Ispovijed kanibala: Da sam ubio roditelje, nitko drugi ne bi stradao
Premda mu je 57 i premda je od njegovog posljednjeg zločina prošlo više od 25 godina, Robert Maudsley službeno je klasificiran kao najopasniji britanski zatvorenik.
Komentari 22
kamocemo ,iz ovog što si napisao vidi se da si najobičniji idiot i kreten, zaslužuješ izolaciju kao i ovaj idiot!
ne kužim kakva to točno ljudska prava ima netko tko ubije i pojede četiri ljudska bića?
Sigurno je ovaj caniballes član zloglasne SDiPi
Ovo je očigledan primjer posljedica nerada i javašluka socijalnih službi kojima je očito i u UK vjerojatno važnije snimati usamljene starce bez familija kako bi im mogli otimati imovinu. Baš kao i kod nas. Ovoga gore možemo osuditi jer jee sebi dozvolio da njegove najniže ljudske strasti i okrutnost izađe napolje. No, te \"sposobnosti\" leže očito i u svima nama, zar se ovakvih stvari nismo nagledali devedesetih? Da je Hrvat ili Srbin, ovaj bi vjerojatno danas bio \"heroj, a ne zločinac\"........
Pa tko trosi novac za tu mizeriju od covjeka to je monstrum i vec ga je odavno trebalo srediti a taj novac koji trose na njega dati siromasnima.
Sinatra ne bih se baš složio s tobom što se tice toga da je su tu školske ustanove koje moraju odgajati dijecu. Dijecu trebaju odgajati roditelji, i usmjeravati ih, a škola je tu da ih uči u daje im neka usmjerenja. Vjerujem da su se od početka socialne ustanove pobrinule za njega da on ne bi bio takav kakav je danas, i naravno ne treba ga se ostavit u zatvoru da istrune, nego sa takvom osobom treba raditi i pomoc joj da se izljeci od toga. Ne kazem da ga treba pustit na slobodu, nego da bi se ustanove koje su za to zaduzene trebale oko njega i ostalih takvih zatvorenika pobrinut. nije on kriv sto je takav...
..prebaciti ga u Remetinec među menagere,još dok je živ,da napravi reda i dobro se najede.
ljutatrava ovo ti je stvarno morbidno, ali i nasmijava do suza:)
\"...dokumentarac donosi šokantan portret zlostavljanog djeteta koje se odmetnulo u ubojicu. Priča prati još jednu u nizu kampanju za poboljšanje kvalitete Maudsleyeva života, koja ima za cilj upozoriti da njegov tretman vodi prema potpunom psihičkom slomu, kršeći njegova ljudskih prava.\" Jedan od posljednih kultova današnjeg zapada i njegove (isključivo anglosaksonske kulture, koja je totalno prevladala) je KULT ŽRTVE. Za STATUS ŽRTVE se danas svi POHLEPNO OTIMAJU, razvlače ju kao čopor bijesnih pasa komad trulog mesa, i to SVI - pravi i krivi SVEJEDNO, svi za tim ŽUDE jer je to (uskoro izgleda ) i jedini način da se postane općeprihvaćen, da se skrene pažnja na sebe, te kako bi se, na kraju balade, OSTVARIO ODREĐENI INTERES, NAUM, CILJ u ovoj našoj nakaznoj civilizaciji na umoru. Mnogi (ALI NIPOŠTO NE SVI) zlostavljači, manijaci i ubojice i sami su bili jednom takvi, zlostavljani. I to je svima jasno. ALI TO NIKOGA NE AMNESTIRA za njegova djela. Ogromna masa ljudi je trpjela nepravdu (i čini to i dalje) ali ne čini ovako nešto. A \"ljudska prava\" su definitivno od plemenite ideje osloobođenja danas postale NOVI TOTALITARIZAM, koji služi za promociju, popularizaciju, emancipaciju i oslobađanje monstruoznih pojedinaca (kao ovog gore), ili totalitarno ekstremističkih pokreta poput homoseksualaca, vegetarijanaca i sl. Srećom ovo neće još dugo trajati, te će vrlo brzo, kroz samo nekoliko desetljeća, kada proces potpune promjene demografske strukture zapadnog dijela Evrope kroz imigraciju i natalitet bude završen, novo stanovništvo uspješno preuzeti sve dobre strane tehnološkog napretka stare evrope i ponovo uspostaviti ljudska prava i humanističke vrijednosti. Tvakvi će ovakvi užasi poput držanja čovjeka u staklenoj kutiji biti završeni. Umjesto toga njegova ljudska prava, kao i prava cijele zasjednice biti će istinski zaštićena, na način predaje ovog čovjeka ponovno uskrsloj INSTITUCIJI SLUŽBENOG I OVLAŠTENOG DRŽAVNOG DŽELATA koji će, u skladu sa svim dostignućima suvremene tehnologije brzo i učinkovito ispoštovati temeljno pravo zločinca na humanu, plemenitu, brzu i laku smrt, kao i temeljno pravo zajednice da da živi u sigurnosti i zaklonjenosti istinskom pravdom, a ne samo pravom kao pukim fiškalskim obrtom, skrojenim po mjeri totalitarnih pozersko-profiterskih \"aktivista\"-zaštitinika i aktivnih promicatelja monstruoznosti i totalitarizma.
