Kako izgleda život u Rusiji: 'Rat' je zabranjen pojam, vise plakati vojnika s aurama, a bojište je rješenje za otplatu dugova
Tisuću dana rata korjenito je promijenilo Rusiju. Borba se ne vodi samo protiv Ukrajine nego i protiv "domaćih izdajnika" u vlastitim redovima. Tko je protiv Putinova "mudrog vodstva" politike i rata – ili čak ima razumijevanja za Ukrajinu – njemu je pametnije šutjeti ili pobjeći iz Rusije ako neće u logor. Baš kao u ne tako davno doba carske Rusije...
Komentari 63
Svaki premijer koji drži do sebe neće dozvoliti da mu svakakve protuhe, anarhisti, hoštapleri, eksbicionisti i stoka sitnog zuba urlaju pod prozorom.
Kad bi morala birati, radije bih živila u Rusiji, nego u Ukrajini..
Ruski BDP raste, ekonomija je prešla Japan i sada je 5. u svijetu itd itd. Što će reći da sankcije nisu dale više manje nikakav rezultat. U stvari dale su ga, ali više su pogodile tzv Zapad nego Rusiju. Čudno Čudno ? Nije s obzirom kakvi su ih lumeni donosili. Bliže Orwelu i Staljinu na žalost su SAD sa sadašnjom garniturom. Srećom pobijedio je Trump pa će se nadajmo se i to promijeniti.
Tko je protiv države, ustavnog poretka, tko omalovažava i vrijeđa razne skupine ljudi ili manjine također završava bez posla , u zatvoru i u Njemačkoj te drugim demokracijama. Svaka država ima svoje vrijednosti i zakone. Oni koji su vlast ilii podilaze vlastima uvijek dobro prođu, posebno u autokracijama poput Rusije. No i u Njemačkoj se AfD buni pa ih proglašavaju ekstremistima i razmišljaju o zabrani njihova djelovanja. Naravno u Rusiji je sve puno strože, opasnije po život i zdravlje i teško je doslovce uspoređivati demokraciju i autokraciju. No kad se Njemačke i EU tiče, demokracije nikad dosta. Uvijek je treba braniti kako se ne bi vratili u 33. Ili 41. godinu. Njemački mediji su najkompetentniji da govore o diktaturi , strahu, logorima, jer dobro poznaju svoju povijest. A Rusija se neće nikad promijeniti, despotizam je postala genetika , zato većina i podržava Putina.
U Ukrajini također slave i veličaju svoje "uspjehe" , to što im je 20% zemlje izgubljeno, što svaki dan gube teritorij...o tome se ne priča.
Koga su komiji usrećili .... isto i doma .... kao ne znamo ko je kriv i ko je na vlasti od '45 te?
Možda da nam opišete život na tome progresivnom zapadu ali stvarni.
Azijatska despotija sa diktatorom na vlasti. Što tamo može uopće biti normalno? Ljude se šalje na petnaest godina robije zbog riječi rat, izbori se namještaju, oponenti ubijaju. Sloboda kakvu mi poznajemo jednostavno tamo ne postoji.
U svim nacionalizmima postoje zabranjene teme ili teme o kojima se smije govoriti samo na određeni način i bez propitivanja kanona.
Totalno ste neobavesteni .Oni ljudi koji zive i rade u Moskvi bukvalno i neznaju da je rat.Informisi te se malo i na jednu i na drugu stranu pa sami izvedite zaključke
Kako putler ne vidi da će narod kad tad shvatit da je to rat i da ih laže...završit če kao Čaušesku i svaki diktator
Pa to je za neke raj na zemlji koji jedva cekaju da takav sistem donesu i kod nas
Kažu u Vijetnamu poginulo svega 56000 Američkih vojnika za 12 godina rata. Jeste to je tačno ali zato je poginulo dva miliona civila, uglavnom žena i djece. Čak su koristili i bojne otrove. I ono naj važnije taj rat su izgubili.
Uglavnom, bolji je život u Rusiji, nego anarhičnoj Ukrajini...jer Rusija je uređena pravna država u kojoj funkcioniraju institucije, zakoni i pravo. Tu se točno zna što smiješ, a što ne smiješ, moraš poštivati zakone i biti discipliniran...u politiku se ne miješati, nego se baviti biznisom, kao brojni naši zapadni poduzetnici koji žive i rade u Moskvi. A što raditi u anarhičnoj Ukrajini, osim baviti se prodajom oružja, droge ili nekim sličnim kriminalom (?)
