I norveška 'mama' tvrdi da je najveća kazna AZOP-a izrečena za 'navodnu povredu sigurnosti podataka'
Zanimljivo je da je situacija koincidirala sa svježom, jučerašnjom presudom Europskog suda pravde (C-300/21) prema kojoj ispitanici (građani čiji se osobni podaci obrađuju) imaju pravo na naknadu nematerijalne štete, neovisno o tome koliko je male te da ne postoji „minimalni prag“ nematerijalne štete
Komentari 2
Kljucno pitanje, na koje nitko ne daje odgovor, jest - kako da gradjani pouzdano utvrde nalaze li se i oni (i sto je jos gore - njihova djeca) medju gotovo 80000 ostecenih. A to je u stvari prvi korak prema tuzbi (ili tuzbama ako ce tuziti i banku). Da posalju upit B2 kapitalu!? Istom onom koji cak i AZOP-u negira da je doslo do curenja podataka. "Oprostite dragi B2 kapitalu, jel bi bili tako dobri da mi kazete jeste li pogazili moja prava na zastitu osobnih podataka? Znate, pitam samo kako bih vas mogao tuziti zbog toga...". :-) Znaci, kljucno je kako B2 kapital prisiliti da bez manipulacija kazu istinu. Bojim se da je to zacarani krug. Taman da se i pojavi netko poput Rakara i drustva da okrupni tuzbu protiv B2 i bankstera Vecernji list bi vjerojatno odmah skocio na zadnje noge tvrdeci da zapravo oni opet time gradjanima krse pravo na zastitu podataka. :-) Ironija da ne moze biti veca...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Novac je "bog" i njihova svetinja. Čovik je tu samo sredstvo kako doći so novca, laž je samo posljedica i način za opravdavanje muljaže!