Kardinal Bozanić: Crkva je uvijek u novim izazovima
– Dobili smo pozive za kongregacije koje počinju u ponedjeljak u 9.30 sati. Program će se odrediti u samim kongregacijama.
Komentari 47
Vrhu Katoličke crkve u Hrvatskoj, naime, smetaju ženska prava, smetaju ih ateisti i agnostici, smetaju ih LGBT prava, smeta ih moderna medicina i znanost, smeta ih rad nedjeljom (ali ne i kad se nedjeljom grade palače za njih), . smetameta ih Ustavom propisana odvojenost vjerskih zajednica od države, .smeta ih ravnopravnost svih ljudi, . smeta im jednaka primjena zakona na sve, ... smeta ih sve ono što se ne uklapa u njihov srednjovjekovni pogled na svijet.
01.03.2013. u 23:08h Meggi je napisao/la: Kako si samo pametan rambo. ************************* . . Prava „istina“ o Crkvi je samo ono što Crkva kaže o drugima i o sebi. ........ Sve ostalo je neistina ili čak laž nedobronamjernih klevetnika. Partijartija je lagala o sebi, Partija je lagala o drugima, ........... ali Crkva uvijek nastupa samo s Istinom, jer Papa je nepogrešiv, a Crkva govori u ime Boga. ..... Tako bar Crkva tvrdi, pa kako joj ne vjerovati, jer ne bi valjda Božji poslanici lagali.......................... Mogu si misliti……… .
Pa da svaki dan novi skandali i to još pedofilski, stvarno novi izazovi. Pa nije slučajno Papa dao ostavku.
Lijepo je misliti da Vas nakon smrti čeka blaženstvo i spokoj, .............ali tko danas u to više vjeruje. Koliko se Hrvata deklariralo kao katolici, a koliko ih tako uopće živi. Možda 5% pa čak i manje. Nije li to jošjoš jedno licemjerje. ........................ Nije li to laž, a laž je opet grijeh.
Ako je Bog svugdje, onda Vam nije potrebna crkva i čoporativan odlazak na mise ko krdo bezmozgovnih ofaca kako biste svima pokazali da ste vjernik Zar nije ispravnije ne griješiti, nego stalno kršiti zapovjedi, pa se onda ispovjedati i takoko u nedogled u krug............
01.03.2013. u 23:04h ramboKradeze je napisao/la: samo za moju prijateljicu...MEGGI: . “Žena treba šutke slušati i potpuno se podčiniti. Ne dopuštam ženi da naučava i da se uzdiže iznad muškaraca. Prvo je bio stvoren Adam, a tek onda Eva.” – Papa Ivan Pavao II. ____________________________________________________________ Tu se izričito misli na njenog muža, a ne na ovo što danas imamo, poslodavca kome žene robuju do te mjere da im propadne i majčinstvo i brak, državu koja maksimalno potiče žene da budu robovi, žene kojima je glavni uspjeh u životu postati muško i igrati muške uloge u životu... Gledam svoje prijateljice u tridesetima, neudate, bez djece, a lijepe i obrazovane, poslovne projekte nazivaju svojom djecom, smršave do mjere da izgledaju kao dječaci, služe se manipulacijama da bi potčinile muškarca s kojim su u vezi i ne kuže da su zavedene, da im je zli ukrao sve ono što žena predstavlja i što je daleko važnije od i ljepše od muških uloga.
U ateizmu nije jedina vrijednost duh na nebu nego ČOVJEK !!! …. Naglasak je stavljen na čovjeka a ne na nebeske stanovnike, patuljke na nebu, vragove, demone, i svakojake izmišljotine kojima nas u Hramovima Zla….plaše i zastrašuju ……………………i koji živee samo u našoj mašti. ATEIZAM je posvećen čovjeku i njegovom životu, a ne duhovima i smrti. Zato ateizam nije ništa nehumano niti nemoralno, jer za razliku od Crkve posvećen je stvarnosti, životu, budućnosti. ……………… Ateizam je ZNANOST…a Crkva je BEZUMNO vjerovanje!!!
01.03.2013. u 23:15h ramboKradeze je napisao/la: Ako je Bog svugdje, onda Vam nije potrebna crkva i čoporativan odlazak na mise ko krdo bezmozgovnih ofaca kako biste svima pokazali da ste vjernik Zar nije ispravnije ne griješiti, nego stalno kršiti zapovjedi,i, pa se onda ispovjedati i tako u nedogled u krug............ _______________________________________________________________ Boga možeš spoznati proučavajući pojavni svijet, ali Bog je fizički prisutan u hostiji.
01.03.2013. u 23:17h ramboKradeze je napisao/la: U ateizmu nije jedina vrijednost duh na nebu nego ČOVJEK !!! …. Naglasak je stavljen na čovjeka a ne na nebeske stanovnike, patuljke na nebu, vragove, demone, i svakojake izmišljotine kojima nas u Hramovima Zla….plaše i zastrašuju ……………………i koji žive samo u našoj mašti. ATEIZAM je posvećen čovjeku i njegovom životu, a ne duhovima i smrti. Zato ateizam nije ništa nehumano niti nemoralno, jer za razliku od Crkve posvećen je stvarnosti, životu, budućnosti. ……………… Ateizam je ZNANOST…a Crkva je BEZUMNO vjerovanje!!! ____________________________________________________________ Ateizam vjeruje da čovjek umire, a Crkva da čovjek živi vječno. Nešto što umire i što je prolazno postaje nebitno pa tako imamo danas abortuse, ubijanje zametaka, eutanazije, samoubojstva...
jednaobicnacitateljica, , dali je bog...muško...ili...žensko.??
zatrazih od boga da mi pokloni bicikl ali znajuci da bog ne funkcionira na taj nacin,ukradoh bicikl i zatrazih boga da mi oprosti.homer simpson
Bog je Trojstven
kada bi magarac imao ruke.....nacrtao bi Boga...koji bi ličio na....magarca...
Kaj je mudra ova @jednaobičnačitateljica.... Boga spoznaje u " pojavnom svijetu" a fizički ga tamani u hostijama na pričesti hehe...
01.03.2013. u 23:22h Pataren je napisao/la: zatrazih od boga da mi pokloni bicikl ali znajuci da bog ne funkcionira na taj nacin,ukradoh bicikl i zatrazih boga da mi oprosti.homer simpson ___________________________________________________________ Meni je Bog poklonio sve što sam tražila a bilo je u skladu sa Božjom voljom. Nije istina da ti Bog neće dati ono što želiš. Najveći je grijeh sumnjati u Božju ljubav.
01.03.2013. u 23:24h ramboKradeze je napisao/la: Činjenica da u civiliziranim zemljama Crkva općenito gubi potporu. ............. Zdravstveni odgoj je tekovina zapadne civilizacije koja je u direktnom sukobu s idejama koje Crkva propagira. .................... Naime, crkvena dogma se oštro protivi znanstvenim dostignućima kao što je kontracepcija, te civilizacijskim dostignućima kao što je to ravnopravnost spolova. ...... ________________________________________________________ hihihihahaha, Crkva gubi potporu,ravnopravnost spolova, kontracepcija znanstveno dostignuće 1. Jedina potpora koja Crkvi treba je ona od Boga 2. ravnopravnost je kad svatko dobije ono što mu je potrebno i po prirodi pripada,a ne kad svatko dobije jednako. 3. ni ne piše se da su od Diana 35 nedavno umrle 4 mlade djevojke
01.03.2013. u 23:26h ramboKradeze je napisao/la: ako vjerujete u izmišljotine...Boga..Isusa..Petra...Marije . zašto ne vjerujete.u Štrumfove...Garamela...Shreka i magarca...... . kakva je razlika ???? __________________________________________________ Vjera u Boga je dar. Evo pomolit ću se za tebe da i ti dobiješ taj dar,, tko zna, možda ga budeš htjeo primiti.
Kao Isus živio sam jednostavno i poučavao da čovjek ne treba "skupljati blago koje nagrizaju moljci i hrđa". . A vi?????????? .......... Postali ste i svrstavate se u društvo najbogatijih vlasnika nekretnina na Zemlji. .............Iako je vaše današnje bogatstvo krvavoavo stečeno vi govorite da je to crkveno-vaše tj.božje, Kristovo. ..............To je obmana!!!!!!!!! .. .............. Tijekom mnogih stoljeća nagomilalvali ste neizmjerno bogatstvo i to pljačkom stanovništva, nesmiljenim utjerivanjem crkvene desetine. .. Bogatili ste se na žrtvama inkvizicije i spaljivanjem vještica. ... Krivotvorili ste isprave. .... Bespravno ste grabili tuđa nasljedstva i sebi osiguravali i oslobođenje od poreza i subvencija koje želite pod svaku cijenu provesti i zadržati u Hrvatskoj, pa ako zatreba i huškanjem i oružjem protiv „cara" .............. Ono "dobro" što činite u svijetu, ne financirate svojim golemim imetkom, nego darovima vjernika i državnim subvencijama.
Pristalica sam kreacionističke teorije postanka čovjeka, ali rambo me svojim piskaranjima uvjerio da funkcionira i evolucionistička teorija , barem u njegovom slučaju -od oranguntana do AVNOJ-a i natrag.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kako si samo pametan rambo. Vjerujem da si i u školi znao odgovoriti 'o čemu pisac zapravo govori u pjesmi'.