Josipović posjetio rodnu kuću Franje Tuđmana
Rekao je da je Tuđman vodio borbu za samostalnu Hrvatsku, ali mu ne odobrava neke poteze u pretvorbi i privatizaciji
Komentari 129
Tito i dr. Tudjman su dvije neusporedive osobe kada se promatra njihov odnos prema Hrvatskoj! Jedan je Hrvatsku zarobio na 45 godina, drugi se posvetio njenoj slobodi. Tito je ubijao Hrvate, to je najveca mrlja u njegovu zivotu. Tudjman je u ratnom razdoblju imao greskica , ali su neusporedive sa Titovim, kao sto je neusporediva njihova ljubav prema HRVATSKOM narodu.
Jadničak! Jadni i kukavni antihrvat.
Ovakva dvoličnost i dodvoravanje i lijevom i desnom biračkom tijelu je za svaku osudu,dao Bog da Kolinda pobjedi i makne ovu lignju s HRVATSKE političke scene!
Nestalo vazelina u prodavaonicama.
prije će Sava poteći uzvodno nego Hrvati imati samostalnu državu... bivši predsjedniče,ove dvije povijesne ličnosti ne možemo uspoređivati .
sad bi sjedio na dvije stolice prije je bio samo tito a sad kad je gusto na izborima onda valja i tudjman do izbora posle izbora vise nevalja
Ovaj bi vjerojatno uspio ovčicama objasniti i usporediti Maradonu i recimo Vukojevića ali iskreno se nadam da nema više previše ovčica
bliže se izbori pa se treba umiliti i desnim glasačima. E pa neće proći.
Bravo predcednič3e! A da komentirate svoje poetupke? Kao ono nešto, banka izvlačenje novca, ili ?
Tito je stvarao Jugoslaviju i rusio Hrvatsku drzavu,dok je Tudman rusio Jugoslaviju a stvarao Hrvatsku drzavu.
Bolje bi ti druze Ivo bilo da si organizirao 65 godisnjicu otvaranja konc.logora Goli Otok(najvece stratiste tvojih drugova i drugarica)gje ti je cale bio ravnatelj!Trosis novce porezni obaveznika i mlatis prznu slamu!Usporedjivati zlocinca sumskog marsala s ocem Domovine je criminal i provokacija!
...druže predsjedniče ,vi tu niste došli srcem i dušom ,nego skupljat glasove pred izbore!!!....srcem i dušom ići čete u Kumrovec vašem voljenom drugu Titi ,tamo vi spadate druže predsjednič, sa kapom partizankom i petokrakom na njoj!!!
pred tuđmana josipović treba doći na koljenima !
Ti nisi nit velka nit povijesna ličnost pa nas tvoje mišljenje nit ne zanima.
U svom poznatom govoru iz 1996 god. Tuđman je dalekovidno najavio ovo što danas harači Hrvatskom: _____________________________________________________________________________________________________________ "Mi nećemo dopustiti ostacima jugokomunističkog sustava, niti jugosrpskog, stanje kakvo smo bili zatekli u Hrvatskoj uspostavom hrvatske slobode i demokracije. Nećemo dopustiti dada nam sve to dovedu u pitanje. Nećemo dopustiti tim jugokomunističkim ostacima, ali ni onim političkim diletantima, bezglavim smušenjacima koji ne vide o čemu se zapravo radi danas u Hrvatskoj i u svijetu sa kojekakvim regionalnim planovima... Nećemo dopustiti onima koji se vežu i sa crnim vragom protiv hrvatske slobode i hrvatske nezavisnosti, ne samo sa crnim, nego i zelenim i žutim vragovima... Nećemo dopustiti onim koji se povezuju sa svim protivnicima hrvatske samostalnosti, ne samo povezuju nego im se nude, ne samo da im se nude nego im se prodaju za Judine škude, kao što se i sami hvale da dobivaju dotacije iz svih centara svijeta, a povezuju se od fundamentalističkih ekstremista, do kojekakvih lažnih propovjednika, pseudodemokratskih obmanjivača koji nam danas propovijedaju velike ideje o ljudskim pravima i slobodama medija."
ova izjava o pretvorbi i privatizaciji je dio predizborne strategije jer se time podgrijavaju niske strasti kod primitivnih ljudi koje je lako nahuškati takvim podvalama. Tuđman je 1999 ostavio sve na broju, s minimalnim dugom 9 milijardi dolara zajedno sa preuzetom starom deviznom štednjom koju su Srbi opljačkali, a grabež i prodaja u bescjenje je počela 2000 dolaskom na vlast Mesića i Račana, to bi predsjednik morao znati ako želi čuti istinu. koliko je to podlo i podmuklo najbolje pokazuje činjenica da i danas prodaju i privatiziraju odabrani nacionalnu imovinu 14 godina poslije Tuđmanove smrti a Tuđman tobože nešto kriv.
...nije valjda da se blize izbori?
I Tudjman je imao mana ,ali ti si katastrofa od Hrvata .
U vrijeme Tuđmana ništa i nije privatitirano, za njegova života dug je bio 8-9 milijarda dolara a sve banke, ht, pliva bile su u hrvatskim rukama
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Neće tebe spasiti od izbornog poraza ništa...Niti svakodnevno slikanje po člancima niti posjete Tuđmanove kuće a siguran sam niti skore posjete Crkvama, jer ortodoksni ljevičar koji rado pozdravlja sa " partizani i partizanke " i "drugovi i drugarice" pročitan je "drugovi i drugarice" pročitan je i ne može predstavljati Hrvatsku u 21 st...Amen!!!