Projekt društveno odgovornog karaktera, Mali svjetionik, je u petak 12.11.2021. po četvrti put Naj radniku Hrvatske dodijelio nagradu od 100.000 kuna!
Od 550 pristiglih prijava, stručna komisija je definirala Top 10 finalista, a javnost s preko 12.000 glasova odabrala pobjednike.
Naj radnikom je proglašen Zlatko Pisac iz lučke kapetanije Split koji je dobio čak 3.131 glas publike. Drugo mjesto i 10.000 zaslužila je Irena Rončević uz humanitarne udruge Kap u moru Korčula s 2.257 glasova, dok je na trećem mjestu s nagradom od 5.000 kuna bila Renata Štimac iz obrta Ivan 365 s 1.747 glasova.
Nagrade su uručili ponosni osnivači projekta Kristijan Cinotti i Ivan Topčić u City Plazi Zagreb gdje se svečano okupilo 100 ljudi u sklopu Global Leadership Summit-a poštujući sve potrebne epidemiološke mjere, ali je dodjelu bilo moguće pratiti i online putem službene stranice www.malisvjetionik.hr.
Prilikom preuzimanja nagrade naš Naj radnik Hrvatske za 2021., Zlatko Pisac, bio je vidno ganut, iznenađen, a rekao je da je počašćen odabirom i podrškom koju je dobio od kolega i okoline.
Jedan od pokretača projekta, Kristijan Cinotti, smatra nagradu Mali svjetionik prilikom za ukazivanje na važnost malog čovjeka, priznanje za rad i trud, ali i prenošenje poruke da se poštenje isplati. Na samom događaju dodjele rekao je: „Stvar je jednostavna, pričanjem priča mijenjamo Hrvatsku nabolje!“
Ipak, vrijedi istaknuti svih Top 10 koji su predstavili Hrvatsku u pozitivnom svjetlu i pokazali svoj etički pristup radu. To su uz troje koji su prikupili najviše glasova bili i Jasmina Bešlagić iz restorana Gladne oči, Veronika Matijašić iz Ljekarne Stari Mikanovci, Maria Tomić Preiner iz Financijske agencije, Sunčica Kunić iz Prve katoličke osnovne škole u Gradu Zagrebu, Dominik Sakač iz Neuropsihijatrijske bolnice Dr. Ivan Barbot, Ana Cvitan Laković iz Talijanske osnovne škole Galileo Galilei i Martina Husta iz slastičarne Livadić u Samoboru.
Projekt Mali svjetionik nadahnut je radom i djelom pokojnog. Dr. Dražena Glavaša, a provodi se u svrhu otkrivanja Malih svjetionika čija osobnost inspirira i ulijeva nadu u bolju Hrvatsku.
S obzirom na neprofitni karakter, zahvaljujući organizatorima - društvu Mazars, Udruzi Partner, Udruzi Rhema i Tim Kabel, te partnerima Bit Promet, Profil Klett, Udruženju Croma, Udruzi U4 HR, Prima., DM, Strabag, JYSK i Bauwerk Grupi te HUP-u, projekt je ponovno ispunio svoju misiju i istaknuo prave vrijednosti malog, a velikog čovjeka!
Ništa ne piše jesu li HDZ-ovci od osnutka.