Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 31
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Dobavljači umireni, tržište kapitala živnulo
Povratak na članak

Konzum opet pun, fondovi sa zapada ulagat će u Agrokor

Najava ulaganja iznenadila je mnoge na tržištu. Kada netko ulaže toliki novac, vjeruje u oporavak

Komentari 32

Avatar mr.sc.Vaso
mr.sc.Vaso
11:05 12.04.2017.

jel ima kakvih informacija koliko će otpušteni hdz-ovski uhljebi iz bivše uprave dobiti otpremnina?

VL
BE
belimo
09:56 12.04.2017.

Zadnja injekcija klinički mrtvom konju...

VL
KO
kodifan
10:40 12.04.2017.

ma prava idila dok gazda Todorić broji svoje milijarde na stranim računima

VL
PU
Puflec
10:32 12.04.2017.

Ma sve je sad super. Dobavljači masovno dižu bonove u Konzumu da pokriju dug, smanjuju djelatnicima plaće i isplaćuju je dijelom kroz bonove. Fino je država zaštitila radnike. Od sad struju i vodu plaćamo bonovima Konzuma. Kad Hanžeković pošalje ovrhu radi 240 kn duga za RTV pretplatu, poslat ću mu pola bona iz Konzuma. Sve je super. Sa bonom iz Konzuma ne može se kupovati kod konkurencije po nižim cijenama i koja fino i na vrijeme plaća svoje račune. Pa ajmo i njih uništiti.

VL
Avatar lvan12
lvan12
10:31 12.04.2017.

Baš je živnulo... Nakon jučerašnjega dana i danas su dionice Leda, Jamnice, Zvjezde, Belja preko 20% u minusu!

VL
MA
Machak
11:35 12.04.2017.

"Dobavljači još nisu i dogovorili s bankarima hoće li im se i kako otplaćivati potraživanja nastala prije aktivacije zakona" - a nastavili su isporučivati??? I gore im bilo.

VL
ST
stefj
10:25 12.04.2017.

Hm, izgleda da neki od sastanaka na vrhu imaju rezultata, uložiti 400 milijuna u Agrokor je stvarno uspjeh pregovaranja... U svakom slučaju, bankrot je neminovan, no možda se uspiju spasiti zdravi dijelovi tvrtke, a i trgovački lanac ostane distribuirati Hrvatsku robu u regiji. Bitno je da se spriječio domino efekt, da se trenutno situacija donekle smirila... No, ovo je opet prošlo da se nije dotakao osnovni problem, radi čega i sve ovo, a to je skupa i neefikasna država, ogromni nameti, skupo zaduživanje same države i sl... Činjenica je da su glavni uzrok pada Agrokora izuzetno visoke kamate (i Todorić koji ih je prihvatio). No koja banka bi u privredu dala kredite s malim kamatama ako se država zadužuje po 7 ili više posto... Imamo visoku cijenu rada, a niske plaće, uzmite npr. Englesku, na plaću od 6000 Kn ukupna davanja su 26 Kn, a kod nas 4500 Kn. Na plaću od 20.000 Kn tamo su davanja 8000 KN, kod nas 21000 Kn. A tek parafisklani nameti, suludi zakoni i uredbe i sl... A sve radi gomile ljudi na proračunu, radi njihovih prava i ostalog. Radi njih se i država zadužuje za 20 milijardi godišnje, radi njih se niti ne može razviti privatni sektor... Ma, za vrijeme krize izgubilo se 200.000 radnih mjesta u privatnom sektoru, a broj birokrata narastao je za 20.000. Pa nije bez veze 200.000 ljudi, stručnih i mladih, napustilo Hrvatsku...

VL
SA
Saskakempa
10:47 12.04.2017.

Kako vrhunski zamagliti cinjenici i pokusati od drzave i njenih cinovnika napraviti heroje. Agrokor duguje negdje oko 45 milijardi kuna ako ne i vise sto je izunos koji premasuje vrijednost, dakle sve je jasno ne snizuju ovi iz vana bez veze rejting. E sad pojavi se neki pametnjakvoic i kaze evo imamo novaca za place sve je super ulagaci stoje u redu konzum pun...

VL
NE
nemanatrag
10:05 12.04.2017.

Al' se mulja i petlja sa stvarnim stanjem u Agrokoru....Moody's nedvosmisleno jasno govori o stečaju Agrokora...vlada zamagljuje istinu!

VL
AH
ahaskoro
10:39 12.04.2017.

Kakav clanak, naslov: zapadni fondovi ponovno ulazu u agrokor, treca recenica: moodys je snizio rejting i ocekuje bankrot...vecernji se pogubio u ovom svemu, ko je partija, ko? za koga pisati? komu vjerovati?

VL
DO
dopizdilomi
09:56 12.04.2017.

Najmračnije je pred zoru. A kada osvane vidjet ćemo što je bilo ali bit će kasno.

VL
Avatar dario554433
dario554433
11:29 12.04.2017.

Neki tamo ludi fondovi će dati lovu, pa ćemo mi to onda opet spiskat i tako...

VL
OD
odraneol
11:41 12.04.2017.

Ne kužim ovaj tekst! Upravo sam došao iz Konzuma i nje baš tako!

VL
BL
bljak007
11:43 12.04.2017.

Agrokor je već odavno ispričana priča. Todorić, zadržao stečeno bogatstvo, a vi stoko sitnog zuba u dužničko ropstvo. Hrvati će u svojoj državi postati robovi stranih investitora! Naravno zbog novo obogaćenih pojedinaca!

VL
DU
Deleted user
12:00 12.04.2017.

Ma, suuuuper! HDZ je sve uspjel sakrit, lovica ide ispod stola na neki off-shore, Gazda zadovoljan i baca im mrvice sa stola. Ma ima li itko da vam vjeruje?

VL
DU
Deleted user
13:29 12.04.2017.

e dide moj kikašu, tko će sa kikašem,svi oko njega su obična kukavelj haahaaaahaaaaa, hvala

VL
AD
adan
12:12 12.04.2017.

Pune police,samo tko će kupovati.Ako Hrvati imaju i mrvu samopoštovanja neće.

VL
TP
tugomir.pokas
15:06 12.04.2017.

Laž do laži i nastade ovaj članak.

VL
BL
bljak007
11:46 12.04.2017.

Toliku prezaduženost i kad bi se sav koncern agrokora prodao, nema šanse da hrvatska otplati ni uz pomoć cijele njemačke ni za 1000 godina.

VL
AM
AMD------------------------
10:15 12.04.2017.

izabrana fotografija ? moze grdnija,kretenanija,jadnija ?

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.