Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 166
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

I na proslavi Oluje Vučić bi pokušao ispasti žrtva kao u Srebrenici

Vučić nikad neće moći biti „srpski Willy Brandt“. Jer ni Herbert Ernst Karl Frahm, kako se stvarno zvao, nikad ne bi postao Willy Brandt da je bio ministar u Hitlerovoj vladi ili Röhmov junoša

Komentari 37

DU
Deleted user
09:04 16.07.2015.

Konacno jedan clanak koji cilja direktno u ono sto je vucici htio. dovukao je srbe da ga kamenuju ali kada su sluzbe provalile da su to srbi....prica pada u vodu. Ali ono sto treba zapamtiti jest da u danasnjoj srbijiji promjene politike u odnosu na 1991 nema ... samo su metode drugacije-CILJEVI SU ISTI!

VL
DU
Deleted user
08:57 16.07.2015.

Slučaj Vučić vrlo nalikuje slučaju Vuka Draškovića, koji je, prisjetimo se, prvo napisao roman Nož gdje je veličao klanje u svrhu ostvarenja pol. ciljeva. Kasnije je gromko uzvikivao da tko ponese islamski barjak, da će mu sjeći ruku. Još postoji taj video na yt! Onda su izgubili seriju ratova, i ovaj je skrušeno priznao da su skratili državu od Sežane na Šid (kasnije izgubili i Kosovo!). Pa sad vi sami ocijenite, jel to bio odraz gorke frustracije i spoznaje da se klanjima ništa ne postiže ili iznenadan nalet humanizma u inače pomračen književnički um? I da, još njegova žena Danica Drašković, koju mnogi nazivaju ovakvom ili onakvom, a još nitko nije izrekao da je pitome ćudi, napisala često citiran pamflet da kakvi smo mi Srbi, ostavili smo trupla, spaljena sela po exSFRJ. I ovaj gore vučić što ne mijenja ćudić, izvikivao je gromoglasno parole da za jedan srpski život slijedi 100 muslimanskih smrti i slično. Iskreno, žao mi je što ga nisu iscipelarili tamo u Srebrenici - ne samo uličarski, nego se to smatra osobito prljavim u islamskoj tradiciji (nabaciti nekog cipelom). A zašto? Zato jer je zaslužio i danas glumata, jedino mu Vesna Pusić odaje priznanje (sapienti sat!) na glumačkim dosezima.

VL
KE
kentie
09:11 16.07.2015.

Koliko prašine oko obljetnice proslave najslavnije bitke u povijesti hrvatskog naroda. Te ovo te ono. Zaprijetio istočni Podunavac članicama NATO-a kako će oni to loše primiti ukoliko najjače članice NATO-a svojoj saveznici pošalje poneki kontigent svojih vojski na proslavu obljetnice najslavnije bitke. A istočni Podunavac bez ikakvog srama poslao svoju vojsku sa dvoglavim orlom u Moskvu na 60-godišnjicu veličanstvene pobjede nad hitlerizmom i nacifašizmom. I nikom ništa, svi članovi antihitlerovske koalicije prdnuli na rosu. Čak se ni antifašisti iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Crne Gore, Makedonije nisu oglasili ni šapatom za taj čin veleizdaje i falsifikata. Dakle svi ti antifašisti na ovim prostorima šutili su ko gh...za grmom, dok je srpska vojska marširala rame uz rame Crvene Armije. A sva ta vrla srpska vojska i Deda Čiča Draža Mihailović ni prstom nisu mrdnuli dok je Wermacht zatvorio cijeli Kragujevac ljeta 1941. izveo svo stanovništvo Kragujevca na Šanac na strijeljanje, između kojeg je bila cijela kragujevačka gimnazija sa svim učenicima i nastavnicima, dakle masakr civilnog stanovništva od strane regularne njemačke vojske (ne Waffen SS-a ili Gestapa ili SD-Auslanda). Pa onda vrla četnička vojska i to pod znamenjem dvoglavog orla, napravila masakr u studenom 1941. u Užicu. Uostalom, za Kragujevac, je potpisnik kapitulacije njemačke vojske feldmaršal Keitel dobio omču u Nuerenbergu. Zbog svih tih zločina i masakra, Tito je na pregovorima u Napulju 1944. Churchillu skinuo s dnevnog reda imenovanje Draže za ministra obrane (jer je već onda bio evidentni ratni zločinac i kolaboracionist nacista) prijelazne vlade i povratak kralja u zemlju, jer u suprotnom pregovori ne bi ni počeli. Petru Karađorđeviću je zbog veleizdaje i bijega u Englesku trajno zabranjen povratak u zemlju, a čiča Draža je dobio omču kao ratni zločinac. Zanimljivo, jel. I da na kraju skratim: OK, mi ćemo tu uvredu progutati, ali prema svim saveznicima NATO-a, ubuduće treba reagirati na isti način: kad oni budu imali vojne mimohode u svojim zemljama, ne slati nikakva vojna izaslanstva, ili konitgente vojske, samo vojne attachee akreditirane pri veleposlanstvima u tim zemljama. Točka kraj. Znate društvo, sviđalo se ili ne mnogima i samo nekima, Tito je imao cojonnes i nije se da zayebhava....raznoraznim bjelosvjetskim bitangama i bonvivanima...da o rješavanju kubanske krize 1961. i ne govorimo, kad je svijet bio doslovce na rubu nuklearnog rata.

