Imamo popis namirnica koje će imati ograničene cijene, bit će ih više od 50, pogledajte što je sve tu
Osim proširenja liste, na sastanku je istaknuta ključna uloga Državnog inspektorata koji će nastaviti intenzivno provoditi aktivnosti nadzora, a svaka dva tjedna podnosit će javnosti izvješća o rezultatima provedenih nadzora
Komentari 12
Pecite kiflice. I jedite palentu- žgance ..
Snimak - "Pitali ste o EU - Strah od eura".
Ne zanima me,imam trst blizu,ovdje samo kupus i kruh.Inace kako lijepo mirise deterdjent iz trsta,a i mrlje doslovno nestaju.Onaj iz hrvatske je valjda neki kineski sapun za ruke ko fol deterdjent
Postaviti pitanje Vladi zašto su svi ti artikli jeftiniji u drugim zemljama,bilo bi lijepo čuti odgovor... ...mi ne proizvodimo ostali da i imaju viška za izvoz...
Odredite zakonski trgovačku maržu u iznosu od 5-7%. Tada nebi uvoznici i trgovci za proizvode naplaćivali 100-500% marže. Znači cijena koja je plaćena u zemlji proizvodnje plus 5-7%. gdje su pokriveni troškovi prijevoza, skladištenja i prodaje.
Kada smo samo tako prihvatili euro badava svi bojkoti sada.
Interesantno. S jedne strane se ograničavaju cijene proizvoda u trgovinama, a u paketu novih zakona uvodi se dodatni zeleni nameti poljoprivrednicima, dodatna birokracija, normativi i sl., sve što će drastično poskupiti i zakomplicirati poljoprivrednu proizvodnju. I onda će opet proizvođači i trgovci biti krivi... Da bi se dodvorili eurokraciji, ovi domaći birokrati se trude biti među prvima koji uvode sve te birokratske gluposti. Pa gdje će mali poljoprivrednik morati pribavljati snimke iz dronova i popunjavati beskonačne formulare za svako polje, svako stablo, svaki komad stoke... Čudesno kako političari mogu gurnuti gomilu birokracije i nameta u svaki pojam, a istovremeno spojiti nespojivo. Npr. danas smo slušali o zelenoj tranziciji u poljoprivredi, koja će omogućiti konkurentnost i socijalnu osjetljivost. I za to se osniva ovo i ono, zapošljava hrpa birokrata, potrebno je popuniti hrpu formulara itd... To je valjda ta socijalno- zeleno - rodna komponenta, na svakog seljaka mora doći po barem jedan zelenokrat, jedan rodokrat i naravno, još jedan tradicionalni od prije. A da budemo sigurni, dodamo još jednog sociokrata...
Ha ha, otkrivaju se karte. Proizvođači kažu : "trgovci su Galu iskoristili kako bi po istoj ograničenoj cijeni prodavali baš sve crvene jabuke" Jeli taj potez doveo do nižih cijena za kg jabuka krajnim kupcima tj građanima RH ? Daa je, i sada to nekima ne odgovara i stoga ova sva halabuka. Pa prpizvodjači predlažu da se umjesto cijena trgovcima ograniči marža. A prpizvođači bi slobodno formirali svoje cijene prema trgovcima i u konačnici bi krajnji kuoac placao vise za kg jabuke. Ali to njih ne zanima , barem se tako vidi iz ovog clanka.
Imamo popis namirnica koje će imati ograničene cijene, gubitke cemo kompenzirati padom kvalitete.
I bez bojkota uskoro će prodaja u trgovačkim lancima pasti! Danas je HNB donio nova pravila o usporavanju rasta cijena kroz smanjivanje kreditno financirane potrošnje...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sve u redu. Pitanje: Hoće li svi koji žele kupiti proizvod s zaštićenom cijenom, imati priliku kupiti takav proizvod? Hoće li se ponuditi dovoljan broj proizvoda da bude dostupan baš svima u dovoljnoj količini, ili će npr. od 09,00 sati nestati s police jer je dostavljen u vrlo maloj količini. Treća stvar: Znamo dobro da Hrvati malo jedu ribu i to zbog toga što je vrlo skupa i neki mogu samo sanjati da si jednom ili dva puta mjesečno priušte neku vrstu ribe. Ako nam je cilj zdravlje Hrvata, hoće li se na popisu naći i riba koja će se moći kupiti, a ne riba koja se neće moći kupiti jer je neće biti. I još nešto, hoće li trgovine koje ne budu imale proizvode s ograničenim cijenama na raspolaganju građanima, hoće li trgovci snositi sankcije, jer ako već u jutro kupci pokupuju nekoliko izloženih proizvoda, onda ova akcija nema smisla. Što vrijedi ako trgovci budu rekli: Imali smo proizvod, ali je prodano do 8 sati.