i dovući guzu malo dalje a ne bit komodan i onda njorgat
Sramotno je biti glup i po ovom tečaju otići i promijeniti pare....
Svugdje se gleda popljuvati nekoga i neciji posao, pustite ljude da rade svoj posao. Drzava im je dala da si sami odrede tecaj, sve je po zakonu.
Pa poznata je gostoljubivost na moru, gdje samo gledaju gdje ce te odrat. Pa i na cruiserima prije sidrenja upozore putnike na to. Jedino u Hrvatskoj i Meksiku. Nemres otici ni na murju jer su i oni u talu.
U Hrvatskoj krade svatko ko moze. Neposten narod najvise zivi u primorju. Sjever je prava Hrvatska sa najboljim narodom.
Uzecete jedan dan, a onda ??????
"Mjenčanice su privatne i mogu staviti tečaj koji žele" - sve rečeno . Princip uzmi ili ostavi , promijeni ili produži dalje ...
Koliko glup treba da se bude da se ne provjeri tecaj prije zamjene valuta?
Dođu u dućan s devizama i na mobitelu ti pokazuju koliki oće tečaj! A mi njima vrata... S minjanjem imamo samo zaybanciju, za sitno zarade. Promjena novca je njihov problem, gubitak vrimena za nikakvu zaradu. Da ti upadne kakva inspekcija,a, potencijalno more problema!! A njemu ne paše tečaj... Te mjenjačnice nisu trgovine, da zarađuju na nečem drugom, netko mora platit radnika!! Svaki turist bez problema može uštekat karticu u bankomat, i izvadit kune!!! Ali njegova banka mu je još skuplje rješenje...
Ponuda i potraznja Tak i treba
Tako Česi ,Mađari i Poljaci rade s Eurom !Za to nisu ludi da ga uvedu ! Kada mi uvedemo Euro turistima više nećemo biti tako dragi kao sada !
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
gdje je drzavni insektorat,pozatvarati te gulikoze i lopove,dobro ih kazniti i nikada im vise dozvoliti da imaju bilo gdje mjenjacnicu.premjeru reagiraj,ov ce unistiti turizam za svoje bogacenje sramotno.to su kriminalci i lopovi.