VL
IV
ivaba
12:47 16.07.2015.

Dobar clanak.... Da se Srbija i malo promjenila i pomaknula od 90-tih kako ministrica 'regiona' Vesna Pusic tvrdi, Vucic ne bi bio premijer Srbije a Nikolic predsjednik.......pravi problem je sto takva osoba kao Vucic uopce dolazi u Sarebrenicu u ulozilozi premijera.........

VL
LU
lukabulic
12:45 16.07.2015.

rakovčanin pogledaj skladbu slobodane pošalji salate -sve će vam postati jasno-

VL
MI
Mikula2
11:32 16.07.2015.

Ovaj članak i onaj nedavni novinara Jajcinovica sjajni su prilozi obrani hrvatskog razuma.Pravi iskorak prema mnoštvu nejasnih,smušenih,konfuznih piskaranja na istu temu,a koja vise naginju podilaženju nego otkrivanju prave istine.Nije dakle ni čudo da se Srbi drsko,ali lagano,peru od svojih nedavnih zločina dok današnja pokoljenja Hrvata stigmaziraju nekim davnim ratovima u kojima nas većina nije bila ni rođena a kamoli aktivno sudjelovala.

VL
ĆA
ćaćaća
12:28 16.07.2015.

ne dovodite četnike iz srbije niti domaće na oluju...

VL
LU
lukabulic
09:21 16.07.2015.

kentie - bravo -pa to cijelo vrijeme pišem koministe najbolje oslikava pisma od triglava do vardara i oni su bili i jesu jedna partija josipa broza ili tkz- proleteri svih zemalja ujedinili se-- a ne ujedinite se -jer su ujedinjeni-

VL
LU
lukabulic
10:21 16.07.2015.

profo ja drugačije vidim poveznicu nsrebrenica bleiburg . srbi su izvršili genocid u srebrenici . a partizani i četnici su izvršili genocid na bleiburgu- -jedina istina je da su i srebrenica odnosno dodikova šumska i jugoslavija nastale obe na genocidu-

VL
DC
Dolina Cupova
10:25 16.07.2015.

Prije svega zelim komsijama da cestitam na Oluji i da je proslavite uz sve vojne i gradjanske pocasti,i naravno cestitke za rijesavanje cetnickog pitanja na prostoru cjele Hrvatske,bez obzira sto smo se jedno vrijeme gledali preko musice na cjevi,mislim da nije bilo do obicnog naroda vec do politike u odredjenom trenutku A ovaj cetalj Vucko je ljigavac i provokator koji misli da je prefirgan,ali se malo zeznuo,ljudi ne vjeruju u iskrenost i namjere politicara iz Srbije,

VL
77
777CRO
14:00 16.07.2015.

Vučić premijer Srbije koji se borio za veliku milisevica cetniku Srbiju koji se za tu istu bori i danas a ko he premijer hrvatske zašto se on borio 90tih i zašto se on bori danas sa ostojicem vasicem jovanovic pusic stazic pupovac grcic bauk ... Zašto se ovi bore ta ćirilicu u Vukovaru za unistenje Dinama , HNS , oluje , branioca ... Da li je to tiha okupacija ili .,,

VL
Avatar Idler 3
Idler 3
15:15 16.07.2015.

Ja ga bi pozval i med prvima čestital....pa i oni po novom slaviju 05. kolovoza >;-)) PS: janjac, rujno vince i stihovi MPT uživo za dragog gosta >;-))

VL
B2
bokida 2
22:00 16.07.2015.

Nažalost četnik je bio i ostao a samo vlada u Hrvatskoj im se dodvorava gdje god stigne sa Pusićkom na čelu.Stoga nije čudo kad dođu u Hrvatsku i vrijeđaju naše svetinje da im se vlast skoro još i izvinjava.

VL
IV
ivaba
09:49 17.07.2015.

Zasto VL ovakve clanke mice tako brzo……da ih sto manje ljudi cita, zar ne……..

VL
Avatar kravata
kravata
08:19 19.07.2015.

