Vjerovao sam im kad su rekli 'ne brini se'. Danas sam ilegalac u Hrvatskoj zbog njihove greške
Ured pučke pravobraniteljice lani je primio najviše pritužbi stranih radnika u posljednje tri godine
Komentari 6
Sve je to rezultat hrvatske politike i nebrige za državu. Zakoni, ako i postoje (za reguliranu imigraciju i integraciju baš i ne!) su tu da se krše, a kad se dočepaju vlasti, kradu. Naši ljudi odlaze, a dolaze ovi polupismeni jadnici koji se nadaju boljem životu. A tu ih se iskorištava na sve moguće načine…
Jeli itko kontrolira koliko je ilegalnih ovakvih slucajeva, brine li netko o tome da ih se vrati nazad?
Neki dan prolazim pokraj grupe tih zmazanaca, miris me podsjetio na zoološki vrt
Tko ovo nije očekivao, žao mi je čovjeka ali to će biti način da se putem NGO i EU politike odobri ostanak, kasnije socijalna pomoć i nadoknada iznosa mirovine i to sve u svrhu zamjene stanovništva koje EPP i ispostava HDZ/SDP u hrvatskoj provodi. Možemovci su samo priljepak koji stvarno i vjeruju ne neku utopijsku komunističku budućnost.
Šegrt (Kalfa) sustav je kontroverzan radni okvir koji neformalno veže boravak radnika migranta za određenog privatnika. Ova struktura stvara ozbiljnu neravnotežu moći, što često rezultira kršenjem ljudskih prava poput krađe plaća, nezakonitog oduzimanja putovnica i prisilnog rada. Domaći i građevinski radnici posebno su osjetljivi na ove zlouporabe, suočavajući se s ekstremnom izolacijom i opasnim okruženjima s malo pravne zaštite. Međunarodne organizacije zalažu se za sveobuhvatnu reformu politike kako bi se imigracijski status odvojio od zaposlenja i osiguralo radnicima slobodu promjene posla. U konačnici, tekst služi kao poziv na globalnu odgovornost i snažniju provedbu kako bi se zaštitilo dostojanstvo i sigurnost svih radnika migranata.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
zar pučka ne bi trebala po službenoj dužnosti ukazati da je diskraminatorno, uvredljivo i utuživo optuživati 500 tisuća mladih da su fašisti?