Istarsko selo na prodaji zaludilo investitore: 'Telefon ne prestaje zvoniti, javljaju mi se iz cijelog svijeta'
Istarska agencija Alea Immobilien prodaje cijelo selo Gržini, smješteno u netaknutoj prirodi kod dvorca Belaj, za 850 tisuća eura.
Komentari 5
"Investitori" su zaludjeni mocnim Istarskim selom koje se mocno prodaje za mocnih 850 tisuca Eura. Tako se mocno rasprodaje Hrvatska, do sada su bile uglavno tvrtke, banke, hoteli ali sada idu sela, otoci a uskoro i gradovi. Kako cemo onda mocno zivjeti od turizma ako sve rasprodamo, malo pitanjce.
Nema čekanja, žurno sve rasprodati, svako srato selo, svaku kuću. Sve rsprodati kako u unutrašnjosti, tako i na moru, ako mi nemamo novaca sada za kupiti, treba brzo prodati strancima koji sada imaju novaca, nema smisla da se čeka Hrvate da postanu bogatiji pa da hrvatska imovina ostane Hrvatima. Hrvatska imovina treba ići strancima jer oni mogu kupiti i lijepo u Hrvatskoj živjeti. Imati će i Hrvati jednom novaca za kupit, nemojte misliti da neće, ali trebati će dugo čekati a kada to vrijeme dođe, stranci će biti vlasnici gotovo svega što se vidi i što vrijedi. I nemojte im slučajno kotačem nagaziti na parcelu u njihovu vlasništvu, ili ne daj Bože nasloniti se ili strgati plot, odmah će vas prijaviti zbog smetanja njihova hrvatskoga posjeda i da se više ne smijete približavati. Na moru stranci trebaju žurno ograditi svoje posjede (čast iznimkama koje su svoje ogradili) tako da "sitnozubi" mogu obilaziti u širokom luku tuđi hrvatski posjed. S rsprodajom treba požuriti tako da se čim manje Hrvata, a i onih Hrvata koji će se rađati, uvede u posjed. Stranci su naša budućnost. A mi, kuda ćemo mi kada apostanemo manjina, postati ćemo nomadi samo se više nikada nećemo zaustaviti i imati svetu i lijepu zemlju kakva je Hrvatska. U njoj će uživati neki drugi ljudi. Samo ja to ne bi nazvao prodaja, već rasprodaja bez granica.
Kažu, mi smo EU pa je svakome dopušteno kupovati i prodavati na teritoriju EU. A zaboravlja se da sve zemlje nisu jednako lijepe, da nisu jednako atraktivne, da nisu jednako pristupačne, da nisu jednako sigurne i da ne nabrajam dalje. Zato postoji puno veći interes kupovine Hrvatske nego ijedne druge zemlje u Europi. Zanemariv je interes Hrvata za kupovinu nekretnina u drugim zemljama Europe, ali je zato strahovit interes strana za kupovinom hrvatske imovine. Ali tome se mora znati granica, jer što će ostati za buduće generacije koje će se roditi i proklinjati raspikuće. Valja prijeći na reciprocitet sa svakom državom a slobodna prodaja je samo i interesu drigih a ne nas Hrvata. Stranci će zavladati Hrvatskom, Hrvati će postati manjina. Ali nekima je nemoguće biti dalekovidan. Hrvati su tisućljećima svoj na svoje, ali ne bi se volio probuditi u grobu i zaviriti van za 100-150-200 godina i vidjeti kakvi to ljudi hodaju okolo. Samo bih želio odgovor kako će se Hrvatska brinuti za svoje buduće naraštaje i što će im ponuditi na jadranskoj obali pa i unutrašnjosti koja se također galopirajuće rasprodaje?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nama su sad za sad još uvijek najbitniji WW2 i DR, uživamo u MPT-u i Lepoj Breni. Za samo 20 godina gazdama i većinskim strancima to neće biti nimalo bitno, kamo li interesantno.