Komisija optužila Google za monopolističko ponašanje kroz Android
Nakon očitovanja Googlea, Komisija će odlučiti o daljnjem tijeku istrage, a u slučaju da proglasi Google krivim po svim točkama optužbe oko Androida Komisija može kazniti kompaniju globom u visini do maksimalno 10 posto godišnjeg prometa, što za Google znači do 65 milijardi eura.
Komentari 1
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
čudo jedno kako već nisu udarili po googlu. amerikanci udaraju po svim neameričkim firmama i debelo ih oderu svaki put. europa je samo microsoft kažnjavala. sad google ne da puno stvari microsoftu, to se posebno vidi u dijelu pametnih telefona,na, malog broja aplikacija i blokiranja nekih stvari,. a i apple eu treba udariti. prezatvoren sustav. microsoft je zbog svojeg internet eksplorera bio jako napadan. a sad svi ostali rade puno gore stvari.