Oduševilo me ovo "PROPAGANDA NA SVAKOM KORAKU" napisano iznad naslova. Sve je točno, samo je razlika gdje je centrala te propagande. Za sada je ona iz Langleya od prije 80 godina vodeća u svijetu. Amen.
U sovjetsko vrijeme su na aerodromima djelili besplatno knjige o komunizmu na svim svjetskim jezicima, a onda dođeš u hotel u Moskvu, pa te mole da im prodaš traper na sebi. Života na ulici nije bilo, ali pod zemljom ( Metro ) bila je gužva. Sve je bilo veliko a prazno. U robnim kućama nisi imao što kupiti. Imali su Berjozka trgovine krcate luksuzne robe koja se mogla kupovati samo za devize i to turisti. Luksuz za kojim su vapili bile su žvakače gume. Inače Moskva i tada Lenjingrad su prekrasni gradovi, velike, impozantne gradnje, širokih ulica i aleja, ali su bili prazni, bez nadzemnog prometa i ljudi. Bez kafića, restorana, a oni su besplatno dijelili propagandu o komunizmu. Nakon pada SSSR-a i zapadnih investicija standard se promijenio.
@stomugromova0 ..//Kao gost u mojoj domovini na nasem hrvatskom portalu,malo kulture i obracanjasugovorniku bez uvreda nebi vam naskodilo. I to je to.Zbogom. Slijedi prijava zbog uvrede.//... ..... Kao prvo ko si ti da nekome određuiješ ko će da dođe naa dođe na hr portalu. Po načinu pisanja vidim i ti si gost na hr portalu. Ti si pobegao domovine a sad glumiš velikog rvata. 🤣🤣🤣 .. Šta sam ja to uvredlivo napisao. To što sam rekao da se maneš "brašna" i što imaš dve vijuge u glavi Ili to da nije ispran mozak. Pa ti si taj koji je pisao uvrede da su Rusima izribani-isprani mozgovi. Napisao si : ... "njihovo misljenje zatrovano sa istim 'mirodijama'". A ljutiš se kada ti neko replicira na isti način.
Uz mnogo srece mozda covjecanstvo prezivi ovaj Armagedon. Povjesnicari ce upisati ,osobu koja je uz odobravanje svog naroda ucinila nemoguce,vratila svijet u 19o stoljece.Dali ce Ukrajina pasti,to nitko nezna,ali svakom je jasno da ce Ukrajina ostati na karti Europe osakacena i postace ruski protektorat vjerovatno.Nakon velicanstvene vojne parade po uzoru na Rimske imperatore;histericnih povika i aplauza velikanu svjetske povijesti,slijedi morning after. Car univerzuma ce se zapitati,sta sad? Pobijedili smo,i sta sad.? Da naselim Ukrajinu Rusima? Nemoguce,narod koji si kako car kaze denacificirao(oteo mu nacionalni identitet),mrzice te dok postoji. Da se opet pokusam pribliziti Europi,onako,kao nista se nije desilo? Malo Morgen.Nemoguce,Europljani nisu vesla sisali,oni te jednostavno preziru,ne smatraju te ljudskim bicem. Da pokusam politickim putem neki srednji put naci sa njima? Nemoguce,izlagao si ih kao i kompletno stanovnistvo ove planete,nitko nece imati posla sa tobom. Ok,idem im ponuditi plin. Nece ni to vise,u vrijeme dok si ti ubijao i tjerao Ukrajince sa njihovog ognjista, adaptirali su se i rade na rjesenju da te se rijese. Dakle,dok peres ruke,do lakta pune krvi Ukrajinske djece,mozda ces ti i tvoj narod shvatiti da se nije isplatilo. Kupi od Kineza dosta sapuna za sebe i svoj narod da sperete tu svu krv. Ljagu neces ni ti ni tvoj narod sprati sa sebe. To ostaje,to je tvoj vjecni pecat,stigma i legacy imperatore Vladius I.
Rusi su oduvijek bili jadan narod zahvaljujući Staljinu, Hrušćovu ili danas Putleru! Uz stotine milijardera koji se nakrali od nafte i plina, ostali nemaju ni za kruh. Stvarno žalostan narod koji to trpi. I nije čudno da im je najveći prijatelj jedna Su. Koreja, smijurija od države!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Žive ko u Orwellovoj 1984. "Rat je mir, sloboda je ropstvo, neznanje je moć".