;Morkin; kada proces potpune promjene demografske strukture zapadnog dijela Evrope kroz imigraciju i natalitet bude završen, novo stanovništvo uspješno preuzeti sve dobre strane tehnološkog napretka stare evrope i ponovo uspostaviti ljudska prava i humanističke vrijednosti....SANJASH shumu koja ti je predd ochima....Humanizam ,napredak ,demokracija se deshavaju SADA.Kada su se u povjesti mogli birati vodje kao shto je to danas? ,ljudi su zhivjeli u feudalnom mraku i neznanju i boleshtinama za koje mi danas neznamo i ne zhelimo znati o njima.Ako zhelish utopiju onda protrljaj ochi i pogledaj :spotakao si se o granu na sredini shume u kojoj fantazirash...Svi sistemi su tu samo se treba potruditi da dobro funkcioniraju,Svatko se treba zauzeti za svoja prava pa i taj ubojica.Dozvoljeno mu je pokushati .Jer je kao shto ti i sam chitash: sam sa svojom ludom glavom,zatvoren u staklenom kavezu..I znaj da je to tezhe od smrti.Smrt bi za njega bilo oslobodjenje a to mu ne zhele dati...Pa o chemu ti onda buncash.Kakva je to nepravda njemu uchinjena?Jer su dozvolili da svijet sazna u kakvim je on mukama?Kakvu bi ti BOLJU pravdu njemu htio dati?
Oho, evo još jednog kojemu je društvo krivo. Dobro su napisali neki članovi foruma da postoji hrpetina drugih ljudi koji nisu baš imali bajno djetinjstvo, a ispali su sasvim ok građani. Osim toga - ne budimo naivni. Takav hiperitenligentni psihopatat i te kako može izmisliti da su ga roditelji maltretirali, a to isto tako može izmisliti/slagati njegov brat. Naime, okriviti roditelje-društvo-zajednicu-brata-mjesec-horoskop je postalo zadnjih desetljeća neizmjerno popularno u odvjetničkim krugovima - a sve da se za njihovog \"nevinog\" branjenika ishodila oslobađajuća presuda. Da li bi tako bilo u Kini? Japanu? Indiji? Rusiji? Singapuru? Ok, te države možda nisu baš uzori demokracije. Ali su uzori onoga što se zove - nedamo se zezati u zdrav mozak od koejkakvih manipulatora i njihovih pripuza.
-bronx- , dok su škole u društvu imale i odgojnu dužnost Zapadno društvo je još uvijek imalo šansu. Roditelji jednostavno ne mogu sami odgojiti svoju djecu koja su okružena svim distrakcijama modernog društva. Da je tomu tako, pokazuje stupanj pristojnosti naše omladine, način ponašanja prema profesorima i strarijima od sebe, ponašanje prema vršnjacima (pretučena i ubijena djeca)... Društvo, kroz školstvo, jednostavno ne smije oduzeti sebi pravo da vrši neophodne korekcije ponašanja i društvene odgovornosti kod mladih kroz odgojnu komponentu javnog školstva. Ako pod hitno odgoj ne vratimo u školstvo mi, ali i čitava Zapadna civilizacija, biti ćemo suočeni sa armijom mladih, bijesnih, neodgojenih i neodgovornih ljudi koji žele sve, i to žele sada. Recept za katastrofu.
ljutatrava Izuzetno bezobzirno od tebe, pa da nas tuži jer je moro jesti masno i tusto, a kakvi su nam sudovi još i i dobio parnicu
Da, i tek sada primjetih Morkinov komentar, koji se bavi pojmom \"žrtve\" u kulturi zapadnog tipa. Apsolutno točno. Jedino što nitko ne spominje i \"žrtvine\" žrtve. Svatko, ama baš svatko može smilsiti-pronaći neko opravdanje za svoj kriminalni čin. Premalo ljubavii u djetinjstvu, trauma zbog malog pimpeka. Trauma jer nemam pimpeka, a imam vaginicu (Freudove bljezgarije). Tukli su me kao malog. Bio sam pjegav. Bio sam Židov. Bio sam ne-Židov. Nisam imao najljepše igračke, Imao sam najlješče igračke (pa sam bio žrtva zavisti druge djece) itd, itd. Svi mi smo imali tako nešto u djetinjstvu, Pa ne jedemo susjede, ne silujemo djecu, ili žene u kvartu. Ne pljačakamo kioske, ne radimo maestralene malverzacije. Ne ubijamo druge nizašto. Ne upropaštavmo društvo. Ne uništavamo sudbine drugih ljudi. Vodimo većinom više-manje normalne, uobičajene, pozitivne živote. Dok ne nabasamo na nekog tko je \"žrtva društva\" i koji nam otme ono najdraže. Životnu ušteđevinu, posao, život našeg djeteta. I onda je on \"žrtva\". Treba mu pružiti uvjete dostojne čovjeka. Jer on \"nije kriv\". Zanimljivo kako sve do 1970-tih takve tlapnje nisu prolazile ni u snu.
