Komemoracija u spomen na žrtve logora Jasenovac: Pročitana svjedočanstava preživjelih
Paljenjem svijeća i polaganjem ruža unutar spomenika Cvijet završena je ovogodišnja komemoracija u Jasenovcu
Komentari 20
Svaki Hrvat koji zna čitati i služiti se internetom u 21. stoljeću može doći do dostupnih podataka o lažima koje su plasirane kao istina o Jasenovcu. Veliki AA je rekao sve na svom montiranom suđenju. Ali mi Hrvati nikako da naučimo iz povijesti ništa. Istina je samo jedna..brojke ne lažu. Srba je nakon 2.svjetskog rata bilo više nego na početku dok je sa Hrvatima malo drugačija priča. Pazite, to su javno dostupni podaci. Nikakv laž ili izmišljotina.
Pitanje je kojim se žrtvama klanjaju. Izmišljenim ili stvarnim.
Na popisu "zrtava" jasenovca je i trgovac konjima Vucicev djed, koji je mirno umro od starosti u Bosni!
Premijer redovito dolazi u Jasenovac, ali nikada nije viđen u Bleiburgu. Pametnom dosta.
Novinari dragi, vidite li vi ove komentare pune ljubavi od strane izvjesnog lika, koji sebe naziva brkoni?
Koliko godina imaju ti preživjeli logoraši?
DOSTA komunistickog jednoumlja i LAZINOVCA, komerirajte SVE zrtve totalitarnih rezima, narocito najvise zrtava uparvo su ZRTVE CRVENIH FASISTA_KOMUNISTA, nakon kapitulacije u "MIRU" pod rezimom Tita i njegovih crvenih zlocinaca, SLAVA SVIMA nevino ubijenijh.
Potražite članak u Večernjem od 23.01.2017. Uz članak imate i originalne video snimke, kako ne bi isplo da je ovo izmišljotina. Mesić na snimci iz 1992.: Bili su to radni pogoni. Kad su ljudi došli u Jasenovac, onda su praktički bili spašeni. U TV-emisiji Bujica večeras su objavljene snimke koje prikazuju Stjepana Mesića, bivšeg predsjednika RH i sadašnjeg počasnog predsjednika Saveza antifašista, kako brani bivšeg ministra unutarnjih poslova NDH Andriju Artukovića i relativizira ustaške zločine u Jasenovcu. Mesić, između ostalog, kaže da je Tito znao da je Jasenovac falsifikat "jer je trebalo prikazati što veće žrtve" te da ga zato nikad nije posjetio, kao i da je bila riječ o "radnim pogonima" te da tamo nije bilo plinskih komora. Ti pogoni su radili. Ljudi su ubijani, ali prije dolaska u Jasenovac. Kad je došao u Jasenovac, već je bio praktično spašen, jer je kao radnik bio potreban – kaže Mesić
Stipe Mesić, ”australski dolar”
Nemogu a da se ne složim i pidržim mesićev prijedlog da profesoro dovode dice u obilazak jasenovca.Tema bi mogla biti : kako laži mogu dovesti do mržnje i rata.Da srbi i dom.izdajice nisu od 45 do 90(nažalost i do danas) lagali i huškali protiv Hrvata rata nebi bilo 91.Draga dico ne nasjedajte na huškačku veliko.srbsku propagandu koja preko dom.izdajica ponovno vas žele uvuci u rat.
I Stipe Mesić zna što je istina a što laž. I četnici u NDH su znali što je istina a što laž. Jedino što komunisti uraditi je proglasiti svoj optužni materijal kao dokazni materijal. U nedostatku bilo kakvih pravih fizičkih dokaza za njihove optužbe, jedino što mogu učiniti je izvršiti zamjenu teza po kojoj bi trebalo dokazivati da ustaše nisu učinile nešto.
kad će bit komemoracija za sremsku mitrovicu, stajićevo, begejce?
Svugdje na svijetu vrijedi jedinstveno pravilo da nema zločina bez tijela i forenzičkih nalaza. To pravilo jedino ne vrijedi kada su počinitelji Hrvati, a žrtve Nebeski narodi. Od geostrateškog interesa je za većinu stalnih članica UN-a da Hrvati na prostoru između Srednje Europe i Sredozemlja - nemaju nikakva prava pred Nebeskim narodima. A jedino ono što je velesilama vječno su - interesi! Naročito ako su geostrateški. Moramo i Možemo blokirati povezivanje Srednje Europe s južnim morima, kako bi se Srednja Europa našla u paukovoj mreži, između La Manchea, Francuske, Alpa, velike "južnoslavenske" države gdje prava jedino imaju Nebeski narodi, te Rusije. Tako definirana Srednja Europa je u potpunom skladu s interesima Jaltskog poretka. I nema povratka na staro nakon što je već jednom to utvrdio (stari) Jaltski poredak, jer glavno i jedino bitno je da Srednja Europa ostane nemoćna. A nije bitno što je danas Jaltski poredak (Rusija vs ostatak) u ratu. Zato nitko nema pravo "utvrđivati činjenice i provoditi istraživanja o Jasenovcu", a kamoli pisati istinu.
Vladajući na komemoraciji osuđuju zločinačku NDH, a na vlasti uz pomoć onih koji slave kvislinšku državu.
Sramno je sa hrvati jos dan danas poricu ustaske zlocine i genocid! Sve to Europa vidi, zato vas i ganjaju i zabranjuju svuda...
Jos samo fali da neko kaze kako je obavea uprave logora smrti bila da se 3 puta nedeljno djeci podijeli sladoled i slatkisi. Bila je to satanska organizovana drzavna klaonica za neistomisljenike i neistovjernike. Neki kazu nije moguce za 4 4 godine pobiti 700 000ljudi i sad ima dileme. Ok Aku su u okolini Banjaluke ustase u cetiri sela(Drakulic , Motikem Sargovac i Rakovacza noc 7 februara 1942 pobili bez ispaljenog metka ,.. hladnim oruzjem 2300 ljudi od kojih vise od 550 djece. ... a Jasenovcu kao nije bilo moguce tih 700 000 .. Svako ko umanjuje , stiti, opravdava i na bilo koji nacin negira taj genocid i svaki drugi je antikrist.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne razumijem, pa glavni jasenovacolog Ivo Drobilica Goldsten je javno na televiziji rekao da je popis žrtava Jasenovca LAŽAN, da su na njemu djeca umrla po zagrebačkim bolnicama i da je to opće poznato, i nikom ništa?