Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 22
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
uskršnja čestitika
Povratak na članak

Košić: Samozvani gospodari života poigravaju se zametcima

Sisački biskup napao je Vladin prijedlog Zakona o potpomognutoj oplodnji, ali i ponižavanje radnika i hrvatskih branitelja

Komentari 49

OB
-obrisani-
10:18 07.04.2012.

samograd . sve su to poslanja....Klera....koja su ....izmišljena i lažna..

VL
OB
-obrisani-
09:29 07.04.2012.

Na sva osmišljena i suvisla pitanja o djelovanju Crkve u Hrvatskoj nikad se suvislo i razložno ne daju odgovori već se apriori onoga tko takva pitanja postavlja, etiketira, osuđuje a nerijetko i omalovažava i vrijeđa. Zašto je u Hrvatskoj to tako ??? Kome takvi postupci odgovaraju ?? ….vjeronauk u državnim školama, križevi u javnim ustanovama, 300.000.000 kuna uzimaju iz Proračuna godišnje, odakle im silno bogatstvo, poslovanje im je netransparentno, nisu u poreznom sustavu, ne plaćaju PDV, ne poštuju ravnopravnost spolova…. ....ma ponašaju se……….odurno….grozno…neprirodno…bolesno….neprihvatljivo . prosto nevjerojatno.....sve za što se Crkva zalaže....što poručuje....što prakticira.....poruke koje šalje......su krajnje debilne, retardirane i glupe... . gdje su vam odgovori...?????.....2.500 godina ih tajite i skrivate.....do kada ????

VL
AD
adiafora
09:30 07.04.2012.

he he he Rambo točka hr...psihološki poremećaj

VL
OB
-obrisani-
09:32 07.04.2012.

kada bi magarac imao ruke.....nacrtao bi Boga...koji bi ličio na....magarca...

VL
OB
-obrisani-
09:37 07.04.2012.

U svijetu bez religije i Crkve ne bi bilo križarskih ratova, ne bi bilo inkvizicije, ne bi bilo antisemitskih pogroma, pridošlice bi odavno počele sklapati brakove s ostalima te ih ne bi bilo moguće razlikovati od domaćeg stanovništva, ne bii bilo odvojenih škola u kojima se djeca uče povijesno utemeljenoj mržnji. . Ne bi bilo.ratova, terora, zaglupljenih masa zaraženih ortodoksnom mržnjom prema svojoj braći.....druge boje kože...drugog jezika...druge boje kose...

VL
OB
-obrisani-
09:41 07.04.2012.

Ateizam nam je potreban jer zagovara slobodu mišljenja. Još značajnije, ateizam zagovara mišljenje. Temeljna ideja ateizma je da vam ne treba bog koji će razmišljati umjesto vas, koji će se brinuti umjesto vas. Ne treba vam bog koji će vam biti vladar a kojem će te vi biti rob i sluga i kojem će te služiti. . Netreba vam Bog koji će vam poručiti....nemoj slušati ono što vidiš....nemoj vodjeti ono što vidiš.....nemoj znati ono što znaš.....Ja sam tvoj Bog !!! . Vrijeme je za istinu......Boga nema...Zemlja nije ravna ploča....Sunce se ne okreće oko Zemlje.......Isusa predstavljaju lažni proroci.....

VL
AD
adiafora
09:45 07.04.2012.

Rambo evo ja sam ateist, čitam ovo što ti pišeš i naprosto ne vjerujem.

VL
OB
-obrisani-
09:48 07.04.2012.

Protiv crkve bismo se trebali boriti kao i protiv pušenja. Sigurno je da i duhan ima pozitivan učinak u određenim slučajevima (barem neke ljude lišava frustracije i smiruje ih), ali većinom izaziva rak. Sretni smo što nam crkva nije sudac, vrijeme inkvizicije je prošlo, jer kod crkve ste krivi dok se ne dokaže suprotno. Na toj pretpostavci počiva kršćanstvo.....što je kroz povijest dokazano....

VL
OB
-obrisani-
09:49 07.04.2012.

Razlog zašto je potrebno biti aktivni ateist je i snaga crkve koja sve više zadire u čovjekove slobode. Zar nije dovoljno što se religija poučava u crkvi nego ju je potrebno proturati i u škole? Roditelji još uvijek imaju mogućnost ne dati svoje dijete na vjeronauk, ali ako se ne odupremo tome, možda uskoro nećemo imati tu mogućnost. Ukoliko pokušamo religiju izgurati iz škola tada bi smo se mogli suočiti s optužbama kako ugrožavamo slobodu crkve, slobodu govora, slobodu na opredjeljenje... Pa zar u tom slučaju ne bi neki hindus mogao tražiti da hinduistički svećenik bude prisutan na satu hinduizma? Zar nije ugrožavanje vjerskih sloboda onemogućavanje budističkog svećenika da održava tjedne sate budizma? No, s obzirom da demokracija nije božji izum kršćani se ne moraju pridržavati demokratskih mjerila. Uzurpirali su si pravo da samo oni smiju održavati nastavu u školama.

VL
OB
-obrisani-
09:51 07.04.2012.