Kamenovanje Vučića je planirani cilj da bi se srbi pokazali kao žrtva. Hrvatske novine već sedmicu dana donose članke pa čak o planiram ubistvu Vučića kao pravu istinu. Loša vijest se daleko čuje pa su u tome uspjeli uz pomoć pasivne hrvatske vanjske politike kako su srbi žrtva a ne agresor. Rezultat svega toga je i otkazivanje dolaska na proslavu oluje stranih predstavnika u Hrvatsku.

VL
DU
Deleted user
14:18 16.07.2015.

Gluposti,može se biti sve i ne može se biti ništa.Ako je država USA,onda može proći sve,ili ako je država Izrael,pod zaštitom USA,također prolazi sve.Nema tu puno mjesta za pravdu.Jaki igrači to kreiraju kako žele.Nikakav im problem ne bi bio prikazati Srbe u RH kao žrtve,a RH kao nekog tko im brutalno krši prava,medijski to odraditi,i vojno intervenirati.Ako im je interes i ako to žele,danas će krenuti u prekrajanje granica,BiH može postati unitarna sa Sandžakom u svojim granicama,a mogu je i podijeliti između Hrvata i Srba,ili Albanija imati Kosovo i zapadnu Makedoniju,ili Mađarska Vojvodinu i tsl.Mi mislimo da tu igra neka uzvišena pravda u mađunarodnim odnosima,ali nažalost nije tako,zločinac može biti premijer a netko drugi tko je bio na tom mjestu biti,ni kriv ni dužan,na robiji.Sve se da relativizirati,presude u Hagu najbolji su dokaz,u prvostupanjskoj možeš biti monstrum,a u drugostupanjskoj si anđeo...Sve je to selektivno,diskutabilno,licemjerno...Ne kažem da je Vučić bio svetac,daleko od toga,ali ako bude pristao da Srbija uđe u NATO i da uvede Rusima sankcije,imati će i bolji status.Tada USA zavrće ruku Izetbegoviću ili kome god treba,da se Vučić tretira kao mirotvorac,i da se sa njim postupa najbolje što je moguće.Misli li netko da bi Izetbegović to žestoko i neopozivo odbijao?Ma hajde,tako politika funkcionira...Sve drugo priče su za djecu...

VL
LU
lukabulic
10:52 16.07.2015.

nema šanse da netko vučića pozove na oluju možda na mimohod tamo su njegovi- morao sam to napisati jer osijećam da je to namjera komunjara i dezertera-

VL
PE
Person1
10:25 20.07.2015.

Ovih nekoliko srbijanskih vanjskopolitickih poteza u zadnje vrijeme jos jednom dokazuje da su njihovi politicari obuceni za vrhunske diplomatske spinove, a zbog dugogodisnje tradicije se vec moze pricati o usadjenom srbijanskom diplomatskom mentalitetu (namjerno izbjegavam izraz "srpskom"). Poruka je ovoo hrvatskim diplomatama i njihovim nastavnicima na FPZ u Zagrebu, kao i medjunarodnim mentorima da Hrvatska (unutarnjo-vanjska) politika mora biti prozeta jednim te istim definiranim ciljem i diplomatskim djelovanjem nekoliko koraka unaprijed. Za Srbiju znamo tko su joj saveznici (pa i oni koji se tako ne deklariraju, a clanice su EU i NATO saveza), ali za Hrvatsku jos javno ne znamo. Tko su Hrvatski istinski saveznici? I ako ih nemamo, kako ih pridobiti? Izvolite gospodo diplomati. Stvorite nam istinske saveznike jer nam ocito trebaju. Na prostornoj smo razmedji izmedju istoka i zapada, razlicitih kultura i vjera, stoljetni cuvari europskih granica i posljednja brana prema zapadu. Pa zar nismo zasluzili da imamo nekog dostojnog i deklariranog saveznika? Mislim da je 25 godina Hrvatske drzave dovoljno dugi period da bi trebali imati izgradjen jasan diplomatski stav prema saveznicima, a napose prema Srbiji. Zelim da imamo normalne odnose s tom drzavom, ali to ocito oni ne zele. Kad legalno na izborima izaberu svoje vodstvo koje je doslovno i javno poticalo na rat i ubijanje tijekom rata, o cemu mi tu pricamo? Pa taj narod ocito ne zeli normalne odnose sa Hrvatskom i BiH pa se tako i mi moramo postaviti...

VL
KI
kimi
13:01 16.07.2015.

Učešće na paradi zvanično otkazale USA, VB i Nemačka. Jedino su Slovenci potvrdili. Pitam se zašto su najjače članice NATO-a otkazale?

VL
JD
janjatovic.dejan7
16:49 16.07.2015.

Zbog srpske diplomacije na paradi nece ucestvovati vojnici sad, britanije , nemacke i jos nekih, samo da napomenem, eto koliko vas nato postuje , kakva oluja to je smijesno ,najveca pljacka i etnicko ciscenje

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.