Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 151
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Vlaho Orepić:
Povratak na članak

'Kad se izbrišu lažna prebivališta, u Vukovaru neće biti uporišta za ćirilicu'

Na prošlim parlamentarnim izborima nije bio na listi, u Vladu Tihomira Oreškovića ušao je na osobnu preporuku Bože Petrova, ali na predstojećim izvanrednim izborima izlazi i pred birače, a cilj mu je – ostati na čelu MUP-a

Komentari 127

DU
Deleted user
09:02 14.08.2016.

E moj zastavnice ginuo si za tu drzavu i pismo i uhljebio se dok je tamo bilo dobro, sada si opet uhljeb Mosta i laprdas prije izbora nebi li dobio koji glas, dakle iporaba pisma i govora manjina je ustavna kategorija, a svatko tko zna sto je Ustav zna da laprdas ono u sto se ne razumijes, nadalje pa sto se zilavis kad si jos kratko u Zagrebu i drzavnom stanu koji svi placamo da bi ti uzivao. Vracas se natrag u svoju udrugu otkuda si dosao i gdje si tuzakao drzavu jer ti nije dobra dok nisi postao ministar,nadam se da sada kad te najure ides natrag u JNA

VL
PR
prarvat
09:09 14.08.2016.

ćirilica je vukovarskim žrtvama simbolički slična onome što je svastika židovima.

VL
IB
ivo.balota
09:47 14.08.2016.

Orepica osobno ne volim ali kazao je golu istinu. U Vukovaru nema vise od 10% srba i to svi znaju. Ostali dolaze na glasovanje, po mirovine, po socijalu...Dolaze i odlaze natrag u srbiju.

VL
DA
damascus
10:24 14.08.2016.

Ne treba zaboraviti da je u centru Zagreba (simbolično za velikosrpsku ideju) do polovine osamdeset godine na glavnom kolodvoru (ali i zapadnom kolodvoru) kao na svim stanicama u Hrvatskoj pored latičinčne oznake stanice (grada) bio i ćirilićni natpis iste. ZaZa koga to, za manjinu ili za velikosrpske planove . A i ne treba zaboraviti ono što velikosrbe najviše boli, govoto svi Srbi u Hrvatskoj pišu samo latinicom i govore samo hrvatskim jezikom.

VL
SC
sc0rpion
12:14 14.08.2016.

da bi se obrisali svi koji su fiktivno prijavljeni u RH broj iseljenih Hrvata iz RH bio bi puno manji

VL
NB
nikola.boromisa11
07:55 14.08.2016.

Postaviti policiju da kntrolira državna poduzeća je uspostavljanje policijskee države.Sramoćenje Oluje je postignuto u svom najgorem izdanju pa prma tome da je policija htjela spriječiti sramoćenje trebala je to učiniti na licu njesta.Samo tako bi postigle nekakav efekt,ovako je poslala poruku sve vam je dozvoljeno.

VL
KA
karambita
17:46 13.08.2016.

Hebala vas vise cirilica, ustase, partizani, cetnici, crveni, crni, plavi......ma narode, mladi ljudi se svakodnevno sele u inostranstvo u potrazi za boljim zivotom, a ovi se vracaju u 41-vu i 91-vu.....smijurija od drzave..bljakkkk

VL
BU
Bubalamala
16:06 13.08.2016.

Umjesto da vratite protjerane sa svojih ognjišta, vi bi ih brisali !

VL
LA
LANA555
19:13 13.08.2016.

Samo na źalost ,što pojedini ljudi graźani ne vole poštenog da bude na vlasti,pogotovo u MUPU Dobro je čovjek sve rekao.Nekmuje sa srečom !!!!!!!

VL
AM
AMD------------------------
17:47 13.08.2016.

hvala nebu na mostu,orepicu,oreskovicu ,biramo vas svi 1.put familija slozna.

VL
RA
rastamanaman
15:53 13.08.2016.

moj glas imate, i sve sam sigurniji u njega kad vidim koliko na vas reže krezuba desnica i buržujska ljevica

VL
PO
poluprovokator
21:55 13.08.2016.

Treba ga ostaviti da odradi posao do kraja i stane na rep osiljenim mocnicima. I standard policije je jak projekt- da se napokon napravi da nebudu bahati naoruzani korumpirani neizivljeni neinteligentni nesposobnjakovici koji nemogu napravit 9 sklekova i pretrcat 50m.. Dobra forma, socijalna inteligencija, napredna voznja, utreniranost u koristenju oruzja ..., a ne diletanti kao do sada.

VL
KA
Kameni
11:16 14.08.2016.

Tako je ministre, tako se u EU vodi briga o nacionalnim manjinama. Nadam se da ce se Hrvatsko Kulturno Dristvo ugasiti u Subotici nakon slijedeceg popisa stanovnistva u Srbiji. Bravo majstori.

VL
DU
Deleted user
15:23 15.08.2016.

Zašto bi se Hrvatska odrekla ćirilice ?Hrvati su u nekim krajevima koristili ćirilicu od 12 pa sve do 19 stoljeća ..Bosna ima svoju verziju ćirilice sličnu bugarskoj ćirilici i zove se" bosančica" . Pismo treba ostaviti pismenim ljudima

VL
Avatar Grobar_Baranja
Grobar_Baranja
15:36 13.08.2016.

Tačno tako, neće biti uporišta za ćirilicu, ali kako se odlazi iz Hrvatske neće biti uporišta ni za latinicu.

VL
DR
drugPlenky
15:51 13.08.2016.

Kad završe izbori Vlaho će biti nebitan kao što je bio proteklih pedeset godina

VL
MR
mrimac66
20:53 13.08.2016.

Kakva ćirilica nismo u Rusiji

VL
ZL
Zlatnik
19:20 13.08.2016.

Prava na uporabu jezika i pisma ostvaruju se na temelju popisa stanovništva, a ne temeljem evidencije prebivališta, tako kaže zakon. A zakon je zakon! I treba ga poštivati. Kakav je ovo ministar koji ne zna ni zakone ove države. Puno je života palo i puno je tuge ostalo da bi danas imali državu u kojoj se poštuju zakoni!

VL
HA
Hari
21:12 13.08.2016.

Čovjek nema veze s vezom! Za ostvarivanje prava manjina je bitan popis stanovništva a ne birački popis. Strašno je tko nama vlada!

VL
PU
Puklesty
18:29 13.08.2016.

U Vukovaru je cirilica uvedena 16.srpnja 2009 godine izmjenom Statuta grada Vukovara.Za uvodenje cirilice glasovali su vijecnici HDZ (11), dvojica clanova HSP dr. AS te trojica vijecnika SDSS.Tko je bio protiv cirilice u Vukovaru.Pa 13 i brojkom trinaest SDP vijecnika.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.