Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 50
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Rezolucija Zemlja

Još samo nekoliko dana do najveće akcije čišćenja! Evo i kako se možete pridružiti

Rezolucija Zemlja
Foto: Duško Jaramaz/Pixsell
1/4
16.04.2024.
u 15:08

Zemlja pripada svima. Pretpostavka je to na koju valja podsjećati svakodnevno, a pogotovo 22. travnja jer se već 54 godine na taj dan obilježava Dan planeta Zemlje.

Dan planeta Zemlje nadrastao je već i dan jer je uvriježeno da traje i tjedan ili čak mjesec dana za kojih pojedinci, udruge i skupine građana upozoravaju na potrebu veće odgovornosti i podizanja svijesti čovječanstva za očuvanja Zemlje.

Obilježavanje tog dana dobar je povod da se okupe i razne udruge diljem cijele Hrvatske, a u sklopu projekta Rezolucija Zemlja na više od 50 lokacija tokom cijelog travnja okuplja se više stotina volontera kako bi pomogli očistiti Zemlju.

Foto: Privatna arhiva

Već treću godinu zaredom Rezolucija Zemlja s velikim brojem udruga i partnera projekta organizira niz akcija čišćenja. Kroz poslijednje dvije godine godine okupili smo više od 38 000 vrijednih volontera, pri čemu je prikupljeno 381 tona otpada na više od 100 lokacija i zasađeno više od 30 000 stabala.

Evo kako se možete uključiti

Provjerite popis lokacija na kojima čistimo zajedno sa svojim partnerima i udrugama, potražite koja je vama najbliža lokacija i pridružite nam se!

Popis lokacija kao i detalji će se nakadno nadopunjavati stoga nas pratite kako bi doznali najnovije!

Foto: Privatna arhiva

Pozovite kolege, prijatelje i obitelj i budite dio pozitivnih promjena jer i mali koraci čine razliku.

Ostavi utisak, a ne otisak. Pridruži se. Očisti. Promijeni

 

Udruga lokacija mikrolokacija održavanja akcije datum održavanja akcije vrijeme održavanja akcije
Društvo istraživača mora - 20000 milja Dugi otok, Soline Luka Solišćica 20.4. 10:00:00 AM
  Zverinac Uvala Zverinac 19.4. 12:00:00 PM
Ranger- Čuvari prirode Hrvatska Karlovac Kamp Mrežnica 19.4. 12:00 - 18:00
  Karlovac Kanal Kupa Kupa 19.4. 8:00 -11.00
Križevački laboratorij inovacija za klimu Križevci      
Ekološka udruga "Krka" Knin Općina Promina Suknovci 19.4. 10:00:00 AM
SUMA - Udruga za održivi razvoj Đurđevac Šuma Borik 20.4. 10:00:00 AM
Udruga za zaštitu okoliša "EKO-2000" Zagreb (Podsused) Podsusedski trg 3 20.4. 10:00 - 12:00
Udruga za zaštitu kulturne i prirodne baštine Slatine Od Porta put Duboke garme 13.04. 9:00 - 15:00
  Slatine Porat i plaža na Zvonimirovoj obali 13.04. 9:00 - 15:00
Savjet mladih Općine Bošnjaci (+ DVD Bošnjaci) Bošnjaci Kanal Kupina 21.4. 13:00 - 15:00
Eko aktivisti Vodnjanštine i Ližnjana Vodnjan Peroj i Barbariga 20.04. 9:00 - 13:00
Zelene i plave Sesvete Sesvete      
Udruga Sunce Opuzen Ušće rijeke Neretve 19.04. 10:00-12:00 ili 14:00-16:00
Udruga Argonauta Betina Marina Betina 20.4. 10:00 - 13:00
Udruga Argonauta Murter-Kornati NP Kornati 18. i 19.05. 10:00 - 13:00
Udruga Argonauta Šibenik Kanal Sv.Ante 7. 4. 10:00 - 13:00
         
