Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 168
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Ministarstvo vanjskih poslova:
Povratak na članak

Hrvatska: Katalonija je unutarnje pitanje Španjolske. Pozivamo na dijalog

Izražavamo zabrinutost zbog nasilja te pozivamo na smirivanje situacije, politički dijalog i pronalaženje rješenja u demokratskom duhu, poručili su iz MVEP-a.

Komentari 122

DI
Diplomat2
22:42 02.10.2017.

Moj sin u Barceloni cuva skolu za glasanje protiv spanjolskih policajaca, moji unuci zele slobodnu Kataloniju , a moji neki tzv. skolovani politicari: "to je unutarnja stvar spanije", sram vas bilo, nemate dostojanstva koliko je crno pod noktom, a Katalonci su nas branili u nasim ratnim godinama, brzo ste zaboravili nase mrtve Branitelje.

VL
IL
ilijan
20:11 02.10.2017.

Sljedeći su Vojvodina, Sandžak i onaj dio gdje žive vlasi. Ostat će samo beogradski pašaluk.

VL
TO
tomislavb2
20:44 02.10.2017.

Koja smo mi govnožderska nacija...

VL
HR
hr76
00:04 03.10.2017.

Katalonski narod u težnji za vlastitom državom prvi trebamo podržati baš mi koji znamo kako je kad te tuče federalna milicija.

VL
RE
realisticki
06:45 03.10.2017.

Ti evropski vrhunski demokrati cijele EU zaboravljaju da je nasilje izvršeno u prvom redu, nad Europljanima i nad Španjolcima. Visoki političari 28 europskih država, po prijašnjem dogovoru i naredbi iz Brisela sprovode totalnu šutnju, u vrijeme dok španjolska policija tučeuče svoj neposlušni dio naroda Katalonskog porijekla. Nakon toga, opet po dogovoru jedan standardan komentar; Katalonija je unutarnje pitanje Španjolske. Pozivamo na dijalog. U ovom slučaju, složnost europskih političara je sramota nad sramotama. Ne znam, možda su isti potrošili svu svoju energiju, na sprovođenju demokracije i mirne integracije u Ukrajini, koja nije članica EU.

VL
DU
Deleted user
22:28 02.10.2017.

judi..dva su osnovna pitanja..koja je razlika izmedju katalonac i spanjolac..i drugo..ako i nisu ili jesu iste krvne grupe..imaju li pravo..odvojiti se i poc ca od oca i matere..

VL
DU
Deleted user
22:51 02.10.2017.

Moje nestručno i neupućeno mišljenje: još je prerano da im šaljemo Ožbolticu i Morića.

VL
AA
aabbcc
10:01 03.10.2017.

Mogli ste bar osuditi nasilje prema narodu, oduzimanje prava na slobodu izjasnjavanja. Sramota za eu i nije ni cudo sto katalonci ne zele da budu u EU. ( Kim ubije tetka ali ne bije narod !)

VL
Avatar sidhara
sidhara
19:20 02.10.2017.

Ajme njih, oni ne znaju rijesiti ni svoje probleme sa susjedima, a stalno se trpaju u tudje. Valjda se Katalonic i Spanjolci trebaju posavjetovati sa nekim pametnim politicarima i urednim i ozbiljnim zemljama, a ne s vama. Sta ce od vas nauciti, da vi sta znate stavili bi red u svojoj kuci, ne bi vam bi toliki nered toj sicusnoj zemljici kao pola Katalonije. Zamislite da se sada oglase iz Zimbabwe i obruse se na Hrvatsku i Sloveniju da se smire i nadju mirno rijesenje, e pa tako i oni dijeluju svijetu oko sebe.

VL
SV
stjepan v.
19:37 02.10.2017.

Hrvatska je u EU i kao takva će učiniti zajedno sa ostalim članicama. Vi yugovici morate se strpiti.

VL
Avatar mama mia
mama mia
07:54 03.10.2017.

E da ste vi tražili dijalog kad je trebalo do rata u Hrvatskoj nebi došlo al ste vi lomili preko koljena i onda trčali po svijetu i dogovarali sjetite se šta nam je otac vaše partije potpisao pod pritiskom svijetaa da su Srbi prihvatili imali bi gotovo državu u državi imam vas pun kufer uistinu mislite da smo svi kompletno budaletine nemojte nam više bajke o ratu

VL
12
1234goso
01:17 03.10.2017.

da si tak prdil pred 20 godina još bi danas moral čitat čirilicu i ići u JNA na godinu i pol

VL
LA
Latigo
07:55 03.10.2017.

Potpuno podržavam priopćenje MVP-a. Arriba España! Viva Franco!

VL
Avatar mama mia
mama mia
08:13 03.10.2017.

Najbolje da ratoborni spakuju kofer i krenu u boj i tako bi furti ratovali samo neznam da se budaletine nenađu na suprotnim stranama i onda bude kuku lele kuku meni

VL
LA
Latigo
07:57 03.10.2017.

Arriba España! Viva Franco!

VL
DU
Deleted user
22:21 02.10.2017.

cila pizdarija..vrti se oko..baluna..i slabije barcelone od reala..ka i nekad..izmedju..zvizde i dinama.

VL
DU
Deleted user
21:07 02.10.2017.

Catalonci bi da budu u eu i da se postuje njih a oni ne postuju druge, nek se drze zakona i nek se zapitaju dali su i protivnicima odcjepljenja dali ista prava, i sta ce kad dobiju neovisnost, imat svojuju drzavu, i aparat koji ce ih osiromasit, tko ce placat silne konzule, ambasade, vojsku, penzionere, cinovnike,... a 4.5 miliuna stanovnika, ma super bi im bilo

VL
DU
Deleted user
20:41 02.10.2017.

Ima li Istra pravo na neovisnost od Hrvatske?

VL
DU
Deleted user
19:26 02.10.2017.

Španija dobila KOSOVO ! Bravo Evropski Majmuni ! Kad se razbijala Jugoslavija a NJemačka ujedinjavala Glupi Evropljani su Požurili Priznati Banana Države na Balkanu ! Heeeee ! Heeee ! Balkanu ! Heeeee ! Heeee !

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.