Tko je taj Isus , i tko su ti ljudi koji imaju pravo pozivati se na Isusa i time sprati odgovornost sa sebe govoreći „to je volja božija“? I tko može ostati ravnodušan na tako nešto?

VL
SA
samograd
09:54 07.04.2012.

crkva bi češće ovako trebala istupati.ti koji guraju ovaj zakon sutra će biti za abortus tog istog djeteta .kao žena ima pravo na abortus(djecoubojstvo) a gdje su prava očeva i same djece (zametka)

VL
OB
-obrisani-
09:55 07.04.2012.

adiafora . što sam ja napisao...netočno...nečinjenično...lažno...neutemeljeno . ja na to nemam odgovora.....pitanja naprosto padaju u bezdan....nitko ih ne čuje .nitko ih ne želi čuti..... . danas u doba informatike...svemira...interneta....iste nam se stvari serviraju kao kad smo bili neuki....pred 2.500 godina...... .zašto to prihvačamo......?????........na tisuće puta ..ZAŠTO ????

VL
OG
Oger
10:00 07.04.2012.

07.04.2012. u 09:45h adiafora je napisao/la: Rambo evo ja sam ateist, čitam ovo što ti pišeš i naprosto ne vjerujem. --------------------------------------------------------------------------------------------- Ah, ti si ateist, a s druge strane pises Bravo biskupi! A ako ne vjerujes sto Rambo.hr pise ondaa je krajnje vrijeme da se uhvatis knjige.

VL
OB
-obrisani-
10:01 07.04.2012.

Ali ipak NAJVEĆA tragedija je u tome što mi iz povijesti nismo ništa naučili, NAJVEĆA tragedija je u tome što nam te zločine prešućuju oni koji bi te zločine trebali osuditi, čime ujedno negiraju odgovornost onih prije njih a samim time snose dio odgovornosti jer dozvoljavaju da se prenese uzrok zala koji su se dogodili u povijesti. Prešućivanje i podržavanje crkve tih zločina, i iskrivljivanje istine da su to zločini učinjeni iz potrebe, da to nije tako kako to mi danas mislimo, da crkva nije učestvovala u tome, da su svjetovni sudovi spaljivali vještice a ne crkveni, da nas Isus voli bez obzira što su ti zločini učinjeni u njegovo ime... Pardon, Njegovo ime...to je NAJGORA tragedija...i za nas ...i za našu djecu....

VL
OB
-obrisani-
10:07 07.04.2012.

Možda je Hitler ubio brojčano više osoba, no to ne znači da je bio više zao. To samo znači da je imao bolju tehniku nego što je imala inkvizicija i križari. Lakše ćete u jednom danu streljati jedan grad nego mačem pokušati poklati taj isti grad. No sa strojnicom u ruci niste suroviji nego s mačem.

VL
SA
samograd
10:10 07.04.2012.

rambo.hr ni jednom riječju se ovdje ne spomijne isus ,crkvena imovina ,sama religija i slično.govori se o potpomognutoj oplodnji ,radnicima i braniteljima. a ti rambo rokaš ko max po diviziji.ispada da tebe netko tjera da vjeruješ u boga ,da podržavašržavaš crkvene stavove.košić se bori i za tebe zna on tvoju ratničku prošlost,zna kad si skakao sa one stjene i šivao sam sebi ruku .čitaj drugi put pažljivije

VL
OG
Oger
10:10 07.04.2012.

07.04.2012. u 09:54h samograd je napisao/la: crkva bi češće ovako trebala istupati.ti koji guraju ovaj zakon sutra će biti za abortus tog istog djeteta .kao žena ima pravo na abortus(djecoubojstvo) a gdje su prava očeva i same djece (zametka) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jesi se ikada pitao zasto katolicka crkva nije istupila zbog - djecoubojstva - kad su se tisuce djece odvodile u koncentracione logore i ubijale? To su bila vec rodjena djeca koju je netko volio i koja su voljela. Koja su osjecala. A crkva ni muks.

VL
Avatar kozmoastronaut
kozmoastronaut
10:11 07.04.2012.

Nitko ne propituje koliko pati toliki broj neplodnih brakova, zar je njima zabranjeno imati djecu ako je to moguće. Problem je širi, ne samo filozofski, teološki, etički i sociološki.

VL
OB
-obrisani-
10:14 07.04.2012.

Poslanje je..... nemojte koristiti mozak, on vam ne treba! To što znate, to zapravo nije istina, ono što vidite, to nije baš tako, ono što su vam rekli, ah da....to su vam lagali... Slušajte nas, je mi prenosimo učenja onih čije su ruke krvave, a mačevi su spremni za pokrštavanje Teolozi tako bahato vole reći kako su ateisti glupi, ograničeni, nerazumni, slijepi pored zdravih očiju....... Čak i kad bi se teolozi branili kako to nije njihovo mišljenje, ostaje velika većina vjernika koja tako misli. . A nije potrebno naglašavati da su vjernici takvo mišljenje pokupili u obližnjoj crkvi,

VL
Avatar kozmoastronaut
kozmoastronaut
10:14 07.04.2012.

lako je osuđivati nešto ( MPO) ako sam nisi involviran, ali poznato je da se stavovi i mišljenja lako mijenjaju kad te nešto pritisne.

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.