"Kalmeta je nas 58 proglasio nestalima i oteo nam zemlju"
Grad Zadar je zemlju prodao poduzetniku Ninčeviću koji je sagradio 220 stanova
Komentari 284
Bajiču objelodani več jednom od koga nesmiješ podizati optužnice tko te sprečava vlada ili pojedinci u vladi,odakri ji nemoj da ljudi sumnjaju u tebe ako i ti nisi taj suradnik pa si čuvaš to mjesto.
Kalmeta i malverzacije?! Ma nije moguće :)
Grad Zadar je zemlju prodao poduzetniku Ninčeviću koji je sagradio 220 stanova. ==========================================================0 Vidljivo iz aviona da se radi o namijstaljici i o KRIMINALU. Dokaz vise,da je Hrvatska najmafijaskija drzava na Balkanu.Uzas!
na isti nacin onda mogu i svi srbi kaj su prodali kuce u hrvatskoj po 5000DM trazit ili kuce ili 100 puta vise za njih od istih vlasnika ili ce ih tuzit strasburgu heheheehehhehehe-NAPRIJED SRBI hihihihihhihi
duje-tuzi japu i mamu zakaj su te rodili prije 20 godinba a ne danas- sad bi bio mladji heheheheheheehehe
Grad Zadar je zemlju prodao poduzetniku Ninčeviću koji je sagradio 220 stanova. U ovom slucaju nije potrebno biti prorok...biti pravnik...vidljivo je i laiku da se u ovom slučaju radi o KRIMINALU par exselans.Kako bi se raklo,na ADZe način.
hehehehheehehe komunisticka mladez sa dna ljestvice odbezalji svome vozdu milo-vanovicu na nauke hihihihihihihhihi
Heheh samo glasajte za mafijašku organizaciju HDZ, glupi narode ništa niste drugo niti zavrijedili. na slijedećim izborima bi trebalo biti 0,5% glasova za cijelu organizaciju HDZ.
Cjedli slučaj oko tih nekretnina je i na našem HR sudu,tj kod našeg šefa sudstva - g.Šeksa. G.Šeks će uskoro donijeti,odgovarajuću odluku Hebrang
komunisti oduzeli svu zemlju od biograda do pakostana jednoj zidovskoj familiji, jasno da je zemlja bila uz more, nema ovdje \"partizana\" koji bi rekli: pas mater komunisti moraju sve da vrate heheheheheehehhe-oni bi to na nacin-se meni hihihihihi
bosanski pljackasi opeljescili hrvatsku zajednos a komunistima do temelja, aks e ne bunite krepajte ali ne nacin: kaj je tvoje sad mora biti moje hehehehehehe
predlažem da jednostavno sve političare i suce kojima se u Hrvatskoj kojima se dokaže nekakav kriminal,proglasimo nestalima,zaplijenimo i rasprodamo imovinu i tim novcem vratimo dugove!
da li lili oni uopšte imaju zemlju dve hiljade i desete godine?
@svan postoje svi ugovori po kojima je ova zemlja plaćena vlasnicima 80.-tih grad Zadar je samo činio uknjižbu onog što je kupljeno 80.-tih
Vorosmart, ti po jednostavnom postupku proglasio zrtve otimacine rjugonostalgicarima, cetnicima, SRbima, po tvom je otimacina OK. Ne zaboravi da HDZ ne ce dugo, oni novi ce tebe proglasiti ustasom, Hercegovcem i sl. i ode ti kuca ili stan. Divna zemlja!
Hahaha tako vam i treba! Tko je u Zadru popularniji od Kalmete i HDZ-a? Trazili ste - gledajte.
dugo ovi kome-nista vecaju kod svoga druga heheheheheheheh
101usorska heheheheheehehehe-medved jaden, kaj to dalmosi nisu prodali jos za vrijeme jugoslavije hehehehehehehee idit bosanski
A što klikaju ovi srbi i komunisti....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Danas (3. prosinca 20101.) opet se na televiziji govorilo o tom slučaju. Nažalost, znam dovoljno o ovakvim slučajevima koji su postali pravilo u sudskim postupcima kakvi se vode da bi se izvršila parcelacija zemljišta za gradnju nakon postupka izdavanja lokacijskee dozvole. Postupak se zove «formalna tužba» ili kraće «formalka». Model polazi od pretpostavke, vrlo često točne, da zemljište kupljeno za gradnju odavno nije knjiženo u gruntovnice, odnosno uknjižbe nisu ažurirane pa uknjiženo stanje ne odgovara stvarnom stanju vlasništva. Razlozi tome leže najprije u politici bivše vlasti koja je htjela da gruntovnicu potpuno zamijeni katastar, a s druge strane i sami vlasnici su nastojali izbjegavati sudske troškove pa nisu svaku promjenu vlasništva prijavljivali gruntovnici. No, ne samo da zemljište ne odgovara upisanom stanju, već su i mnogi vlasnici odavno pomrli. ili su se preselili. Kako ne bi zbog toga dolazilo do odugovlačenja postupka, Vrhovni sud je jednim presedanom legalizirao «formalke» tako da se pozvanim strankama, koje se nisu odazvale pozivu suda, postavlja zakonski zastupnik s kojim sud po kratkom postupku usvoji tužbeni zahtjev utemeljen na parcelacijskom elaboratu. U «lakšim» slučajevima živi posjednici koji su zemlju prodali znaju za postupak, ali nemaju interesa da u njemu sudjeluju, jer su svoje naplatili. Često ne samo svoje, već i tuđe, što onda postaje «teži» slučaj, ali formalno sve ostaje legalno. Najteži je slučaj kad se «formalka» pokrene s jasnim ciljem da se posjednike, kako poštene tako i nepoštene, jednostavno isključi iz vlasništva, jednostavnije rečeno da im se zemljište otme. Po svemu se čini da je ovo upravo takav slučaj uz još jednu napomenu. Naime, bivša je vlast izvršila deposedaciju spornih zemljišta i vjerojatno je u postupku deposedacije odredila cijenu zemljištu koja možda jest, a možda i nije isplaćena posjednicima. Vrlo je vjerojatno, također da se bivša vlast (općina Zadar) nije uopće uknjižila nakon provedene deposedacije, a isto je tako vjerojatno da posjednici nisu bili zadovoljni s visinom cijene zemljišta pa su imali pravo na sudski spor, koji vjerojatno također nije održan. Zbog toga je bilo potrebno da se u hrvatskoj državi sve «legalizira formalkom» i to ciljano, bez posjednika, koje «nije bilo moguće pronaći». Od 01. siječnja 2007. formalno vrijedi načelo povjerenja u zemljišne knjige pa su zemljišne knjige do tog datuma trebale biti sređene. No kako se ovdje radi o postupku, koji je započeo prije tog datuma, posjednicima, odnosno bivšim vlasnicima, mora se priznati i «vanknjižno vlasništvo» ako ga mogu dokazati. Sve u svemu krajnje je vrijeme da se «formalke» proglase nezakonitim sudskim postupcima te da se zemljišne knjige sređuju na načine kako to propisuje Zakon o zemljišnim knjigama. Naravno da će to potrajati, no tako je uvijek kad nastane velik nered koji treba pospremiti, ali ne pod tepih. Ne treba zaboraviti da Republiku Hrvatsku, zbog zatvaranja Poglavlja 23 –Pravosuđe i ljudska prava - mogu skupo koštati «formalke» pogotovo one koje su još u tijeku ili se još uvijek otvaraju.