Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 98
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
DRUGA STRANA MEDALJE
Povratak na članak

Kako izbaciti podstanare koji ne plaćaju stanarinu? Hrvat otkrio šokantnu borbu sa sustavom, ali dobio i dobar savjet

Objava jednog najmodavca na Redditu, koji muku muči s neplatišama, pokrenula je lavinu komentara i otkrila svu apsurdnost hrvatskog sustava. Dok jedni nude ilegalna rješenja, drugi dijele vlastita iskustva

Komentari 8

DI
dino60
13:57 24.03.2026.

Nikad više podstanar u moj stan neće ući, godinu i pol dana nakon što sam ih se uspio riješiti na jedvite jade, stižu mi opomene pred ovrhu. Do sad su me koštali 750€, nadam se da je sad kraj, ali nisam siguran, da još nije negdje nešto u sistemu. Nije mi jasno šta rade institucije, po mome ništa, teret socijalne države prebacuju na nas građane koji imamo nekretnine, i iste izdajemo. Umjesto kad stanar postane socijalni sluĉaj, sve ja kao stanodavac moram snositi, imjesto države, koja bi u takvim slučajevima morala iste preuzeti na sebe i o njima brinuti oni a ne ja.

VL
EV
Evojesam
20:48 24.03.2026.

Najbitnije da ti drzava sjedne za vrat s porezom na nekretninu, ali kako da te obrani od neplatisa , taj dio ih godinama vec ne zanima.

VL
BL
Bloomberg
14:07 24.03.2026.

PA ne košta solemnizacija par sto eura, to je krivo. Košta možda 80 eura trošak bilježnika i trebaš imati napisan ugovor. Bez toga je ionako teško u RH a i sa time opet imaš mudraca koji ostave prljavo i uništeno..ma svašta ljudi rade. Zakon bi se trebao pozabaviti odnosima podstanara i vlasnika stanova, pa bi se ljudi možda više odlučili na najam, a ovako je zaista neisgurno i sve je u zraku ništa u zakonu, pogotovo sa sudstvom kojem nikad kraja suđenju...

VL
Avatar rubinet
rubinet
14:00 24.03.2026.

Lako je to riješiti.

VL
PA
PatMat
14:09 24.03.2026.

Samo ubiranje zarade od rente, glumatanje gazde, maltretiranje i ne raditi ništa ne znam kakvu korist društvo i država ima od toga. Bavljenje turizmom je drugo. Tom problemu treba sustavno pristupiti. Nama trebaju ljudi koji rade konkretne stvari za ekonomiju i društvo, radi razvoja države i društva. Čak i ako se samo moli.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.