Sinatra je odpjevao lijepo ali ... baš nema veze sa realnošću! A realnost (ako se potrudiš pa krećeš se i komuniciraš) kaže: Većina roditelja danas nije zainteresirano za odgoj jer je to još jedan napor nakon posla koji onbi ne žele! zato radje kupuju novcem ili materijom sklonost djece pa ako imaju sreće ... ! Školstvo nije zainteresirano zta odgoj jer se jako puno polaže na prava djece ali ništa na obveze djece( da moraju učiti i poštovati svoje kolege,nastavnike i pratiti nastavni plan te podnositi sankcije ako to krše) a nastavnici nisu zainteresirani za odgoj iz istog motiva kao i roditelji ali ne kupuju niti žele kupovati pažnju učenika jer im tako odgovara! Zaključak: poduči odrasle da bi mogli odgojiti djecu! Cjela mudrost koju nitko ne želi producirati!
Morkin!! Bravo Maestro! Mogli bi reci sva sreca sto nas tada vise nece biti. Zapravo tko zna gdje cemo biti. Apokalipsa pocinje ubrzo. Gledat cemo ju vlastitim ocima.
Zivot se pretvorio u borbu za profit i nista vise, naravno da takva sredina proizvodi i sve vise ce proizvesti montruma. Kada pogledam kako sam zivjela u Yugi, sa toliko malo para i u izuzetno malom stancicu a imali smo tooooliko prijatelja i apsolutno lijep i aktivan socijalni zivot, izleti, smjeh, dogadjaji....... sreca, a sada zivim ku kucerini, svaki clan familije auto, komjuter,......... ma vidimo se samo u prolazu, na poso i sa posla. Eh sto nam je zivot, pa i nije cudo da smo monstrumi i da srljamo u propast. Kaj da mu delamo, mi smo samo mali srafic u stroju ili masini.
Čovjek, koji je živio život u monstruoznim uvjetima, nije ni mogao postati drugačiji...Socijalne službe i pravosuđe su ovdje propustili preventivno djelovati... Bolestan čovjek nije odgovoran za svoja djela jer nije niti svjestan događanja, ali okolina i obitelj, socijalne i psihijatrijske službe igraju značajnu ulogu u prepoznavanju simptoma i preventivnog djelovanja....
lschmidt, ma vidi vraga, samoprozvani glasnogovornik realnosti. Ako roditelji nisu zainteresirani za odgoj djece, ili su preumorni da bi odgajali svoje potomstvo, tim više država treba preuzeti na sebe suodgovornost za odgoj piletine. Ako nastavnicima damo i odgojne dužnosti, trebami im dati i efektivne mehanizme za proveđenje autoriteta, a u tom slučaju nastavnici neće više biti hrpa razočaranih pluljudi, već profesionalci sa ciljem i oružijem da taj cilj dosegnu. Bez suodgovornosti države cijeli plan pada u vodu. Povlačenjem države od kontrole nad etikom i moralom, ili barem većim dijelo istih, dobili smo ono što u modernom Zapadnom društvu imamo danas; ultraliberalnu močvaru ispranih mozgova i neodgovornih egocentrika. Propale generacije...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
iskreno, intonacija ovog članka mi nije jasna. Da li autor možda želi da čitatelj suosjeća sa monstrumom? Neka mi netko objasni, jer sam zbunjen. Razne udruge su zabrinute zbog kršenja njegovih ljudskih prava!?! Tko je ovdje lud?? Ta nakaza je otjelovljenje zla koje samo ima privid čovjeka, a navođenje razloga njegova stanja samo je bijedni pokušaj racionalizacije i relativizacije kojemu je Zapadno društvo sklono. Svatko se za pravdu treba boriti na svom nivou; socijalne službe trebaju štititi djecu od zlostavljanja, škole ODGAJATI i obrazovati, a pravosudne i zatvorske službe oduzimati slobodu i kršiti ljudska prava pojedincima koji ugrožavaju društvo. Ljudska prava treba zavrijediti svojim životom i etikom, a ne uzimati zdravo za gotovo i shvaćati ih kao neotuđiva.