         
Udruga Kolektiv Metković Ante Starčevića 5 20.4. 10:00 - 14:00
Udruga mladih Mladi u EU Šibenik Značajni krajobraz Gvozdenovo (park šuma Šubičevac) 27. 04. 9:00 - 12:00
Čisteći medvjedići Varaždin Aquacity, nalazimo se na tzv pesjoj plaži, ulaz kod šume Motičnjak (koordinate će biti objavljene u fb grupi Čisteći medvjedići - kontinentalna Hrvatska - grupa za dogovore) 20. 4. 10:00 - 13:00
Udruga Tatavaka Zlarin Malpaga 04.05. 10:30-14:00
Savez izviđača Hrvatske - Odred izviđača "Okić" Grad Samobor Rakov Potok, Grad Samobor 20.4. 10.00 - 13.00
Savez izviđača Hrvatske - Odred izviđača "Istra" Grad Pula   20.4. 10.00 - 13.00
Savez izviđača Hrvatske - Odred izviđača "Kamengrad" Grad Koprivnica   20.4. 10.00 - 13.00
Savez izviđača Hrvatske - Sesvete (pridruživanje centralnoj) Grad Zagreb   20.4.  
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Požega Šumarija Čaglin Južna Krndija Čaglinska, 4. odjel 22.04. 07.00 - 15.00
  Šumarija Požega Poljadijske šume, 34. i 36. odjel 22.04. 07.00 - 15.00
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Bjelovar Štefanje G.J. Čazmanske nizinske šume 83 b 22.04. 10:00-13:00
  Daruvar G.J. Vrani kamen 127 a 19.4. 8:30-10:00
  Maslenjača/Đulovac G.J. Daruvarske prigorske šume 19.4. 10:00-13:00
  Đulovac BŠKK (34b, 19g, 7b) / VK (20f) 19.4. 08:00-13:00
  Ivanska IPŠ (16b, d; 22a, b; 24a,b; 25c, 48b; 49b; 68) 22.04. 07:00 -15:00
  Ivanska Garjevica 403d 23.04. 07:00 -15:00
  Garešnica G.J. DIŠNICA-ZOBIKOVAC-PETKOVAČA, 57/c 22.04. 07:00 - 15:00
  Bjelovar G.J. Bjelovarska Bilogora 93 a 22.04. 07:00- 10:00
  Bjelovar G.J. Bedenik 3 b 22.04. 08:30-11:00
  Velika Pisanica GJ Dugački gaj-Jasenova-Drljež 42-44 (Torine) 22.04. 08:00-12:00
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Zagreb Kutina Kutinske prigorske šume, Kut nizinske šume 20.04. 9:00-13:00
  Popovača g. j. Popovačka Garjevica 20.04. 09.00 - 13.00
  Novoselec G.J. Žutica, G.J. Veliki Jantak 22.04. 8:00-13:00
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Ogulin OŠTARIJE RAVNICE 22.04. 8.00-12.00
  PLAŠKI KRASNICA 19.04. 9:00-13:00
  Oštarije GJ Krpel 49e 19.4. 9:00 - 14:00
Hrvatske šume d.o.o.UŠP Slatina, šumarija Voćin G.J. Jovac-Slana voda Popovci, kč.br.1797 k.o. Voćin 11.04. 8.00-12.00
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Slatina, Šumarija Suhopolje Suhopoljska Bilogora Nadbare, 73a 19.04. 8.00-12.00
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Slatina, Šumarija Virovitica Virovitička Bilogora Jasenaška cesta, Kaža 12.04. 9:00-13:00
RZ Adria Tribunj Tribunj Ribarska luka Tribunj 29.5. 9:00-13:00
Udruga mladih "Mladi u EU" / Volonterski centar POZITIVA ŠIBENIK naknadno 22. 04. 10:00-13:00
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Delnice Šumarija Crni Lug GJ Crni Lug, odjel/odsjek 16a 19.04. 8:00-12:00
Hrvatske šume d.o.o. UŠP Vinkovci Šumarija Vukovar Vukvarske Dunavske Ade, Vučedol 22.04. 9:00 - 13:00
Uzor Osejava Makarska Osejava 20.4. 16-19
HŠD Ogranak Koprivnica i HŠ UŠP Koprivnica, Šumarija Đurđevac Đurđevac G.J. Đurđevačke nizinske šume-Hladna voda 04.04. 01.11.13
Hrvatske šume d.o.o., UŠP Slatina, Šumarija Ćeralije G.J. Kotline G.J. Kotline 9a 18.04. 8:00-10:00
  G.j. Ćeralijske prigorske šume G.j. Ćeralijske prigorske šume 14a; 19a 18.04. 10:00-12:00
  G.j. Sekulinačka planina Sekulinački lager 48a 19.04. 8:00-12:00
TZM Grebaštica/DSR Grebaštica Grebaštica Oštrica- Bedem 21.04. 10:00-14:00
Udruga Zelena Istra Pula Gregovica - Društveni vrt edukacija, a u subotu GREGOVICA -PRAGRANDE čišćenje 19.04. i 20.04. 17:00 do 20:00 sati i subota od 10:00
Nk Prugovo Prugovo Ivana Pavla II, 100 20.4. 09:00-12:00
UŠP SENJ, ŠUMARIJA SENJ MAJORIJA SENJSKA DRAGA 20.4. 09:00-12:00
Hrvatske šume d.o.o. UŠP Sisak, Ekološki centar Vrata Zrinske gore Petrinja   22.4. 10.00-12.00
Udruga za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek, Udruga izviđača Slavonski hrast Osijek - Jug 2 Istočna obala jezera Bajer - kod "bajerskog otoka" (Jug 2) 20.4. 10.00 - 12.00

 

Foto: Robert Anić/Pixsell

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije